Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

MarzenaMariusz 11:32, 12 wrz 2019

Dołączył: 12 wrz 2019
Posty: 11
MarzenaMariusz 11:33, 12 wrz 2019

Dołączył: 12 wrz 2019
Posty: 11
kasiab napisał(a)
Marzena wrzuć może kilka zdjęć rabaty i w zasadzie tych przyległych? Na ogród trzeba spojrzeć całościowo a nie tylko jedną rabatę


Teraz udało mi się wrzucić zdjęcia rabatki. Całego ogrodu muszę zrobić dzisiaj i wtedy wrzucę na pewno
kasiab 13:01, 12 wrz 2019


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1505
Marzenko jeśli chcesz iść w stronę nowoczesności to miejsce że trawy, cis strzyżony w kulki żeby coś było zanim rusza trawy i jakiś akcent kolorystyczny np szałwia albo rozchodnik?
____________________
Kasia - tu na razie jest...
MarzenaMariusz 08:18, 13 wrz 2019

Dołączył: 12 wrz 2019
Posty: 11
Ta rabatka jest robiona bardziej pod męża, brakowało mu u nas krzewów, dlatego kalina itd. i chcialby tutaj akcenty kwiatowe, kolorowe. Ja bardziej lubię nowoczesne ogrody. I tutaj mam zagwozdkę, bo chciałabym żeby pasowała do reszty tworzącego się jeszcze ogrodu. Mam problem co posadzić koło buków, na razie są wąskie i małe, ale zakładam, że osiągną kiedyś swoje rozmiary.
MarzenaMariusz 08:20, 13 wrz 2019

Dołączył: 12 wrz 2019
Posty: 11
POsyłam także zdjęcia cząstki naszego ogrodu.
kasiab 09:31, 13 wrz 2019


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1505
Marzenko a może hortensje jeżówki trawy?
____________________
Kasia - tu na razie jest...
MarzenaMariusz 11:31, 13 wrz 2019

Dołączył: 12 wrz 2019
Posty: 11
właśnie nie wiem czy nie będzie im za ciasno jak przy buku posadzę hortensje i jak to docelowo będzie wyglądać. Może lepiej coś niższego? jakoś z iglakami mi łatwiej coś sobie wyobrazić, lepiej zaplanować rabatę.
A właśnie w innym miejscu, pod samym domem, gdzie ciezko nam się kosiarką zmieścić, planujemy posadzić 3 hortensje polar bear (które już sobie czekają) razem z kilkoma trawami tego samego rodzaju.

Bardzo mi się podobają rozchodniki olbrzymie, jeżówki purpurowe, tylko jak to rozmieścić? No ale coś jeszcze by tam musiało być...

kasiab 15:05, 13 wrz 2019


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1505
Pewnie coś zimozielonego. Niech się może wypowiedza dziewczyny które mają wyobraźnię powodzenia
____________________
Kasia - tu na razie jest...
Daria 19:48, 13 wrz 2019

Dołączył: 24 mar 2012
Posty: 50
Danusiu czy możesz zdradzić jakie drzewa zastosowałaś w realizacji "nowoczesnego ogrodu wodnego z rzeźbą na wodzie"?
Rozpoznałam tylko ambrowce. Prośba też o informacje czy są szczepione na innej podkładce, żeby nie były takie duże docelowo?

KamilaTr 22:27, 14 wrz 2019

Dołączył: 14 maj 2018
Posty: 4
Witam! Proszę o poradę . Mam do obsadzenia łezkę wzdłuż podjazdu widoczną na zdjęciu. Jej wymiary to około 11 x 4 metry. Postanowiłam obsadzić ją Danicami oddalonymi od siebie o 1 m i 0,5 m od obrzeża i wysypać grysem. W środku miał być jakiś fajny formowany iglak, ale niestety w okolicy nie ma nic ciekawego , dodatkowo boję się, czy 1 na środku wystarczy, biorąc pod uwagę długość rabaty. Co myślicie? Szukać dalej? Czy może lepsza będzie jakaś kompozycja? Stanowisko to pełne słońce cały dzień. Jeśli chodzi o pozostałe nasadzenia w ogrodzie, to jeszcze ich nie ma. Z góry dziękuję za wszystkie pomysły i podpowiedzi, pozdrawiam!

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies