Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

krzysztofszy... 12:31, 23 mar 2020


Dołączył: 26 paź 2016
Posty: 123
Dzień dobry wszystkim! Nadchodzi wiosna więc czas na prace w ogrodzie. Chciałbym zagospodarować mały teren który w tej chwili wygląda bardzo szpetnie. W sumie to zrobił się taki tymczasowy przytułek na rośliny, które nie mają narazie swojego stałego miejsca. Czas to zmienić i mam do Was pytanko. To jest zdjęcie tego zakątka.



Myślałem posadzić wzdłuż tego "muru" jałowiec skalny Blue Arrow ale widzę, że nie bardzo są polecane. Chodzi mi o coś wąskiego (około 30-40 cm) ale jednoczenie niewysokiego (tak 3m). Stanowisko jest ogólnie zacienione dla niższych roślin. Co możecie polecić?
Gardenarium 12:41, 23 mar 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Posadź obok takiego samego cisa formowanego we wrzeciono, sadzenie czegokolwiek, no chyba że będzie to buk kolumnowy, purpurowy na przykład - stworzy kolejne wrażenie bałaganu. Jeśli już coś innego niż cis, to na pewno nie jałowiec skalny bo zrobisz z tego miejsca smutasa strasznego

Ważne co przed tym posadzisz, bo jakieś piętro niższe rozjaśniające musi być.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
atena13 12:50, 23 mar 2020


Dołączył: 02 mar 2014
Posty: 123
Chcę przyciąć tuje wzdłuż płotu, problem w tym ,że są one w różnych rozmiarach. Dodatkowo działka nie jest równa, leci z górki w dół. Przez co tuje na górce są wyższe od tych niżej,2 są posadzone w tamtym roku , bo w ich miejscu rósł świerk. Nie wiem jak to ugryść?
Za chwilę zrobię zdjęcia.
____________________
atena - Mój ogródeczek
krzysztofszy... 12:56, 23 mar 2020


Dołączył: 26 paź 2016
Posty: 123
Dziękuję za tak szybką odpowiedź . Wszystkie te rośliny mogę usunąć, nawet cisa. Chcę zasłonić ten betonowy płot bo strasznie to wygląda, dlatego chciałem posadzić te jałowce a przednimi coś co nadaje się do cienia jakieś paprocie i hosty.
atena13 14:08, 23 mar 2020


Dołączył: 02 mar 2014
Posty: 123
Tak mniej więcej to wygląda

____________________
atena - Mój ogródeczek
Gardenarium 14:16, 23 mar 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
krzysztofszykowny napisał(a)
Dziękuję za tak szybką odpowiedź . Wszystkie te rośliny mogę usunąć, nawet cisa. Chcę zasłonić ten betonowy płot bo strasznie to wygląda, dlatego chciałem posadzić te jałowce a przednimi coś co nadaje się do cienia jakieś paprocie i hosty.


Nie ma takiej potrzeby, bo tylko pogorszysz sytuację. Paprocie i hosty to niskie piętro, średnie to. krzewy liściaste kwitnące, np. hortensje bukietowe 'Bobo'
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 14:36, 23 mar 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tnij do średnich, najmniejsze dorosną. Drzewa hamują ich wzrost, ogranicz konary od strony tui.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
atena13 15:21, 23 mar 2020


Dołączył: 02 mar 2014
Posty: 123
Dziękuję Danusiu za szybką odpowiedź.
Przytnę konary drzew mocniej od strony tui, a najchętniej to pozbyłabym się ich ale jabłka i wiśnie z nich są pyszne
To może jeszcze jedno pytanie.
Mam taką rabatę i zastanawiam się czy dobrze wygląda jej kształt?
Już kiedyś miałam pomysł by przesadzić trzecią tuję i pociągnąć tą rabatę od tego chodniczka ale domownicy mi odradzili, bo oni chodzą czasem właśnie sobie prosto, a tak musieliby chodzić po rabacie
____________________
atena - Mój ogródeczek
atena13 15:30, 23 mar 2020


Dołączył: 02 mar 2014
Posty: 123


____________________
atena - Mój ogródeczek
Gardenarium 15:48, 23 mar 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
O to chodzi?

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies