Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Agni_78 07:27, 07 kwi 2020


Dołączył: 16 mar 2020
Posty: 153
Witam. Mam miejsce w którym chcę aby stała ławka. Rośnie tutaj juz śliwa i bukszpan a dalej nie wiem co posadzić. Hortesje po prawej stronie a na brzegu Żurawki? Poproszę o jakieś wskazówki. W ogrodzie nie mam jeszcze żadnych dodatkowych nasadzeń to będzie pierwsze .
____________________
Aga Aga w ogrodzie
kasiab 07:34, 07 kwi 2020


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1505
Agni_78 napisał(a)
Witam. Mam miejsce w którym chcę aby stała ławka. Rośnie tutaj juz śliwa i bukszpan a dalej nie wiem co posadzić. Hortesje po prawej stronie a na brzegu Żurawki? Poproszę o jakieś wskazówki. W ogrodzie nie mam jeszcze żadnych dodatkowych nasadzeń to będzie pierwsze .


Mowisz o nasadzeniach przy płocie? Jak bedzie stała ławka? Robisz żywopłot jakikolwiek wzdłuż ogrodzenia? Skąd będziesz widziała to miejsce?
____________________
Kasia - tu na razie jest...
Maglime 11:19, 07 kwi 2020

Dołączył: 13 kwi 2019
Posty: 75
Znalazłam takie zdjęcie Danusi. Co jest posadzone między bukszpanami?
Agni_78 20:20, 07 kwi 2020


Dołączył: 16 mar 2020
Posty: 153
kasiab napisał(a)


Mowisz o nasadzeniach przy płocie? Jak bedzie stała ławka? Robisz żywopłot jakikolwiek wzdłuż ogrodzenia? Skąd będziesz widziała to miejsce?

Ławka będzie stała obok śliwy za plecami ławki będzie ta kula bukszpanowa. Pod samym ogrodzeniem będzie żywopłot. Miejsce to będzie widoczne z okna
____________________
Aga Aga w ogrodzie
Kokesz 20:25, 07 kwi 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6683
Maglime napisał(a)
Znalazłam takie zdjęcie Danusi. Co jest posadzone między bukszpanami?


Wrzosiec Golden Starlet?
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
AlinaP 21:23, 07 kwi 2020


Dołączył: 10 mar 2017
Posty: 811
Bażyna?
____________________
Ala
Nynia 08:44, 09 kwi 2020

Dołączył: 29 lip 2016
Posty: 4
Witajcie
Potrzebuję Waszej pomocy. Chciałabym przerobić zakątek, na który spoglądam codziennie przez okno w kuchni. Moje przemyślenia naniosłam na zdjęcia, ale mam wątpliwości i już sama nie wiem czy idę właściwym tropem. Jako główny punkt wstawiłam wiśnię umbraculifera, która ma choć częściowo zasłonić widoki (czy szczepiona na wysokości 2m będzie odpowiednia). Ekran z cisa Hilli - czy da się prowadzić tak, by nie przekraczał 40-50 cm szerokości? Stożek i kule z cisa, podsadzone żurawkami i konwalnikiem. Nie wiem czym podsadzić wiśnię i co w samym rogu - hortensję jedną? Nie za dużo tego cisa tutaj? Będę wdzięczna za wszelkie sugestie, pomóżcie proszę.






mikadusia 17:28, 09 kwi 2020

Dołączył: 04 maj 2019
Posty: 8
Witam wszystkich,

Od dłuższego czasu podglądam ogrodowisko i dziś też potrzebuję pomocy.
Zaczęłam sama coś kombinować, ale z marnym efektem.

Działka jest duża ok 3000m. Na razie skupiam się na tym, aby przy budynku było ładnie i przyjemnie. Po dwóch stronach domu są tuje szmaragd. Z tyłu działki posadziłam drzewa owocowe.


Poniżej zdjęcie widoku z okna z jadalni.

Całość do zmiany. Jest to pn-zach strona. Na pomarańczowa: klon czerwony kulisty, dwie trawy rozplenica red head, dwie kulki bukszpanu, świerk szczepiony conica i kulka tuja.

Kolejny taki prostokąt jest przed wejściem na taras. Tam też będę potrzebować pomocy, muszę trochę osłonić taras bo wieje okropnie.


Rabata pod siatka to tuja szmaragd, 2 X ML a przed nimi 3 kulki bukszpanu i na rogach małe trawki które są zielone cały rok ale nazwy nie znam.
Są tam dwie takie same wyspy.



i teraz proszę o radę, czy dołożyć rośliny do pomarańczowego prostokąta czy go zlikwidować, a poszerzać rabatę pod siatką? (teraz jest za wąska na te nasadzenia).

na zdjęciu widać zakupione rośliny. Chciałabym też gdzieś posadzić chortensję, tak żeby z okna ładny widok był. Teraz jak trawy nie kwitną jest za smutno, nawet trawa okropna
Mam nadzieję, że ktoś będzie miał ochotę i podpowie jak z tego wybrnąć.
aniaod 18:49, 10 kwi 2020

Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 113
Dziewczyny, potrzebuję coś wsadzić między hortensje a zurawki bo drażnią mnie te patyki hoetensjowe teraz. Czy jakieś trawy czy może np miniaturowe rododendrony?
Pozdrawiam Ania
Iwona100 21:48, 10 kwi 2020


Dołączył: 14 sty 2016
Posty: 713
Witam. Chcę zrobić rabatę przy altanie. Mam magnolię Susan w formie drzewka, klona palmowego Dissectum Garnet i chciałabym to połączyć z jeżówkami, rozchodnikiem i seslerią jesienną. Jak to zrobić. Ścieżka będzie żwirowa. Jest tam cały dzień słońce.Proszę o pomoc.

____________________
Iwona Wizytówka-Ogród na Zagórzuświętokrzyskie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies