Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Wiaan 20:13, 26 mar 2020


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5183
Super, podoba mi się, mam szkółkę w której są piękne okazy. Dziękuję
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Gardenarium 22:33, 26 mar 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Musi to być złota kula na pniu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Agni_78 20:38, 27 mar 2020


Dołączył: 16 mar 2020
Posty: 153
Witam. Pytanie moje dotyczy kul bukszoanowych, posiadam 4 sztuki bukszpanu w kształcie kuli wysokość 100cm i szerokość też około 100cm.Jakie rośliny dobrać chodzi mi o wysokość aby zrównoważyć wszystko na rabacie? Bukszpany jeszcze są porozrzucane w różnych miejscach działki a chciałabym posadzic je na jednej rabacie. Dodam że od niedawna mieszkam na wsi a ogrody są tu różne. Proszę o jakieś wskazówki.

____________________
Aga Aga w ogrodzie
Pepitka 16:37, 28 mar 2020

Dołączył: 13 mar 2020
Posty: 3

Witam Wszystkich Forumowiczów bardzo serdecznie. Przeglądam zdjęcia z Waszymi ogrodami - zachwycam się nimi oraz podziwiam trud włożony w ich pielęgnację. Może jakaś dobra dusza zechce mi podsunąć pomysł na zagospodarowanie skarpy powstałej przy tarasie. Niestety, brak mi weny twórczej, jednak wiem, że nie ma to być skarpa z miniaturowymi krzewami obsypanymi żwirkiem. Idealnym rozwiązaniem byłoby, aby w każdej porze roku inny akcent roślinny zachwycał. Jednak sprawa nie jest prosta, bo taras ma wystawę południową. Może ktoś jednak widzi jakieś wyjście w tej sytuacji?
Gardenarium 22:18, 28 mar 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Trzeba powiększyć skarpę, złagodzić ten spadek, na takie stromiźnie i w dodatku w piekącym słońcu ciężko będzie rosnąć każdej roślinie, nawet sucholubnej.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 23:36, 28 mar 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Agni_78 napisał(a)
Witam. Pytanie moje dotyczy kul bukszoanowych, posiadam 4 sztuki bukszpanu w kształcie kuli wysokość 100cm i szerokość też około 100cm.Jakie rośliny dobrać chodzi mi o wysokość aby zrównoważyć wszystko na rabacie? Bukszpany jeszcze są porozrzucane w różnych miejscach działki a chciałabym posadzic je na jednej rabacie. Dodam że od niedawna mieszkam na wsi a ogrody są tu różne. Proszę o jakieś wskazówki.



To trudne pytanie, bo nawet nie wiadomo jak duża jest ta rabata. A może będzie pasowało rozmieścić je w równych odległościach w szpalerze jeśli rabata jest podłużna.

A moze będzie pasowało rozmieścić je nieregularnie, wtedy niekoniecznie powinny być równe, może być jedna mniejsza inna większa.

Z takich informacji niewiele wynika i niestety ale nie wiem co mam doradzić. Nie lubię strzelać jak kulą w płot, nie wiedząc w zasadzie prawie nic o ogrodzie i rabacie na jakiej te rośliny mają rosnąć.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Agni_78 09:54, 29 mar 2020


Dołączył: 16 mar 2020
Posty: 153
Gardenarium napisał(a)


To trudne pytanie, bo nawet nie wiadomo jak duża jest ta rabata. A może będzie pasowało rozmieścić je w równych odległościach w szpalerze jeśli rabata jest podłużna.

A moze będzie pasowało rozmieścić je nieregularnie, wtedy niekoniecznie powinny być równe, może być jedna mniejsza inna większa.

Z takich informacji niewiele wynika i niestety ale nie wiem co mam doradzić. Nie lubię strzelać jak kulą w płot, nie wiedząc w zasadzie prawie nic o ogrodzie i rabacie na jakiej te rośliny mają rosnąć.


To jest pierwsza rabata na której jest juz bukszpan z śliwa ale myślę że jest za krótka na tyle bukszpanów a patrząc w prawo na zdjęciu będzie warzywnik.



A to jest rabata od strony drogi i ona jest długa.
____________________
Aga Aga w ogrodzie
Pepitka 16:59, 29 mar 2020

Dołączył: 13 mar 2020
Posty: 3
Gardenarium napisał(a)
Trzeba powiększyć skarpę, złagodzić ten spadek, na takie stromiźnie i w dodatku w piekącym słońcu ciężko będzie rosnąć każdej roślinie, nawet sucholubnej.

Dziękuję za odpowiedź. Wobec tego zorganizuję ziemię celem złagodzenia stopnia nachylenia.
Fabiano 18:14, 29 mar 2020

Dołączył: 29 mar 2020
Posty: 10
Dzień Dobry! Chciałbym coś posadzić na utworzonych rabatach ale nie mam pojęcia co wybrać. Dopiero zaczynam czytać różne fora i zbieram informacje o roślinach oraz przeglądam katalogi szukając inspiracji.
Może ktoś mógłby mi coś podpowiedzieć jak zacząć. Przesyłam 2 zdjęcia pokazujące rabaty. Ogólnie są 4 ale jedną najbliżej okna chcę przeznaczyć na róże. Pozostałe 3 są do zagospodarowania. Warunki strona południowa bardzo słoneczna wejście do domu. Zdjęcie od góry bardziej obrazuje sytuację. Myślałem żeby obrzeża od strony trawnika zagospodarować niskimi i średnimi iglakami a bliżej kostki dać kwiaty, pośrodku jakieś krzewy lub też kwiaty. Chciałem też na środkowej rabacie posadzić na obrzeżu jakąś tak rosnącą do 3 metrów choinkę żeby na święta ją ładnie ozdobić. Może ktoś ma pomysł jak to ciekawie i zmysłowo wykonać.



Z góry dziękuję za podpowiedzi.
Fabiano
Gardenarium 18:15, 29 mar 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pepitka napisał(a)

Dziękuję za odpowiedź. Wobec tego zorganizuję ziemię celem złagodzenia stopnia nachylenia.


Trzeba tą skarpę rozciągnąć. Niekoniecznie w równej odległości, można nieco zmienić kształt rabaty.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies