Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Mila123 15:33, 13 kwi 2020


Dołączył: 13 kwi 2020
Posty: 2
Witam,
Bardzo proszę o pomoc w zaplanowaniu rabaty przy chodniku. Podoba mi się styl minimalistyczny, nowoczesny. Co myślicie o posadzeniu wzdłuż kostki kul bukszpanowych ewentualnie danica, a w drugim rzędzie lawendy. Tylko co pod oknem? Rozplenica japońska? a z krzewów tawuła brzozolistna? Same wątpliwości... Jak to wszystko zgrabnie rozmieścić? Teren jest słoneczny, ziemia mieszana. Pomóżcie
Mila123 15:34, 13 kwi 2020


Dołączył: 13 kwi 2020
Posty: 2
Fabiano 16:20, 13 kwi 2020

Dołączył: 29 mar 2020
Posty: 10
Dzień Dobry! Chcę jakoś zagospodarować 2 rabaty:

1. na stronie północnej długość 9m i szerokość 50 cm
2. na stronie wschodniej długość 12m i szerokość 50 cm

Czy jest sens zagospodarować je cisami tak by stworzyły ładny smukły żywopłot, proszę o radę ewentualnie jakiś pomysł co na tych rabatach zasadzić. Zdjęcia przedstawiają rabaty.

rabata północna

rabata wschodnia

Z góry dziękuję za wszystkie rady i sugestie.

Fabiano
megi89 17:34, 13 kwi 2020

Dołączył: 13 kwi 2020
Posty: 5
Witam potrzebuje wskazówek, pomysłu na rabatę pod ogrodzeniem. Marzą mi się kolory- krzewy, kwiaty oraz trawy ozdobne. W tamtym roku wsadziłam 2 sadzonki hortensji bukietowej i 4 sadzonki jeżówki purpurowej, 2 krzewy dereni, 2 sadz tawuły nie mając zupełnie planu co dalej. Trawnik po wertykulacji i aeracji i nawozeniu Pod ogrodzeniem frontowym zapewne będą tuje. Proszę o pomoc
kasiab 17:52, 13 kwi 2020


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
megi89 napisał(a)
Witam potrzebuje wskazówek, pomysłu na rabatę pod ogrodzeniem. Marzą mi się kolory- krzewy, kwiaty oraz trawy ozdobne. W tamtym roku wsadziłam 2 sadzonki hortensji bukietowej i 4 sadzonki jeżówki purpurowej, 2 krzewy dereni, 2 sadz tawuły nie mając zupełnie planu co dalej. Trawnik po wertykulacji i aeracji i nawozeniu Pod ogrodzeniem frontowym zapewne będą tuje. Proszę o pomoc


Jakie wymiary ma rabata? Jak ze słońcem? Jakie kolory?
____________________
Kasia - tu na razie jest...
megi89 17:56, 13 kwi 2020

Dołączył: 13 kwi 2020
Posty: 5
wymiar 9m słońce od rana do godz 14-15. Kolory roslin, krzewów-różowy bardzo podoba mi sie jeżówka purpurowa uwielbiam ją, hortensje bukietowe są w kolorze białym.
megi89 18:08, 13 kwi 2020

Dołączył: 13 kwi 2020
Posty: 5
Jaki krzew, drzewko polecacie szybko rosnące?- mam paskudną skrzynke gazową, którą chciałabym ukryć nie moge na nią patrzeć myslałam nad trawami ozdobnymi lub wierzbą hakuro. , Jakie krzewy mogłabym posadzić wzdłuż chodnika.
kasiab 18:13, 13 kwi 2020


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
Megi89 moze dokup jeszcze jedna lub 3 hortensje pomiędzy nimi posadz trawy np miskant morning light w sensie na mijanke z przodu jeżówki. Z tawul moze cos na wzór obwodki? Jakie te derenie masz?
____________________
Kasia - tu na razie jest...
megi89 18:16, 13 kwi 2020

Dołączył: 13 kwi 2020
Posty: 5
kasiab napisał(a)
Megi89 moze dokup jeszcze jedna lub 3 hortensje pomiędzy nimi posadz trawy np miskant morning light w sensie na mijanke z przodu jeżówki. Z tawul moze cos na wzór obwodki? Jakie te derenie masz?


dereń ivory
megi89 18:19, 13 kwi 2020

Dołączył: 13 kwi 2020
Posty: 5
kasiab napisał(a)
Megi89 moze dokup jeszcze jedna lub 3 hortensje pomiędzy nimi posadz trawy np miskant morning light w sensie na mijanke z przodu jeżówki. Z tawul moze cos na wzór obwodki? Jakie te derenie masz?


podobają mi się rabaty w kształtach zaokrąglonych-falistych dopiero zaczynam swoją przygode z ogrodnictwem wiec mam dużo pytań, np posadzenia jakie odległości powinnam zachowac między jednakowymi roślinami np hortensjami bukietowymi aby było gęsto i czym podsypać cala rabata ma być podsypana korą boje się ze bedzie za brązowo
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies