Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Wiaan 22:13, 02 kwi 2020


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5094
Ja tez mialam dylemat z tym poznym startem, ale za to jak już ruszą są piękne. Moje są dwuletnie na pierwszym zdjęciu i posadzone w zeszłym roku na drugim zdjęciu. Często są atakowane przez mączniaka, liscie mają wtedy taki biały nalot. Ja stosuję oprysk i u mnie jest ok ale warto to wiedzieć aby nie być rozczarowanym

____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Maglime 07:26, 03 kwi 2020

Dołączył: 13 kwi 2019
Posty: 75
Witam pięknie y Ciebie kiedy zaczynają się tak mocno zieleni?Na drugim zdjęciu za katalogami jakie masz rosliny?
Kokesz 08:44, 03 kwi 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6688
AlinaP napisał(a)
Fabiano, czy zastosujesz szczepionego modrzewia, to zależy od Ciebie. Pamiętaj, że gubi igly i część roku będzie nie zielony. To jedna z tych roślin, których nigdy (!) nie chciałam mieć. Stan obecny- mam 2 szt, ale ile sie nabiegalam, żeby je dobrze umieścić. Pewnie do końca nie są tam, gdzie trzeba, modrzewia się raczej nie przesadza.
Na środku rabaty? Jeżeli tak chcesz, czemu nie? Tylko wtedy odpadają te whipcord na nóżce z mojej propozycji. Albo na rogu domu, tam, gdzie miskant z wersji pierwotnej. Tylko co opadające igly robią z odczynem gleby? Nie wiem.
Obwódki zielone-z cisa, żółte z cyprysika Filifera Aurea Nana.
Tuja rheingold rośnie powoli, jeżeli chcemy z niej żywopłot, trzeba ciąć systematycznie, bo urośnie ogromna. Moja nigdy nie cięta ma już ponad 3m. Szeroka jest.
Odnośnie sosen: można kupić większe już egz, bo powoli rosną. Np. Winter Gold, dezember gold. Danica też rośnie powoli.
Pozdrawiam


Też nie jestem za modrzewiem, chociaż mam wielki zastany u siebie. U mnie igly nie zmieniają odczynu gleby na kwaśny a akurat na tym by mi zależało.

Mam tuje Rheingold od 5 lat, co roku albo nawet dwa razy są ciętę i da się je jak na razie ładnie utrzymać w ryzach. Większość roślin regularnym przycinaniem można utrzymac w ryzach.
Tutaj świeżo po cięciu.



____________________
Renata Osiedlowy ogródek
AlinaP 09:21, 03 kwi 2020


Dołączył: 10 mar 2017
Posty: 811
Kokesz, piękna kula. Jest to alternatywa dla Danica, jeżeli chcemy mieć kule w tym kolorze.
Od kilku lat myślę, czy nie utworzyć ogromnej takiej formy z mojej tui.
____________________
Ala
Wiaan 11:32, 03 kwi 2020


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5094
Maglime napisał(a)
Witam pięknie y Ciebie kiedy zaczynają się tak mocno zieleni?Na drugim zdjęciu za katalogami jakie masz rosliny?


Witam, cieszę się, że się podoba Na tym drugim zdjęciu mam posadzone zarówno cisy, jak i tuje, po dwóch stronach wykuszu z donicami mam po takie dwie sekwencje, docelowo chciałabym mieć równy żywopłot i aby nie było monotonnie tak sobie wykombinowałamrabata dość wąska dlatego taki pomysł,

____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Joanna_amatorka 12:38, 04 kwi 2020

Dołączył: 28 maj 2019
Posty: 5
Raczkuje jesli chodzi o ogrod. W tamtym roku zrobilam rabate przy tarasie z ktorej tylko pozostaly trawy i kilka szałwi. Czy mozeci mi prosze pomoc w jej zaprojektowaniu ? Nie zalezy mi na tych trawach. Taras jest skierowany na poludnie slonca nie ma juz okolo 14stej godziny. Pozniej jeszcze przy zachodzie troche doswietla bok.
Jakie rosliny moga sie sprawdzic?
Zdjecie do pogladu
AndziaN 20:20, 04 kwi 2020

Dołączył: 28 gru 2016
Posty: 13
Dzień dobry! Bardzo proszę o poradę, co posadzić, aby się pięło po drewnianych elementach? Przed wiatą rośnie dereń biały oraz runianka japońska
____________________
Ania Ogród od zera
aniaod 11:23, 05 kwi 2020

Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 113
Dziewczyny, przepraszam że tu pytam ale nie wiem gdzie...
Czy ktoś wie gdzie można kupić w okolicach Krakowa albo gdzieś na Śląsku DEREŃ ELEGANTISSIMA? Najlepiej duże
Proszę o wiadomość na priv
Dziękuję
Pepitka 15:16, 05 kwi 2020

Dołączył: 13 mar 2020
Posty: 3
Gardenarium napisał(a)


Trzeba tą skarpę rozciągnąć. Niekoniecznie w równej odległości, można nieco zmienić kształt rabaty.


Czy o coś takiego Pani chodzi? Taras ma kształt półkola.

mimecka 14:45, 06 kwi 2020

Dołączył: 06 kwi 2020
Posty: 1
Witam.
Podziwiam Wasze ogrody, ogródki, rabaty. Jestem pod wyrażeniem umiejętności, planowania, znajomości roślin. Ja jestem "zielona", dopiero zaczynam przygodę ogrodowo- rabatową. Potrzebuję pomocy. Co tu wogóle posadzić? Zastanawiam się nad jakąś tują kulką w liczbie kilka ale która, aby się zmieściła, szerokość to ok. 55cm, dł 6m. Proszę Was o pomoc.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies