Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

kasiab 05:17, 01 kwi 2020


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1500
Maglime napisał(a)
Miejsca jest sporo. Hortensje i trawy mam wzdłuż tarasu. A to zdjęcie powyżej to widok z tarasu. Czyli jednak cisy. A już myślałam że uda się z bardziej oszczędna wersją


Mogą być przecież tuje a nasadzenia przed mogą być jakie się Tobie tylko podobają może masz chęć na różankę z bylinami?
____________________
Kasia - tu na razie jest...
Maglime 07:36, 01 kwi 2020

Dołączył: 13 kwi 2019
Posty: 75
Tuje raczej nie. Może zostanę przy cisach. Czy dobrze będzie wyglądać jeśli pomiędzy dam drzewa niewielkie typu kolumnowego?
kasiab 09:18, 01 kwi 2020


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1500
Bedzie bardzo dobrze fajne uzupelnienie dodajace koloru i będzie miodzio
____________________
Kasia - tu na razie jest...
Gardenarium 11:23, 01 kwi 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Pomiędzy cisy nie, jedynie możesz wysunąć do przodu te drzewa.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Maglime 17:11, 01 kwi 2020

Dołączył: 13 kwi 2019
Posty: 75
Gardenarium napisał(a)
Pomiędzy cisy nie, jedynie możesz wysunąć do przodu te drzewa.

Tak właśnie myślałam żeby nieco wysunąć drzewa. Co jest warte uwagi o pokroju kolumnowym lub ładnie formowane drzewo? Ważne żeby nie było zbyt wysokie.
Po przejrzeniu kilku okazów postawię na katalpa nana
Fabiano 17:30, 01 kwi 2020

Dołączył: 29 mar 2020
Posty: 10
AlinaP napisał(a)

Fabiano, proponuję zmienić lokalizację choinki, gdyż od frontu będzie przysłaniała róże i okno. Róże przenieść na środkowa rabatę i otoczyć niskim zywoplotem. Pod domem zastosować miskanta(y) i jakieś niższe trawy, turzyce.
Natomiast w rabacie początkującej od lewej: karłowe sosny lub inne zimozielona, szałwia, zurawki wytrzymujące nasłonecznienie, zimozielona turzyca.

Ilość roślin dostosujeszdo wielkości rabat.
Pozdrawiam



Może ktoś ma jakieś inne koncepcje jak to urządzić.

Fabiano
ajka 19:50, 01 kwi 2020


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3785
Jeszcze raz proszę o pomoc.

Prostokąt przy tarasie 4,25m x 2.9m. W środku hortensja pinky winky na pniu (szczepiona 1,10m), dookoła na zewnątrz tawuły goldflame. Sadzić coś w środku czy usypać żwir dookoła? Myślałam ewentualnie by podsadzić hortensję różami okrywowymi Fairy, ale nie wiem czy w tym nie zginie. Wrzucam zdjęcie z innej perspektywy.

Po lewej stronie lawendy i klon, z tyłu warzywniak.






____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
AlinaP 00:22, 02 kwi 2020


Dołączył: 10 mar 2017
Posty: 811
Fabiano, w kwestii choinki zdanie mam niezmienne. Natomiast tu wersja z różami pozostającymi pod oknem. Pomiędzy nimi można zastosować cebule krokusów. Zimozielona obwodka--nie narysowałam.

Żółte - cyprysik groszkowy Aurea nana,
Pomarańczowe-tawula japońska,
Różowe - berberys bagatelle,
Zielone na nozkach- tuja whipcord.
Jeżeli nie lubisz rozczochranych- kule na nóżce.

Wersja 2: Wszędzie obwódki z zimozielonych.
Środkowa rabata-różnej wielkości tuje Danica podsadzone hakonechloa Aureola.
Rabata od drogi: różowe róże okrywowe w tonacji tych pod oknem, po bokach pasy z hakonechloa Aureola.

____________________
Ala
Fabiano 08:28, 02 kwi 2020

Dołączył: 29 mar 2020
Posty: 10
AlinaP napisał(a)
Fabiano, w kwestii choinki zdanie mam niezmienne. Natomiast tu wersja z różami pozostającymi pod oknem. Pomiędzy nimi można zastosować cebule krokusów. Zimozielona obwodka--nie narysowałam.

Żółte - cyprysik groszkowy Aurea nana,
Pomarańczowe-tawula japońska,
Różowe - berberys bagatelle,
Zielone na nozkach- tuja whipcord.
Jeżeli nie lubisz rozczochranych- kule na nóżce.

Wersja 2: Wszędzie obwódki z zimozielonych.
Środkowa rabata-różnej wielkości tuje Danica podsadzone hakonechloa Aureola.
Rabata od drogi: różowe róże okrywowe w tonacji tych pod oknem, po bokach pasy z hakonechloa Aureola.



Witam Alina,
z choinką się zgadzam nie pasowała, zaczynam myśleć o Twoich koncepcjach i na razie zapoznaje się z roślinami czytam o nich trochę na necie i oglądam zdjęcia. Zastanawiam się nad tymi zimozielonymi obwódkami, danice są ładne ale próbowałem znaleźć jakieś karłowate sosny lub inne iglaki i nie za bardzo jest w czy wybierać chyba że możesz coś doradzić. Co powiesz na modrzewia szczepionego na pniu gdzieś na środku pierwszej lub ,środkowej rabaty.

Pozdrawiam,
Fabiano
kasiab 08:50, 02 kwi 2020


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1500
Maglime napisał(a)

Tak właśnie myślałam żeby nieco wysunąć drzewa. Co jest warte uwagi o pokroju kolumnowym lub ładnie formowane drzewo? Ważne żeby nie było zbyt wysokie.
Po przejrzeniu kilku okazów postawię na katalpa nana


A czasem katalpy nie startują bardzo późno?
____________________
Kasia - tu na razie jest...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies