Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

dzika_roza 19:48, 16 mar 2019


Dołączył: 21 cze 2017
Posty: 577
Oł noł zadnych czosnkow ozdobnych na otwartej rabacie :/ juz mialam w innym miejscu i wylecialy na tyly...
____________________
...jestem sobie ogrodniczka...
roziii 22:59, 17 mar 2019


Dołączył: 10 mar 2019
Posty: 15
Bardzo ważne pytanie. Mam pomysł moją działkę obsadzić choiną kanadyjską i świerkami serbskimi wzdłuż ogrodzenia. I teraz pani Danusiu bardzo ważne, jakie odmiany mam zakupić dokładnie?
Bo w ogrodniczym mówią, że są różne odmiany i oni muszą wiedzieć.
Czy mogę liczyć na podpowiedz?
____________________
Roz
Jamroczek 13:06, 19 mar 2019

Dołączył: 16 lut 2016
Posty: 116
dzika_roza napisał(a)
Mam taka rabate. Ladnie wyglada jak juz wszystko hula, ale wiosna - slabo. Posadzilam jesienia tulipany, 25 sztuk. Dopiero wychodza. Mam wrazenie ze czegos zimozielonego brakuje. Lub duzej ilosci cebulowych - ale jakich?
Aktualnie sa- wierzba Hakuro, sosny Varella, szalwie i rozplenice Little bunny.
Lato:

Teraz:


A może lawenda? Dobrze jej będzie na słonecznym stanowisku a szare listki komponują sie z grysem
pozdrawiam Joanna
Dominika11 13:58, 19 mar 2019


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
można dać jakieś turzyce i trzmieliny,zurawki, wrzosy albo wrzośce, mozna tez zrobić jakąś obwódkę
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
dzika_roza 14:13, 19 mar 2019


Dołączył: 21 cze 2017
Posty: 577
żałuję że nie kupiłam większych tych Varelek :/
a tak muszę czekać na efekt
dziękuję za propozycję, ale chyba dosadzę jeszcze jedną sosnę i jedną rozplenicę, a na jesień dodam więcej tulipanów
nie chcę na tej rabacie mieszać jednak z kolejnymi odmianami, bo się zrobi misz-masz :/
____________________
...jestem sobie ogrodniczka...
09:04, 20 mar 2019
dzika_roza napisał(a)
Mam taka rabate. Ladnie wyglada jak juz wszystko hula, ale wiosna - slabo. Posadzilam jesienia tulipany, 25 sztuk. Dopiero wychodza. Mam wrazenie ze czegos zimozielonego brakuje. Lub duzej ilosci cebulowych - ale jakich?
Aktualnie sa- wierzba Hakuro, sosny Varella, szalwie i rozplenice Little bunny.
Lato:

Teraz:

Tulipany mogą zostać, będą wschodzić między trawkami, potem zostanie trawka ozdobna
Tak na szybko nasunęło mi się, można tam dać lawendę zamiast żurawek (bordo)
dzika_roza 10:18, 20 mar 2019


Dołączył: 21 cze 2017
Posty: 577
dziękuję, muszę sobie rozrysowac
____________________
...jestem sobie ogrodniczka...
AnnaU 14:07, 21 mar 2019

Dołączył: 10 mar 2019
Posty: 3


Proszę o pomoc w wyborze roślin na rabatę. Miałam wiele opcji. Głównie zależy mi na zasłonięciu tego płotka metalowego. Jednak nie chciałabym żeby to były thuje, ani cisy. Padło na róże Winchester cathedral. Jestem początkującym ogrodknikiem. Obiecuję, że zerwę zaraz tę płachtę. W narożniku posadziłam miłorzęba Mariken. Na rabacie widocznej na zdjęciach mam h.limelight, lawendy, cisy, bukszpany i katalpy.

pawel7802 18:29, 21 mar 2019

Dołączył: 20 mar 2019
Posty: 5
Witam,
trafiłem tu z tego chyba z tego powodu co większość ludzi na forum. Wybudowałem dom, wyrównałem teren, ogrodzenie prawie gotowe nadszedł moment by pomyśleć o ogrodzenie. I właśnie z tym planowaniem ogrodu mam największy problem. Działkę podzieliłem na 2 części. Część dalej od domu to ogród owocowo - warzywny (warzywa dopiero będą). On już żyje i na razie nie potrzebuje zmian. Część bliżej domu będzie reprezentacyjna; to miejsce gdzie chciałbym odpoczywać po pracy.
W zeszłym roku zrobiłem taras (50 m2), zbudowałem pergolę i zasadziłem obok niej pnącza. To już sobie fajnie rośnie. Od strony drogi zbudowałem rabatę w której zasadziłem 5 szt. Surmia/Catalpa szczepiona na pniu (wersja nana), a przednią rząd 15 szt. Berberys Thunberga Aurea, została luka między schodami na taras a rabatą. Lukę wypełnia rząd 5 szt Azalea japonica 'Canzonetta'. Tyle udało mi się do tej pory zrobić. Zastanawiam się czy ta rabata nie jest za pusta może coś na niej zasadzić ? Sugestie mile widziane.
Proszę o pomoc z rozplanowaniu reszty ogrodu. Mam do zagospodarowania obszar od rabaty do płotu sąsiada (układ wschód zachód) i od tarasu do części z ogrodem owocowym. W sumie wychodzi 11X11 metrów. W pierwszej kolejności chciałbym zrobić coś od strony sąsiada. Jest tam stary płot i brzydkie tuje, chciałbym to jakoś zasłonić.
Proszę o porady (jakie rośliny, kolejność, układ), Ja jestem bardziej techniczny, nie mam w tym dużej wiedzy.
Z góry dziękuje
dzika_roza 22:04, 21 mar 2019


Dołączył: 21 cze 2017
Posty: 577
Wymyslilam ze musze optycznie wyrownac spadek tej rabaty.
Chcialabym tam gdzie to zolte posadzic cos zimozielonego, tylko co? Nie mam pomyslu.
A na calej rabacie dolozylabym carexy zimozielone i zurawki, zeby zagescic.
____________________
...jestem sobie ogrodniczka...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies