Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

PiterS 13:09, 31 mar 2020

Dołączył: 31 mar 2020
Posty: 3
kasiab a mozesz rzucic konretnymi nazwami, to rzuce okiem
kasiab 13:23, 31 mar 2020


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
Np wiśnia amanogawa wyglada ślicznie wiosną. Jesienia ladnie sie przebarwia. Trawy w zależności od tego jaki efekt chcesz osiągnąć. Czy chcesz jednolity szpaler drzewo + trawa czy moze drzewo+niska trawa np sesleria i pomiedzy wyzsza trawa itd. A moze drzewa podsadzone np szałwią na całości?


Ja sadzilabym tę wiśnie co np 3m i na całości może seslerie?

Moze nie odetniesz się od sasiada ale u niego widze że rosna tuje więc bedziesz miał tło
____________________
Kasia - tu na razie jest...
Maglime 20:25, 31 mar 2020

Dołączył: 13 kwi 2019
Posty: 75
Mam podobnie jak PiterS tylko że nie tak wąski pas. Też myślałam żeby zasadzić wiśnie co 3m A pomiędzy coś do wysokości ok. 1,5m i tu się zastanawiam czy iść w iglaki typu cis czy coś liściastego. Może ktoś ma już taką kompozycję u siebie?
kasiab 20:58, 31 mar 2020


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
Maglime a moze trawy i np jeżówki?
____________________
Kasia - tu na razie jest...
Maglime 21:05, 31 mar 2020

Dołączył: 13 kwi 2019
Posty: 75
Kasiab to też fajna opcja tylko jak setne trawy to tak łyso będzie. Początkowo myślałam o cudach na całej dlugosci 15m ale droga opcja i wolno rosnie. No i szukam czegoś w miarę szybko rosnącego
kasiab 21:29, 31 mar 2020


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
Maglime napisał(a)
Kasiab to też fajna opcja tylko jak setne trawy to tak łyso będzie. Początkowo myślałam o cudach na całej dlugosci 15m ale droga opcja i wolno rosnie. No i szukam czegoś w miarę szybko rosnącego


Jak masz więcej miejsca można wrzucić coś zimozielonego cis jest pięknym tlem.... Wrzuc zdjecia może? Opisz jaka to wystawa itd. Jest tu tyle pomocnych Osób że na pewno zostanie zaproponowane coś co Tobie będzie odpowiadało
____________________
Kasia - tu na razie jest...
Maglime 21:43, 31 mar 2020

Dołączył: 13 kwi 2019
Posty: 75
Jest to strona wschodnia. Na działce mam dużo sporych iglaków. Chce zagospodarować pas wzdłuż ogrodzenia. Myślałam o cisach ale wiem że bardzo wolno rosną więc szukam innego rozwiązania
Kokesz 21:59, 31 mar 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
kasiab napisał(a)
PiterS masz bardzo mało miejsca a chcesz dać aż 2 rodzaje roślin... Nie lepiej postawić na 1 gatunek? Jaki efekt chcesz osiągnąć? Co z resztą nasadzeń?


A nie dałoby się poszerzyć tej rabaty?
30-50cm to bardzo mało.
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
kasiab 22:12, 31 mar 2020


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
Maglime napisał(a)
Jest to strona wschodnia. Na działce mam dużo sporych iglaków. Chce zagospodarować pas wzdłuż ogrodzenia. Myślałam o cisach ale wiem że bardzo wolno rosną więc szukam innego rozwiązania


Rzeczywiście aż się prosi o żywopłot. Idz może do watku Polinki na ostatnich stronach masz fajne zestawienie cisów z których wynika że wcale wolno nie rosną. Twoja rabata wydaje mi się że dobrze wyglądałaby bogatsza o trawy i coś kwitnące... Może hortensje? Ile tam masz miejsca?
____________________
Kasia - tu na razie jest...
Maglime 22:59, 31 mar 2020

Dołączył: 13 kwi 2019
Posty: 75
Miejsca jest sporo. Hortensje i trawy mam wzdłuż tarasu. A to zdjęcie powyżej to widok z tarasu. Czyli jednak cisy. A już myślałam że uda się z bardziej oszczędna wersją
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies