Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

frezja 20:09, 26 kwi 2019


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Aga napisał(a)

Dziękuję za szybką odpowiedź fotki wstawię jak juz będę mieszkać bo właśnie dwa dni temu kupiliśmy dom na wsi
Właśnie doczytałam na wątku i zastanawiałam się, czy to już...Powodzenia
____________________
Ewa - Ogrodowy song
Lika 06:16, 27 kwi 2019

Dołączył: 17 kwi 2016
Posty: 36

Kochani podpowiedzcie czy pociąć wyżej jodłę tak na 1,6m i wyciąć tuje za nią przy ogrodzeniu ale wtedy będzie dziura z widokiem na publiczny park, zresztą niezbyt zadbany, czy nie podcinać tylko wyciąć tuje?
agnex 17:26, 28 kwi 2019

Dołączył: 28 kwi 2019
Posty: 5
Witam!
Kochani proszę o pomoc. Mam do zagospodarowania rabatę 50 m długości i ok. 70 cm szerokości; rabata znajduje się pomiędzy płotem sąsiada a wjazdem.
Pierwotny pomysł był taki żeby posadzić tuje jednak umarł śmiercią naturalną bo chyba za długa i za wąska ta rabata; nie chcę teżżeby była nudna. Pomyślałam, że może mogłabym urządzić rabatę różaną uzupełnioną ewentualnie lawendą, kocimiętką itp oraz kwiatami cebulowymi (tulipany, lilie). Nie wiem czy to dobry wybór, dlatego proszę o opinie.
Ewunia 18:05, 28 kwi 2019

Dołączył: 26 lut 2019
Posty: 9
Czy kochana Danusia lub ktoś z czytających forum pomoże?Bardzo proszę bo myślę, myślę i boję się podjąć decyzję, żeby nie wyrzucić pieniędzy i dołożyć roboty jak się nie uda.
Rabata wzdłuż wjazdu. Rośliny dosadzane byle jak bo musiałam je szybko gdzieś umieścić. Wrzucam zdjęcie rabaty z drugiej strony, pewnie też do przerobienia bo wolałabym zimozielone rośliny więc może coś dołożę...Danusiu proszę podpowiedz, miejsce słoneczne, strona pôłnocna, gleba piaskowa.Pozdrawiam to już druga strona wjazdu
Gosia_S 22:02, 29 kwi 2019


Dołączył: 26 mar 2014
Posty: 395
Drodzy forumowicze, zwracam się do Was z prośbą o pomoc w aranżacji donicy przy tarasie.


Donica póki co nie ma nasadzeń, podobają mi się kule różne na pniu, ale brakuje mi pomysłu na całość.
Bardzo liczę na Waszą kreatywność
____________________
Gosia - ...marzy mi się ogród...
malinia 06:30, 01 maj 2019


Dołączył: 09 cze 2018
Posty: 943
Pytanie do Pani Danusi czy w ogrodzie zimozielonym na górze jasne kule to tuje golden Tuffet ?
____________________
Malwina po-nitce-do-klebka
Gardenarium 07:32, 02 maj 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Lika napisał(a)

Kochani podpowiedzcie czy pociąć wyżej jodłę tak na 1,6m i wyciąć tuje za nią przy ogrodzeniu ale wtedy będzie dziura z widokiem na publiczny park, zresztą niezbyt zadbany, czy nie podcinać tylko wyciąć tuje?


Raczej wyciąć tuje za jodłą.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 07:33, 02 maj 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
malinia napisał(a)
Pytanie do Pani Danusi czy w ogrodzie zimozielonym na górze jasne kule to tuje golden Tuffet ?


Tak.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
karolinasylwia 14:24, 02 maj 2019

Dołączył: 02 maj 2019
Posty: 8
Witam wszystkich! Zajrzałam tu tylko na chwilę i przepadłam, od tygodnia każdą wolną chwilę spędzam czytając o ogrodach. Pomyslałam, że spróbuję swoich sił i może ktoś z bardziej doświadczonych kolegów doradzi. Z przodu domu bliżniaka (strona południowa, bardzo słoneczna z wiatrami)będę przenosić miejsce na śmieci do granicy działki i z boku domu robć domek gospdarczy. Pomiędzy śmietnikami, a domkiem planujemy rabatę o 4m dł i 1,4-1,9m szer. Plus w miejscu przy furtce miejsce na zieleń. Ponieważ jestem laikiem potrzebuję na początek prostych form ale raczej bujnych myślę nad klonem globosum, wierzbą hakuro lub śliwą umbraculifera (nie szukam drzew bordowych) plus coś na rabatę bez odmian trujących, w większosci zimozielonych. Proszę o pomoc.
agal452 18:14, 03 maj 2019

Dołączył: 29 maj 2018
Posty: 25
Witajcie bardzo proszę o poradę, z tyłu domu (południowy zachód) pod płotem mam wąską rabatę na której planowane było na początku tylko: bluszcz na siatce na całej długości oraz 3 migdałki na pniu. Jednak zrobiliśmy szersze "odcięcie" od płotu do trawy tj. na 60 cm i chciała bym to czymś urozmaicić. Migdałki będą rozmieszczone co 5 m (już są w tym miejscu szerzej położone kostki) więc mam jakby trzy oddzielne rabaty po 5 metrów do zagospodarowania.
W pierwszej myślałam o takim rozwiązaniu jak na zdjęciu: miskant, perovskia, trawa pompasowa, perovskia, miskant, rozplenica i migdałek na pniu, to wszystko z kilkoma czosnkami i kulami betonowymi. Na następnym odcinku chciała bym na środku dwie juki obok nich lawenda czasem czosnek (jest na przeciwko okna z salonu) ale nie mam pomysłu co jeszcze tu dodać po bokach - może ktoś ma jakiś pomysł ...







Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies