Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

as1112 13:10, 12 paź 2018

Dołączył: 23 kwi 2012
Posty: 151
MonikA, co masz między kulami bukszpana, przed carexami?
bamarta 13:45, 12 paź 2018

Dołączył: 01 paź 2018
Posty: 25
Zdjęcia,
kiepskie, bo pod słońce chyba, że jeszcze po południu coś zrobię



Bukszpany będą docelowo formowane na kule,
ten pochylony krzew ( muszę go wyprościć) to lilak palibin, pozostałość po starej rabacie. W sumie do wysadzenia.
Żywopłocik z bukszpanu po zewnętrznej chciałabym trzymać bardzo niziutko, tak na 30 cm.
Bukszpan w krótkim ramieniu L posadziłam w ten sposób, że tworzą jedną linię z bukszpanami z wyższej rabaty.

Wydaje mi się, że hortensja nie zaszkodzi wyższej rabacie, ale może faktycznie jakieś wyższe drzewko na pniu tam posadzić... Może jakaś wiśnia ozdobna ?

A, i tych bukszpanów mam tylko 3 szt.
23:08, 12 paź 2018
Bardziej chodziło mi o fotkę na tle domu, tak jak każdy wchodzący będzie oglądać te rabatę, aby można było coś narysować i żeby zmieściło się wyższe drzewko

Myślę, że lawenda zasłoni ci bukszpany na górnej rabacie jak się rozrośnie, a rośnie szybko. Może daj bukszpany tylko na dole, a do góry drzewko i jakiś wypełniacz

albo chociaż tak
bamarta 08:43, 13 paź 2018

Dołączył: 01 paź 2018
Posty: 25
MonikA,

dziękuję Ci za chęci i czas, i cierpliwość

górną rabatę zostawiam z lawendą. Masz rację, że z czasem robi się dominująca, ale to też kwestia trzymania jej w ryzach przycinaniem czy odmładzaniem. Przedtem na starej rabacie w tym miejscu miałam sporo lawendy i tak ją pokochałam, że nie umiem jej sobie odmówić. Ostatecznie, w razie porażki ją wyrzucę za 3 lata

A dolna wg Twojej propozycji, a zamiast hortensji wysokie drzewko na pniu, np. wiśnia ozdobna. I wypełniacz carexy? Te trzy nasadzenia z przodu - bardzo fajnie, bo trochę przysłonią murek wyższej donicy. Co tam widzisz?



10:01, 13 paź 2018
bamarta napisał(a)
MonikA,

dziękuję Ci za chęci i czas, i cierpliwość

górną rabatę zostawiam z lawendą. Masz rację, że z czasem robi się dominująca, ale to też kwestia trzymania jej w ryzach przycinaniem czy odmładzaniem. Przedtem na starej rabacie w tym miejscu miałam sporo lawendy i tak ją pokochałam, że nie umiem jej sobie odmówić. Ostatecznie, w razie porażki ją wyrzucę za 3 lata

A dolna wg Twojej propozycji, a zamiast hortensji wysokie drzewko na pniu, np. wiśnia ozdobna. I wypełniacz carexy? Te trzy nasadzenia z przodu - bardzo fajnie, bo trochę przysłonią murek wyższej donicy. Co tam widzisz?




Wiśnie ozdobne jak najbardziej, nie mają dużego systemu korzeniowego, te trzy nasadzenia z przodu to właśnie lawenda z góry, a w górnej rabacie zostawiłabym bukszpay i jakieś delikatne wypełnienie lub kamień jak wolisz.

Może dobrze by było założyć swój wątek
10:03, 13 paź 2018
as1112 napisał(a)
MonikA, co masz między kulami bukszpana, przed carexami?

Pominęłam posta, przepraszam, mam tam floks szydlasty, wiosną są to kępy różu i fioletu

iwona1980 10:52, 13 paź 2018


Dołączył: 07 sie 2016
Posty: 105
Witam
Doradźcie proszę czy wisnia Kanzan będzie dobrze się prezentować w towarzystwie rozplenicy japońskiej?
____________________
Pozdrawiam Iwona
as1112 13:42, 13 paź 2018

Dołączył: 23 kwi 2012
Posty: 151
MonikA napisał(a)

Pominęłam posta, przepraszam, mam tam floks szydlasty, wiosną są to kępy różu i fioletu




Dziękuję za odpowiedź


No pięknie to wygląda, muszę o nich poczytać.
Elinka 23:30, 15 paź 2018

Dołączył: 05 paź 2015
Posty: 597
dziewczyny doradzcie proszę co wsadzić między kule bukszpanowe? myślałam i klonie palmowym na kiju ale czy pasuje ?
____________________
elinkowy-ogrod
Elinka 23:32, 15 paź 2018

Dołączył: 05 paź 2015
Posty: 597
____________________
elinkowy-ogrod
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies