Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

kasiab 19:14, 13 kwi 2020


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
megi89 napisał(a)


podobają mi się rabaty w kształtach zaokrąglonych-falistych dopiero zaczynam swoją przygode z ogrodnictwem wiec mam dużo pytań, np posadzenia jakie odległości powinnam zachowac między jednakowymi roślinami np hortensjami bukietowymi aby było gęsto i czym podsypać cala rabata ma być podsypana korą boje się ze bedzie za brązowo


Zaloz wątek na forum w dziale projektowanie ogrodu wrzuc zdjecia rzut calej dzialki co chcesz miec co masz i pewnie forumowicze chętnie pomogą. Jak wrzucisz tutaj link do swojego watku duzo osob pewnie Cie odwiedzi.
____________________
Kasia - tu na razie jest...
A_gawa 11:28, 14 kwi 2020


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1468
W jakiej odległości posadzić różę Artemis od miskanta Morning Light?
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
Anda 17:23, 15 kwi 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33375
A_gawa napisał(a)
W jakiej odległości posadzić różę Artemis od miskanta Morning Light?


Sadziłabym w bezpiecznej odległości, czyli minimum 1,5m do 2m.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
katarzyna_z_... 17:51, 15 kwi 2020

Dołączył: 07 mar 2015
Posty: 13
Witajcie
Po konsultacji i wybraniu roślin, mam taką oto gromadkę. Przyszedł czas na posadzenie i zaczęły się moje dylematy. Czy mogę liczyć na jakieś podpowiedzi?
Na rabacie już jest forsycja- może wyleci, jeszcze nie wiem. To drzewo na pniu to klon -dość wysoki.

Chcę posadzić kule bukszpanowe, żurawki oraz turzyce Carex morrowi "Ice Dance" (te małe doniczki na zdjęciu). Te doniczki na zdjęciu symbolizują dwie kule bukszpanowe, które mam do przesadzenia z innej rabaty. W rogu czeka na posadzenie hortensja na pniu "Polar Bear" i turzyce "Ice Dance".
Może na jesieni wsadzę na rabatę jeszcze jakieś cebule - białe tulipany albo białe żonkile.





____________________
Anulka 22:44, 15 kwi 2020

Dołączył: 28 gru 2016
Posty: 46
Witam serdecznie,mam ogromną prośbę mam do zagospodarowania rabata wzdłuż ogrodzenia jest to wystawa południowa więc bardzo słonecznie. Gleba 2 i 3 klasa, posadzilam sosna dużą dostałam od znajomych przyjechać się pięknie. Rabata ktora mi sie marzy to miskanty morning light pezed nimi hortensje i tu 1 pytanie czy limki będą ok?i coś chciałam posadzic przed nimi myślałam o rozchodniku i pytanie2 jaki rozchodnik by tu pasował i co posadzic na najniższe piętro? Czy mogę posadzic jeszcze werbena Między te rośliny? A prosze o jaki rozstaw roślin ile od siebie posadzic. Dołączam zdjęcia
Ps. w rogu rabaty rośnie czereśnia na drugi rok musimy ja podpiąć natomiast nie jest do zlikwidowania mieszkamy z dziadkami 90letniki i nie chcemy robić im rewolucji
Anulka 22:45, 15 kwi 2020

Dołączył: 28 gru 2016
Posty: 46
A i jaka szerokość rabaty? Dziekuje
Anulka 22:46, 15 kwi 2020

Dołączył: 28 gru 2016
Posty: 46
ifarrg 14:35, 16 kwi 2020

Dołączył: 16 kwi 2020
Posty: 1
Witam.

Ja również mam pytanie. Mam taki pasek ziemi koło domu. Posadzone są już przy samym płocie klony - flamingo i jeszcze jeden gatunek (nie pamiętam nazwy) w odstępach około 2,5 m. I teraz żona chciała odsłonić się zimą od tego placu z boku i chciała posadzić między tymi klonami jakieś zimozielone drzewa/krzewy.

KLony planujemy puścić ponad siatkę koronami, a do siatki właśnie jakiś żywopłot. Co byście tam zaproponowali? Tam jest sucho, myślałem o jałowcach, ale miejsca też nie ma wiele... Jakiś inny pomysł?
A_gawa 18:35, 16 kwi 2020


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1468
Czy ktoś z Was ma może w ogrodzie judaszowca kanadyjskiego Silver Cloud? Możecie się podzielić wnioskami na jego temat?

Zwierzaki też ciekawe.
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
mmonnicca_mK 20:10, 16 kwi 2020

Dołączył: 01 maj 2019
Posty: 132
Witam! Czy ktoś z Was ma doświadczenie z klonem purple globe? Czy trzyma kształt kuli? Czy ma duże potrzeby wodne? Chciałabym posadzić te klony tuż obok trawnika i nie wiem czy trawa wytrzyma to sąsiedztwo... z góry dziękuję za informację
____________________
Monika Ogród Moniki z nutą czerwieni
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies