Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

KasiaM 08:37, 01 wrz 2019


Dołączył: 31 sie 2019
Posty: 6
W ogrodzie jeszcze pusto i smutno ☹️. Przy tarasie rośnie trochę bylin, ale to też będę chciała zmienić, dosadzając rośliny zimozielone i trawy. Jesteśmy właśnie po zmianie ogrodzenia. Przy płocie będę chciała posadzić drzewa i stworzyć rabaty, aby osłonić się od wzroku przechodniów. Dla mnie męką jest gleba. To sam piach. Pod każdą tują wykopywałam wielki dół i wsypywałam ziemię.
Bardziej podoba mi się styl nowoczesny, niż wiejskich luźnych ogrodów. Przed domem chciałabym mieć iglaka, np świerka, na którym mogłabym powiesić zimą lampki. Mój ogród to jeszcze czyste płótno, na którym chciałabym stworzyć wymarzony ogród dla całej rodziny.



Ogród z drugiej strony domu



Te dwa kikuty, są po sosnach, które nam się złamały podczas wichury. W najbliższych dniach będą usunięte.


Z boku domu.



I jeszcze nasz domek
aniaod 08:57, 01 wrz 2019

Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 113


Danusiu, czy to brzoza Dorenbos? Czy to jakaś inna karlowa odmiana? Czy można by ją ciąć na nieduże drzewko?
Gardenarium 19:09, 01 wrz 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Tak, to ta brzoza, całą jej uroda w tym aby nie ciąć. Nie można ciąć na nieduże drzewko bo zeszpecisz to, co najładniejsze w niej.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
KasiaBawaria 15:23, 02 wrz 2019


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
KasiaM napisał(a)
W ogrodzie jeszcze pusto i smutno ☹️. Przy tarasie rośnie trochę bylin, ale to też będę chciała zmienić, dosadzając rośliny zimozielone i trawy. Jesteśmy właśnie po zmianie ogrodzenia. Przy płocie będę chciała posadzić drzewa i stworzyć rabaty, aby osłonić się od wzroku przechodniów. Dla mnie męką jest gleba. To sam piach. Pod każdą tują wykopywałam wielki dół i wsypywałam ziemię.
Bardziej podoba mi się styl nowoczesny, niż wiejskich luźnych ogrodów. Przed domem chciałabym mieć iglaka, np świerka, na którym mogłabym powiesić zimą lampki. Mój ogród to jeszcze czyste płótno, na którym chciałabym stworzyć wymarzony ogród dla całej rodziny.



Ogród z drugiej strony domu



Te dwa kikuty, są po sosnach, które nam się złamały podczas wichury. W najbliższych dniach będą usunięte.


Z boku domu.



I jeszcze nasz domek


Kasiu, zaloz swoj watek Poogladaj przez cala zime ogrody forumowiczow, zbierz pomysly, inspiracje a wiosna dzialaj Ciezko doradzic, za duzo tego.
____________________
Zapraszam na kawe
KasiaBawaria 15:33, 02 wrz 2019


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Ja tez mam pytanie- zmieniam ogrodek przy bardzo starym domu. Wlasciciele zajeli sie domem a ja ogrodkiem. Nie ma byc maszyn i drogich rozwiazan, bo przy 4 psach nie ma sensu robic pieknych rabat czy super trawnika. Ale sa miejsca, ktore wlasciciele chcieliby doprowadzic do porzadku. Ma to byc latwe w pielegnacji, nic ekspansywnego. I powoli im zmieniam rabaty. Tutaj jeszcze dzis rano rosly male drzewka, mlecz i pokrzywy. Poprzedni wlasciele zakopali tam kamienie, resztki gruzu, smieci. Masakra. Co sie dalo wyjelam, ale ziemia to piach z kamieniami. Zyzna, bo rosna pokrzywy i inne chwasty, ktore na to wskazuja. Od strony szopy jest folia, ktora uzywa sie do budowania podwyzszonych grzadek. Co by pasowalo do starego domu, bialego, na koncu swiata? Po drugiej stronie ich drogi jest juz granica czeska. Kwiatow nie ma raczej byc. To strona zachodnia, zakrywana jednak przez stara szope. Sucho tam. Myslalam o bergeni, ale juz w jednym miejscu ja sadzilam. O pieciorniku bialym na calej dlugosci, ale nie wiem czy nie bedzie za sucho i za ciemno?Swiatlo jest popoludniem.Ma byc schludnie i latwe w pielegnacji. Dla mnie ten ogrod to wyzwanie- walcze kartonami i workami z kora przeciwko chwastom. Zaczelam od strony drogi. Te wszelkie kamienie chyba nie znikna, wiec dobrze by bylo, gdyby roslo tam cos, co by sie z tym komponowalo. Ogrod ma byc naturalny.To miejsce jest od strony ulicy.''Trawnik'' juz nalezy do sasiada.Myslalam tez o bodziszkach, ktore rosna kepami. Mam u siebie i mi sie bardzo podobaja. Tylko czy dadza dam rade?

Wiec od siebie mam propozycje:
-bergenie
-bodziszki
-biale pieciorniki

Nada sie cos z tego?Chcialabym na calej dlugosci jeden rodzaj rosliny.Nada sie cos z tego? Macie inne propozycje?

____________________
Zapraszam na kawe
KasiaM 19:12, 02 wrz 2019


Dołączył: 31 sie 2019
Posty: 6
KasiaBawaria też myślę, że poczekam z tym do wiosny. Mąż chciałby mieć już wszystko zrobione, ale tak się nie da. Ewentualnie chciałabym zrobić ten kawałeczek przed domem. Pozdrawiam
KasiaBawaria 20:21, 02 wrz 2019


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Nie da sie Przemysl co chcesz, czy masz na to odpowiednia ziemie i stanowisko. Bo potem bedziesz ciagle zmieniac i przesadzac. Albo stracisz rosliny. Jezeli masz juz jakies rabaty to sciolkuj zeby chwasty nie rosly. Posiej poplon.Wykorzystaj to, ze masz wolne pole do popisu.Widze ze masz sporo piachu-pierwszym krokiem byloby nawiezienie dobrej gleby. Bo bedzie ciezko potem.Cos z glina, prochnica.
____________________
Zapraszam na kawe
KasiaM 21:35, 03 wrz 2019


Dołączył: 31 sie 2019
Posty: 6
KasiaBawaria napisał(a)
Nie da sie Przemysl co chcesz, czy masz na to odpowiednia ziemie i stanowisko. Bo potem bedziesz ciagle zmieniac i przesadzac. Albo stracisz rosliny. Jezeli masz juz jakies rabaty to sciolkuj zeby chwasty nie rosly. Posiej poplon.Wykorzystaj to, ze masz wolne pole do popisu.Widze ze masz sporo piachu-pierwszym krokiem byloby nawiezienie dobrej gleby. Bo bedzie ciezko potem.Cos z glina, prochnica.


Nawieźliśmy już kilka przyczep czarnoziemu, bardzo zachwalali. Ale niestety coś z nią nie tak. Zamiast trawy rosną chwasty. Trawa tylko w kępkach. Rabaty na dużym ogrodzie będę zakładać na wiosnę. Teraz bym chciała urządzić ten kawałeczek 4x3,5 przed domem. Ale do końca nie mam na niego pomysłu. Pozdrawiam
KasiaBawaria 08:15, 04 wrz 2019


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Kasiu, ale ja tam czarnoziemiu nie widze tylko sam piach...
____________________
Zapraszam na kawe
Ewab26 10:14, 04 wrz 2019

Dołączył: 04 wrz 2019
Posty: 65
Witam,

proszę o radę co wsadzić do donic aby zasłonić taras.
Pierwotnie miał być bambus ale już mi nie pasuje.
Chciałbym aby było coś zimozielonego.

Dziękuję z góry i pozdrawiam Ewa


Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies