Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

asiaula 19:25, 26 mar 2019

Dołączył: 26 mar 2019
Posty: 1
Gardenarium napisał(a)
Takie linie rabat proponuję.
Od ulicy, jako tło dla katalp. ekraniki z cisa formowanego w prostopadłościany. W nogach drzew - miskanty np. Variegatus.
Dodatkowy placyk ("P) wysypany grysem, w lewym rogu (na dole).
Dodatkowa rabata np. z kwitnącymi wiśniami Amanogawa - widok ze schodów i od wejścia.

Część ozdobna zamknięta cisem. Przejście po trawniku.




Dzień dobry,
mam prawie identyczny układ ogrodu i podobne dylematy. U mnie wzdłuż drogi rośnie szpaler z Klonów Globosum, a pod nimi sezonowe kwiaty. W tym roku chce z nich zrezygnować. Będę tez likwidować tuje,które jak na tym projekcie rosną wzdłuż płotu sąsiada.
Pani Danusiu chciałabym zastosować układ rabat z Pani projektu. Proszę napisać co na tym projekcie planowała Pani posadzić wzdłuż płotu sąsiada. Mam tu na myśli te kropki (róż jasny i ciemny). A to Z obok pergoli z czego można by zrobić ? Bukszpan ? No to jeszcze jedno pytanie jakie rośliny posadzić na zamknięciu przed cisami?
Może dużo tych pytań ale jestem zachwycona Pani ogrodami i liczę się z Pani zdaniem.
Martyna_99 19:56, 26 mar 2019

Dołączył: 26 mar 2019
Posty: 2
Dzień dobry, mój ogród jest w podobnym rozmiarze i również na etapie tworzenia.
Bardzo spodobał mi sie Pani wstępny projekt, zwłaszcza wiśniowy akcent, który bedzie takim Jokerem ogrodu, skupiającym uwagę....
Mam pewną słabość do jarzębiny i hortensji. Czy sadzi Pani, że takie zestawienie plus cisy, trawy, berberysy itp będzie cieszyć oko cały rok???Może są jakieś krzewy, które szczególnie warto wkomponować i nie sa zbyt uciążliwe w pielegnacji???


Ps. P z wysypanego żwiru- świetny pomysł !
Martyna_99 20:17, 26 mar 2019

Dołączył: 26 mar 2019
Posty: 2
Gardenarium napisał(a)
Takie linie rabat proponuję.
Od ulicy, jako tło dla katalp. ekraniki z cisa formowanego w prostopadłościany. W nogach drzew - miskanty np. Variegatus.
Dodatkowy placyk ("P) wysypany grysem, w lewym rogu (na dole).
Dodatkowa rabata np. z kwitnącymi wiśniami Amanogawa - widok ze schodów i od wejścia.

Część ozdobna zamknięta cisem. Przejście po trawniku.





Dzień dobry, mój ogród jest w podobnym rozmiarze i również na etapie tworzenia.
Bardzo spodobał mi sie Pani wstępny projekt, zwłaszcza wiśniowy akcent, który bedzie takim Jokerem ogrodu, skupiającym uwagę....
Mam pewną słabość do jarzębiny i hortensji. Czy sadzi Pani, że takie zestawienie plus cisy, trawy, berberysy itp będzie cieszyć oko cały rok???Może są jakieś krzewy, które szczególnie warto wkomponować i nie sa zbyt uciążliwe w pielegnacji???


Ps. P z wysypanego żwiru- świetny pomysł !
Iwona100 16:29, 28 mar 2019


Dołączył: 14 sty 2016
Posty: 714
Witam. Mam rabatę przy domu ,na której rosną tuje. Chciałabym je usunąć, ponieważ są już duże ,co roku muszę je sporo przycinać i wytrzepywać z suszu .Jest to kłopotliwe ,bo na rabacie rośnie lawenda,róża ,berberysy i ciężko jest to zrobić,żeby ich nie podeptać. Ponadto mam wrażenie ,że tuje są wizualnie za ciężkie do tego miejsca. Jest to strona południowa. Proszę o podpowiedź ,co by tam pasowało . Pomyślałam o dereniach Elegantissima albo Ivory Halo. Danusiu i inni forumowicze doradźcie.



____________________
Iwona Wizytówka-Ogród na Zagórzuświętokrzyskie
pawel7802 14:13, 31 mar 2019

Dołączył: 20 mar 2019
Posty: 5
Gardenarium napisał(a)
Takie linie rabat proponuję.
Od ulicy, jako tło dla katalp. ekraniki z cisa formowanego w prostopadłościany. W nogach drzew - miskanty np. Variegatus.
Dodatkowy placyk ("P) wysypany grysem, w lewym rogu (na dole).
Dodatkowa rabata np. z kwitnącymi wiśniami Amanogawa - widok ze schodów i od wejścia.

Część ozdobna zamknięta cisem. Przejście po trawniku.




Dziękuję za porady. Część już wdrożyłem w życie. Zasadziłem wiśnie i cisy, czekam jeszcze na trawy. Proszę jeszcze o porady co zasadzić na rabacie od strony sąsiada. Myślałem żeby wykorzystać tuje, które rosną od strony sąsiada i u siebie zasadzić jakieś niższe rośliny ale jak wczoraj podczas pracy ☺️patrzyłem na nie to jednak chcę je zasłonić. Sąsiad nie planuje tam nic robić. Nie chce żeby to były tuje a cisów już sporo mam . Jakich roślin można tu użyć? Dołączam zdjęcie. Mapka już jest. Z góry dziękuję.
martamiroslaw 09:30, 01 kwi 2019


Dołączył: 21 maj 2017
Posty: 59
Witam serdecznie wszystkich użytkowników.

Mam gorącą prośbę o doradzenie jak zagospodarować taki oto kącik w ogrodzie, komplepetnie nie mam na niego pomysłu. Jest to zakątek wystawiony na całodniowe słońce, strona południowa, widoczny z tarasu. Ma około 5 metrów długości w obie strony. Do tej pory zajmowałam się przedogródkiem i innymi rabatkami w ogrodzie. A tu gdzie najbardziej powinnam to nic nie powstało... Inne rabaty które mam obsadziłam głównie hortensjami, rodhodendrami , żurawkami.

Poradzcie jak to zaprojektować. Z jednej strony narożnik łączy się z rzędem cyprysików a z drugiej ze świerkami podciętymi od dołu , na dodatek stoi tam sobie jeszcze spora już sosna. Oczywiście sterta gałęzi do posprzątania... Nie chciałabym dosadzać w ten kąt cyprysów gdyż mam nimi obsadzoną całą działkę dookoła i czuje pewien przesyt. Czerwona linia wyznacza linię rabaty. Wszelkie sugestie i słowa krytyki mile widziane.

Pomożecie??



Dalszy ciąg cyprysów po prawej stronie



Dziekuje
Marta
____________________
Marta Mały Biały Domek na Zaciszu
Jamroczek 12:29, 01 kwi 2019

Dołączył: 16 lut 2016
Posty: 116
Iwona100 napisał(a)
Witam. Mam rabatę przy domu ,na której rosną tuje. Chciałabym je usunąć, ponieważ są już duże ,co roku muszę je sporo przycinać i wytrzepywać z suszu .Jest to kłopotliwe ,bo na rabacie rośnie lawenda,róża ,berberysy i ciężko jest to zrobić,żeby ich nie podeptać. Ponadto mam wrażenie ,że tuje są wizualnie za ciężkie do tego miejsca. Jest to strona południowa. Proszę o podpowiedź ,co by tam pasowało . Pomyślałam o dereniach Elegantissima albo Ivory Halo. Danusiu i inni forumowicze doradźcie.





Witaj, mnie się te tuje podobają, z dereniami zimą może być łyso. Tylko od dołu bym je podkrzesała, zrobiła takie małe topiary na nóżce, a pod nimi inne rośliny. Te tuje wyglądają bardzo ładnie i zdrowo, aż żal wyrzucać
Hanka83 16:30, 02 kwi 2019

Dołączył: 11 kwi 2016
Posty: 30
witam, mam problematyczna rabatę bo szeroka i krotka, jest to rabata z prawej strony domu od frontu. Spójrzcie swoim fachowym okiem, czy nie przsadzilam z roslinnoscia. czy zamiast grujecznika, ktory juz tam rośnie wsadzic drugi taki sam klon?
Hanka83 16:30, 02 kwi 2019

Dołączył: 11 kwi 2016
Posty: 30
https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/181/1813037/thumb_original.jpg
Hanka83 16:32, 02 kwi 2019

Dołączył: 11 kwi 2016
Posty: 30
/original.jpg[/img]
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies