Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Iwona100 21:11, 02 kwi 2019


Dołączył: 14 sty 2016
Posty: 714
Jamroczek napisał(a)


Witaj, mnie się te tuje podobają, z dereniami zimą może być łyso. Tylko od dołu bym je podkrzesała, zrobiła takie małe topiary na nóżce, a pod nimi inne rośliny. Te tuje wyglądają bardzo ładnie i zdrowo, aż żal wyrzucać

To prawda,że zimą byłoby łyso. Iglaki zimą robią dobrą "robotę". Muszę to jeszcze przemyśleć. Dziękuję za radę .
____________________
Iwona Wizytówka-Ogród na Zagórzuświętokrzyskie
sarenka 13:16, 04 kwi 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Iwona100 napisał(a)




g]
Czy mogę prosić o nazwę tych szczepionych roślin? Cóż to takiego?
____________________
Magda W samym sloncu
Iwona100 21:20, 04 kwi 2019


Dołączył: 14 sty 2016
Posty: 714
sarenka napisał(a)
Czy mogę prosić o nazwę tych szczepionych roślin? Cóż to takiego?

To są cyprysiki Lawsona .
____________________
Iwona Wizytówka-Ogród na Zagórzuświętokrzyskie
Drizka 22:04, 04 kwi 2019

Dołączył: 04 kwi 2019
Posty: 3

Moi kochani!poradzcie co posadzić od zachodniej strony tuż przy domu..teraz rośnie tu kilka berberysow zaplatanych w lawende, wygląda to trochę smutno...
Drizka 13:52, 05 kwi 2019

Dołączył: 04 kwi 2019
Posty: 3
Dodałam zdjęcia gdyż wcześniej się nie załadowaly
Martaka88 16:26, 05 kwi 2019

Dołączył: 11 kwi 2018
Posty: 41
[quote=Drizka napisał(a)
Moi kochani!poradzcie co posadzić od zachodniej strony tuż przy domu..teraz rośnie tu kilka berberysow zaplatanych w lawende, wygląda to trochę smutno...



Drizka, a chcesz coś zostawić berberysy lub lawendę? Jakoś tak płasko na tle domu, dobrze by było tam nadać jakiś kilku warstw i jakieś drzewko np na pniu posadzić zeby chociaż tak patrząc przestrzennie trochę dom zasłonić?
Malgosik 18:43, 05 kwi 2019


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Ja też dałabym 1 drzewo. Kolumnowe, abo kulka na pniu wysoko szczepiona. Ale to zależy od tego jak ściana wygląda wyżej.
Tylko nie silnie rosnące drzewo typu buk. Za blisko fundamentów.Warunki glebowe są tam raczej kiepskie, więc lawenda jest dobra. Dałabym jej coś zimozielonego, np, żółtą trzmielinę, duże liście bergenii, do tego niewymagające kwiaty jak jeżówki.


____________________
Ogród na glinie
Drizka 21:10, 05 kwi 2019

Dołączył: 04 kwi 2019
Posty: 3
Wydaje mi sie ze berberysy kiepsko wygladaja akurat w tym miejscu dlatego chcialabym je przesadzic a w ich miwjsce ppsadzic cos innego, moze wzdluz sciany na calwj dlugisci domu?
sarenka 18:08, 06 kwi 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
.
____________________
Magda W samym sloncu
kuba1992 14:46, 07 kwi 2019

Dołączył: 07 kwi 2019
Posty: 1
Witam serdecznie,
Wraz z wiosną wrócił temat zagospodarowania ostatniego wolnego miejsca na którym chcieli byśmy stworzyć rabatę.
Miejsce znajduje się w pełnym słońcu (od wschodu do zachodu jest nasłonecznione).
Gleba to ok 30 cm wierzchniej warstwy z ziemi ogrodowej natomiast pod glina.
Chcieli byśmy stworzyć rabatę w kształcie łzy począwszy od tuji a kończąc w przeciwnym rogu.
tak myśleliśmy aby obwód obsadzić lawenda wąskolistna na przemian z kostrzewą popielatą lub krwawnikiem pospolitym. Mogli byśmy liczyć na waszą pomoc?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies