Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Gardenarium 08:44, 08 mar 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Sansewieria. Są różne kolory.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
frezja 09:14, 08 mar 2019


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Gardenarium napisał(a)
Sansewieria. Są różne kolory.
jJest ładna i niewymagająca, ale bałabym się przy dzieciach, bo jednak końcówki bardzo ostre. Różne pomysły mają te nasze dzieci.
____________________
Ewa - Ogrodowy song
Martaka88 10:01, 08 mar 2019

Dołączył: 11 kwi 2018
Posty: 41
Drodzy,

ponawaim pytanie sprzed kilku stron- czy da sie tu wyczarowac jakies pietrowe rozwiazanie wsrod rozanecznikow?


Pszczelarnia 10:15, 08 mar 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Martaka88 napisał(a)
Drodzy,

ponawaim pytanie sprzed kilku stron- czy da sie tu wyczarowac jakies pietrowe rozwiazanie wsrod rozanecznikow?




Ile tutaj jest miejsce, wydaje się, że jak różaneczniki są 2 i mahonia to docelowo jest bardzo ciasno. Można posadzić miłorzęba na pniu. Zrobić obwódkę dodatkowo z wrzosów/wrzośćców (żółtych) albo żurawki po całości. Dać azalie japońskie (są mniejsze).
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Martaka88 20:26, 10 mar 2019

Dołączył: 11 kwi 2018
Posty: 41
Tam już sa dwie azalie- jedna wielkokwiatowa druga niska japońska - są pomiedzy rozanecznikiem a mahonia. Ale mimo wszystko na środku jest taki pusty placek- mimo tej azali. To są małe krzewinki wiec coś w środku pasuje dać . Moim błędem było to, ze zamiast dać tam pod ściana domu jakiś wyższy krzew to dosadzilam taki sam rozanecznik jak z przodu. O zurawkach na obwódkę myslalam.
Piter969 09:01, 12 mar 2019

Dołączył: 29 maj 2018
Posty: 1
Witam, to moj pierwszy post na forum, mimo iz to co się na nim dzieje śledzę juz dłuższy czas.
Na zdjęciu widnieje rabata, oslonięta od północnego wschodu.
W tym roku mam zamiar ją przemodelować. Nie jest obszerna, ok 2 m2.
W tej chwili znajdują soe na noej swoerk conica, zmaltretowany jałowiec, płonąca pochodnoa i lawenda. Plus bratki.
Ogólnie chcialem pozbyć soe świerka(jalowca pewnie też) i w jego miejsce posadzić azalie woelkokwiatową. Generalnie chcialbym uzyskac rabatę która zdobilaby kwoatami i liścmi przez caly rok. Dlatego myślałem też aby na tym płotku puścic różę pnącą. jakie rośliny ewentualnie można by umieścic na tej rabacie. Bo miejsca jest na niej prawde mowic nie wiele.
dzika_roza 10:21, 12 mar 2019


Dołączył: 21 cze 2017
Posty: 577
czy możecie pomóc w związku z doborem drzew liściastych?
chciałabym szpaler na długości ok. 15 metrów - to strona wschodnia, nasłoneczniona
myślałam o grujecznikach, ale Danusia mówi że raczej nie przetrwają na takim nieosłoniętym stanowisku
marzą mi się jakieś ażurowe drzewa, do 5-6 metrów

____________________
...jestem sobie ogrodniczka...
Katarzyna13 11:39, 12 mar 2019


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 522
Witam. Czy można prosić Was o pomoc przy tej rabacie?
Pod płotem mam posadzonych 5 szt śliwowiśni nigra w odległości ok. 2,9m.

Pod samą siatką są w rzędzie posadzone aronie.Szerokość rabaty wynosi ok 1,5m
Pomiędzy drzewami w odległości 1,3m są po 1 szt hortejnsji vanilla fraise a na samym końcu przesadzony lilak którego nie miałam gdzie ulokować. Poziomki są do przesadzenia
Czy jak posadzę jeszcze tam po 2 szt. miskanta variegatusa pomiędzy drzewami nie będzie za ciasno? Mniej więcej o takie coś chodzi
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/6711-gliniasto-skarpiasto-i-wietrznie
Ewunia 13:18, 13 mar 2019

Dołączył: 26 lut 2019
Posty: 9
Witam. Ja również chciałabym prosić o urządzenie rabat: jedną wzdłuż ogrodzenia, i druga od strony lasu. Wzdłuż siatki chciałabym stworzyć coś podobnego do realizacji pani Danusi, tj świerki serbskie, choiny, tuje a przed nimi hortensje bukietowe, żurawki, bukszpany.... No i oczywiście trawy. Przed tujami już posadzonymi podobnie. Nie wiem czy te rośliny dadzą radę pod tymi akacjami.Słońca dociera niewiele. Zachód w rogu działki. Nie wiem jaki kształt rabat byłby odpowiedni.czy po łuku czy proste linie. Jest to front mojego domu.Tył działki na razie niezagospodarowany.
I jeszcze taka rabata po przeciwnej stronie, również przed domem. Zdjęcie byle jakie bo robione po ciemku, nie mam innego. Na chwilę obecną tylko takie.Ale rabata już nieco zmieniona tej wiosny. Ale generalnie chodzi o to co posadzić przed tujami sąsiada po mojej stronie. Może bluszcz na siatkę? Chciałabym coś zimozielonego. Nie chcę powielać tych Tui..a jednocześnie zasłonić siatkę. Będę wdzięczna za każdą podpowiedź. Pozdrawiam serdecznie


Ewunia 13:22, 13 mar 2019

Dołączył: 26 lut 2019
Posty: 9

Taka rabata mi się marzy a taką mam

A to ta po przeciwnej stronie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies