Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

eMka 23:44, 05 wrz 2019


Dołączył: 19 sie 2019
Posty: 6
Z tego co wiem to cisy Hicksii są trujące a Hilli nie nawiązują owoców i trujące nie są.
KasiaBawaria 07:34, 06 wrz 2019


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Nie tylko owoce cisa sa trujace ale cale rosliny. Mialam ostatnio psa, ktory pogryzl galezie cisa i niestety nie przezyl Sama mam cisy i dzieci, ale od poczatku mowilam, ze nie wolno niczego brac do buzi.

Jezeli donice maja dno, to niestyty cisy i wszelkie krzewy odpadaja.
____________________
Zapraszam na kawe
kasiab 08:27, 06 wrz 2019


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
Ewa a może kompozycje jednoroczne w donicach?
____________________
Kasia - tu na razie jest...
Wiaan 08:49, 06 wrz 2019


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5155
KasiaBawaria napisał(a)
Nie tylko owoce cisa sa trujace ale cale rosliny. Mialam ostatnio psa, ktory pogryzl galezie cisa i niestety nie przezyl Sama mam cisy i dzieci, ale od poczatku mowilam, ze nie wolno niczego brac do buzi.

Jezeli donice maja dno, to niestyty cisy i wszelkie krzewy odpadaja.

Kasia jeśli donica murowana będzie miała dno to czy nie ma wtedy problemu z posadzeniem iglaków? Głębokość donicy to 50 cm, docieplę ją od wewnątrz, ponieważ część korzeni będzie i tak w donicy. Planuję taką dużą narożną i właśnie jako przesłonę myślałam o cisach Hilli, a w krótszym boku tuje danica - bardzo lubię te kulki
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
kasiab 08:55, 06 wrz 2019


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
Wiaan Kasia napisała, że jak mają dno to nic z tego nie wyjdzie a swoją jeśli docieplisz i nie bedzie miała dna to dadzą rade ze spokojem Twoje "chciejstwa"
____________________
Kasia - tu na razie jest...
Wiaan 09:45, 06 wrz 2019


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5155
W takim razie jestem bardzo zadowolona dziękuję
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Ewab26 12:10, 06 wrz 2019

Dołączył: 04 wrz 2019
Posty: 65
Witam,

po analizie Waszych wpisów, zdecydowałam iż do donic posadzę Miskanty
w kombinacji naprzemiennej, Miskant Gracillimus i Zebrinus,
mam nadzieję że przeżyją
kasiab 12:22, 06 wrz 2019


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
Ewa a jak z resztą nasadzeń? Nie lepiej zostać przy grackach? Albo posadzić molinie które mają piękne kwiatostany? Ja uważam że coś bardziej ażurowego zrobi robotę przed wejściem
____________________
Kasia - tu na razie jest...
Ewab26 12:37, 06 wrz 2019

Dołączył: 04 wrz 2019
Posty: 65
Działka ogromna, nasadzeń brak,nowy dom nowoczesny z płaskim dachem.

Molinie piękne ale to jest taras wypoczynkowy, więc założenie jest takie aby się odgrodzić troszeczkę .
A myślisz że pomieszane bedą źle wyglądać?
Same gracki wydają się monotonne?
Tu przykład wyszperany z sieci
https://www.ogrodowisko.pl/watek/580-miskant-miscanthus?page=46&quoted_post_id=2906641#reply
kasiab 12:42, 06 wrz 2019


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
Ewo uwazam że jak to przemieszasz to będzie zobowiązujące do kolejnych nasadzeń. Jakie masz plany względem ogrodu?
Ewo ja postawiłabym na jednolite nasadzenie w jednolitym kolorze. Uważam że jak będzie przemieszane to będzie taki efekt "naciapania" i będzie ciężko z kolejnymi nasadzeniami. Sądzę też że na tarasie odpoczywamy i te nasadzenia nie powinny nas "męczyć". To moje zdanie
____________________
Kasia - tu na razie jest...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies