Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

dzika_roza 12:47, 06 wrz 2019


Dołączył: 21 cze 2017
Posty: 577
posadź trzcinnika ostrokwiatowego KL
szybko odbija po zimie
miskanty niestety piękne, ale późno ruszają
ja mam właśnie trzcinnika, że się zasłonić
____________________
...jestem sobie ogrodniczka...
Ewab26 13:14, 06 wrz 2019

Dołączył: 04 wrz 2019
Posty: 65
kasiab napisał(a)
Ewo uwazam że jak to przemieszasz to będzie zobowiązujące do kolejnych nasadzeń. Jakie masz plany względem ogrodu?
Ewo ja postawiłabym na jednolite nasadzenie w jednolitym kolorze. Uważam że jak będzie przemieszane to będzie taki efekt "naciapania" i będzie ciężko z kolejnymi nasadzeniami. Sądzę też że na tarasie odpoczywamy i te nasadzenia nie powinny nas "męczyć". To moje zdanie


Pomyślę o tym, tymczasem do napisania pochwalę się jak to wyszło,
plany mam takie że minimum gatunków i kolorów...
narazie jest jedna grządka z lawendą
kasiab 13:17, 06 wrz 2019


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
Ewab26 napisał(a)


Pomyślę o tym, tymczasem do napisania pochwalę się jak to wyszło,
plany mam takie że minimum gatunków i kolorów...
narazie jest jedna grządka z lawendą


Jak potrzebujesz pomocy proponuję założyć swój wątek! Osoby z forum chętnie dzielą się swoją wiedzą i pomysłami. Są takie wątki gdzie planowane były ogrody od A do Z przez dziewczyny i efekt powala na kolana. Dzięki takim burzom mózgów unikniesz wielu pomyłek i tym samym dodatkowej ciężkiej pracy a także kosztów! Powodzenia
____________________
Kasia - tu na razie jest...
Ewab26 13:24, 06 wrz 2019

Dołączył: 04 wrz 2019
Posty: 65

Pomyślę o tym,
Tymczasem do napisania, pochwalę się efektem końcowym
Plany,plany są .Całość chcę utrzymać w dwóch kolorach zieleń i biel,minimum gatunków, proste formy.
Narazie jest grządka z lawendą jedyny kolorystyczny akcent.
Pozdrawiam,
Dominika11 13:34, 06 wrz 2019


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
pomyslałam, że może tutaj beda jeszcze jakieś sugestie



1 tuje Janedgold
2 Umbry
3 hortemsja limka
4 bukszpany/danice - co lepiej ???
5 stipa
6 bergenia flirt i hosty Fire and Ice
7 trzmielina
8 brunnera i hosty
9 szałwia

co mam zmienic co wywalić a co zamienić - mam już mętlik w głowie
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
deszczowymaj 20:25, 06 wrz 2019


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Dominika11 napisał(a)
pomyslałam, że może tutaj beda jeszcze jakieś sugestie



1 tuje Janedgold
2 Umbry
3 hortemsja limka
4 bukszpany/danice - co lepiej ???
5 stipa
6 bergenia flirt i hosty Fire and Ice
7 trzmielina
8 brunnera i hosty
9 szałwia

co mam zmienic co wywalić a co zamienić - mam już mętlik w głowie


Dominiś dziecko kochane Powiem Ci ,że na pierwszy rzut oka całkiem ciekawie to wygląda Ale tam masz słońce?.. czy pół cień?) bo gatunki masz i na tzw.patelnie i do cienia


Po pierwsze to oddaje głos za danicą

A po drugie to mam podobną rabatę..
Tylko ,że u mnie rosną tak:najpierw tuje szmaragd posadzone w dużych odstępach potem przed nimi śliwy wiśniowe pissardi,pomiędzy nimi tawuła szara..potem limki..potem rząd tawuł golden princess i w tym wszystkim wiosną mam sryliony tulipanów
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
Dominika11 15:55, 07 wrz 2019


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
Słońce od rana do gdzies dobrego popołudnia. Tam gdzie jest 9 to cień jest najszybciej od 1 najdłużej. Dzięki za pomoc
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Wiaan 11:20, 10 wrz 2019


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5124
Gardenarium napisał(a)


Kwiaty kwitnące tutaj nie pasują, stylem nie pasują, ani wielkością nie pasują.
Za to pasują miskanty, które potem możesz przesadzić. Świerki powinny być gęściej i nie byłoby takiego problemu.

Danusiu jaką trawę polecasz aby ładnie komponowała się ze świerkami? W tej linii mam miskanta kleine silberspine.
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
MarzenaMariusz 11:06, 12 wrz 2019

Dołączył: 12 wrz 2019
Posty: 11
Witam,

jestem na forum nowa, ogród tworzymy z mężem od 8 lat. W tym roku wygospodarowaliśmy kawałek na kolejną rabatkę, w miejscu gdzie rok temu posadziliśmy 3 buki, które docelowo mają nas zasłonić od ulicy. Miały sobie tak rosnąć w trawie, ale przyszedł pomysł na kolejną rabatkę. Tylko teraz mamy problem bo nie wiem co tam jeszcze dosadzić, żeby to ładnie wyglądało. Generalnie na wszystkich naszych rabatach królują iglaki wolnorosnące jak świerki conici, cisy i dużo odmian berberysów, które kochamy. Ogród raczej w stronę nowoczesnego. Tą rabatkę chcemy zrobić bardziej kolorową, zmieniającą się z porami roku. Mamy na niej posadzone: buk Dawyck Purple, buk Dawyck Gold, Buk Wolke, guzikowiec zachodni, migdałek, kalina koralowa roseum, krzewuszka variegata. Bardzo proszę o pomoc i pomysły. Ekspozycja południowo-zachodnia.
kasiab 11:19, 12 wrz 2019


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
Marzena wrzuć może kilka zdjęć rabaty i w zasadzie tych przyległych? Na ogród trzeba spojrzeć całościowo a nie tylko jedną rabatę
____________________
Kasia - tu na razie jest...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies