Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Gardenarium 21:49, 16 gru 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tak nie może być bo wszystko runie, jak nie zaraz to kiedyś. To jakaś niedorzeczność, żeby tak musiało zostać. Sąsiad źle podchodzi do tego tematu

Nie muszą krzewy się przebijać, wystarczy ulewny deszcz. Poza tym- wygląda to jak ...., wstyd po prostu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Rejzi 22:02, 16 gru 2018


Dołączył: 18 sty 2018
Posty: 633

Dokładnie tak. Gościu ma zamiar to w tym stanie zostawić, a my z sąsiadami niestety nic nie możemy zrobić. Próbowaliśmy już wszystko. Bezskutecznie. Wzgledy estetyczne też mu nie przeszkadzają. Póki co ulewne deszcze tego nie zawaliły. Ale boję się czy moje rośliny tego nie zburza.
____________________
Teresa nowy ze starego, Mały przedgródek na górce i glinie
Dominika11 12:34, 19 gru 2018


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
Może mi pomożecie

Mam rabatę do zrobienia na przedogródku prostokąt jakieś 12,5m x 3m. Myślałam o wsadzeniu wiśni Umbraculifera 5 szt i hortensji Limek przy wiśniach, przy ogrodzeniu żółte tujki.

A co przed hortkami??? Co o tym myślicie ???
A może zupełnie coś innego ????
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Gardenarium 13:19, 19 gru 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Rabata niezła, ale jak się to ma do reszty ogrodu, żeby nie wyglądało "od czapy" to trzeba się odnieść do reszty kompozycji.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Dominika11 13:28, 19 gru 2018


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
dziękuję Danusiu za zainteresowanie ta część oddzielona będzie murkiem oporowym od głównej części ogrodowej, więc pomyślałam, że może wyglądać trochę inaczej jak pozostała część ogrodowa - dlatego chciałam tutaj proste rabaty - dlatego pomyslałam, że murek to będzie własnie taka granica, która oddziela część domową od ogrodowej.

ale czy dobrze myslę ???

zaraz za murkiem zaczyna się takie coś



i ciag dalszy tej rabaty



____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Gardenarium 18:43, 20 gru 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Inaczej nie będzie, bo ta sama kolorystyka, hortensje też podobne, a tylko będzie prosty kształt?

Narysuj ten teren i przedłuż na to co jest. Po zdjęciach nie można się zorientować gdzie to ma być. Ja nie wiem
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Dominika11 21:03, 20 gru 2018


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709


To ta rabata na wprost niej są drzwi wejściowe, a po jednej stronie rabaty jest bramacwjazdowavpo lewej, po prawej furtka
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Gardenarium 16:18, 22 gru 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jeśli chcesz żeby wyglądała inaczej, to nie sadź tego samego.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
martaw 15:11, 01 sty 2019

Dołączył: 30 lip 2012
Posty: 22
Poszukuję informacji/przykładów jak połączyć rabaty w kształcie łuków z nowoczesnymi formami tj. prostymi liniami. Czy można to łączyć? Czy też należy obrać jeden kierunek i albo robimy ogród nowoczesny z prostymi liniowymi rabatami albo idziemy w kształty rabat gdzie są łuki i fale?
Z góry dziekuję za przeniesienie do właściwego wątku jeżeli źle trafiłam ze swoim zapytaniem
____________________
danusia_84 16:03, 11 sty 2019


Dołączył: 04 mar 2016
Posty: 14
Witam, czy jest tu ktoś, kto ma ogród ozdobny razem z drzewami owocowymi? Szukam inspiracji jak to połączyć. Mam taki ogród w którym są drzewa owocowe a chciałabym dodać rabaty.
____________________
Danusia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies