Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

atena13 17:18, 23 mar 2020


Dołączył: 02 mar 2014
Posty: 123
Tak właśnie i co myślisz Danusiu? Może tak zostać?

____________________
atena - Mój ogródeczek
Gardenarium 17:24, 23 mar 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie rozumiem pytania, co może zostać, czerwona linia ? Czy tak jak jest?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Maglime 18:41, 24 mar 2020

Dołączył: 13 kwi 2019
Posty: 75
Witam. Chciałam zagospodarować pas wzdłuż ogrodzenia. Wzdłuż płotu zostały właśnie ścięte stare dziko rosnące chyba mirabelki. Chce je prowadzić teraz jako zywoplot jeśli się uda. Zastanawiam się co posadzic i gdzie żeby zasłonić się od drogi którą jest nieco ponad wysokość działki. Może drzewa rosnące na wysokość ok 5m. Może trawy wysokie?
Gardenarium 20:30, 24 mar 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Krzewy kwitnące np. tawuła van Houtte'a - Spiraea vanhouttei. Trawy bez sensu, bo musisz co wiosnę ścinać a krzewy będą rosły i będzie miejsce dla ptaków.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Maglime 21:28, 24 mar 2020

Dołączył: 13 kwi 2019
Posty: 75
Danusiu tylko czy zwrocilas uwagę na te pienki przy ziemi? Z nich odnośnie mam nadzieję zywoplot. Tawule widzialabys przed brzozami od strony działki? Czy wcisnąć ja bliżej płotu?
anuska2507 13:09, 25 mar 2020


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2568
Proszę o podpowiedź mam małą rabatę 2 x 2 m na froncie domu, pod oknem, tuż obok wejścia, wystawa południowo-zachodnia, tzw. "patelnia". Rosną tam czerwone róże rabatowe, które chciałabym zachować. Z jakich roślin mogę zrobić "plecki" dla róż i czym podsadzić je z dołu, aby rabata prezentowała się atrakcyjnie nawet w czasie, gdy róże nie kwitną. To bardzo reprezentacyjne miejsce, więc chciałabym żeby wyszło elegancko.
Obecne bukszpany formują się w kulki i pójdą na jakąś kulkową rabatę, a wrzośce chyba tu nie pasują...
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
atena13 14:17, 25 mar 2020


Dołączył: 02 mar 2014
Posty: 123
Gardenarium napisał(a)
Nie rozumiem pytania, co może zostać, czerwona linia ? Czy tak jak jest?





Tak jak jest przepraszam,za niedokładność
____________________
atena - Mój ogródeczek
Olezia 14:20, 25 mar 2020

Dołączył: 03 mar 2020
Posty: 24
Anuska mam podobne donice w kostce jedna od strony poludniowo-zachodniej jak Twoja, a druga polnoc. W obu mam posadzone cyprysiki ma pniu, formuje w kule. Jeden jest pojedynczy a drugi taki na boki dwie kulki. Od południowego zachodu posadzilam w nogach szalwie omszona i właściwie to tyle. Od polnocy karmnik oscisty, chce stworzyć efekt mechu pod cyprysem. Oba maja sie dobrze. Ten od południowego zachodu ladniej sie wybarwia, a szalwia jak kwitnie wyglada pieknie. Moze skorzystasz z mojego rozwiązania.Pozdrawiam Ola
Wiaan 17:23, 26 mar 2020


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5183
Proszę o poradę jakie drzewko szczepione na pniu z niewielką koroną mogłabym posadzić w miejscu jak na rabacie ze zdjęcia. Ten narożnik trochę wyciągnęłam i chcę ten kąt rozjaśnić, narysowałam na biało. Z tyłu przy siatce rosną tuje ale są jeszcze małe. Wystawa słoneczna przez większą część dnia.
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Gardenarium 19:29, 26 mar 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Cyprysik 'Ivonne' - na pniu o wysokości takiej, żeby unosił się nad tym co będzie pod spodem.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies