Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

A_gawa 23:43, 16 kwi 2020


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1468
Anulka napisał(a)
Witam serdecznie,mam ogromną prośbę mam do zagospodarowania rabata wzdłuż ogrodzenia jest to wystawa południowa więc bardzo słonecznie. Gleba 2 i 3 klasa, posadzilam sosna dużą dostałam od znajomych przyjechać się pięknie. Rabata ktora mi sie marzy to miskanty morning light pezed nimi hortensje i tu 1 pytanie czy limki będą ok?i coś chciałam posadzic przed nimi myślałam o rozchodniku i pytanie2 jaki rozchodnik by tu pasował i co posadzic na najniższe piętro? Czy mogę posadzic jeszcze werbena Między te rośliny? A prosze o jaki rozstaw roślin ile od siebie posadzic. Dołączam zdjęcia
Ps. w rogu rabaty rośnie czereśnia na drugi rok musimy ja podpiąć natomiast nie jest do zlikwidowania mieszkamy z dziadkami 90letniki i nie chcemy robić im


Anulko, to o czym piszesz jest ogrodowiskową klasyką. Wygugluj grafikę i trafisz do kogoś, kto ma tak zrobione. Artykuły Danusi też są bardzo konkretne - wyszukaj o hortensjach i ogólne wskazówki sadzenia. Dasz sobie radę?☺
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
Basia_KRK 00:03, 17 kwi 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Z czym najładniej komponują się hortensje Bobo (mam ich 11 szt. na dużej rabacie)? Chodzi mi o jakieś roślinki kwitnące czasowo przed nimi i w trakcie? Wypełnienie z kul cisowych i carexów już mam, potrzebuję teraz coś kwitnącego nasadzić
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Zuzka25 08:11, 17 kwi 2020


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
Basia_KRK napisał(a)
Z czym najładniej komponują się hortensje Bobo (mam ich 11 szt. na dużej rabacie)? Chodzi mi o jakieś roślinki kwitnące czasowo przed nimi i w trakcie? Wypełnienie z kul cisowych i carexów już mam, potrzebuję teraz coś kwitnącego nasadzić


Moim zdaniem jeżówki ładnie wyglądają
____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
Illona 11:33, 17 kwi 2020


Dołączył: 15 mar 2018
Posty: 5
Witam wszystkich pomysłowych Ogrodników

Jakiś czas temu rozpoczęłam przygodę z moim (jeszcze marnym)ogrodem i cały czas szukam pomysłu, jak urządzić ową przestrzeń. Zatrzymałam się na skrawku czegoś w rodzaju "przykopy" wielkości 5x6 m i nie za bardzo wiem jak dobrze mogłabym ją zagospodarować. Bardzo proszę i liczę na waszą pomoc. Doradźcie, co i jak posadzić? Istnieje tam już wieloletnia sosna, która musi pozostać. W tyle posadzony jest szpaler żywotników, który też oczywiście pozostanie.
Będę wdzięczna za wszelkie sugestie
Basia_KRK 12:15, 17 kwi 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Zuzka25 napisał(a)


Moim zdaniem jeżówki ładnie wyglądają


Tak, też tak uważam, ale potrzebuję coś co wcześniej kwitnie. Może irysy syberyjskie? Liliowce? Zawilce? Nie wiem?
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Anulka 21:24, 17 kwi 2020

Dołączył: 28 gru 2016
Posty: 46
A_gawa napisał(a)


Anulko, to o czym piszesz jest ogrodowiskową klasyką. Wygugluj grafikę i trafisz do kogoś, kto ma tak zrobione. Artykuły Danusi też są bardzo konkretne - wyszukaj o hortensjach i ogólne wskazówki sadzenia. Dasz sobie radę?☺



A masz może jakiś inny pomysł? Może iść porostu w coś innego? Pisze ten post aby ktoś z większym doświadczeniem ogrodniczki udzielił mi praktycznych wskazówek.
sarenka 07:44, 18 kwi 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Mam takie pytanie- na małej rabatcce przy chodniku jest kilka bukszpanów- z czym lepiej je posadzić z carexami Variegata plus coś kwitnącego( szalwie) czy z Red baron ( może do tego coś białego kwitnącago)? Rabata na słońcu
____________________
Magda W samym sloncu
kasiab 08:41, 18 kwi 2020


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
Illona napisał(a)
Witam wszystkich pomysłowych Ogrodników

Jakiś czas temu rozpoczęłam przygodę z moim (jeszcze marnym)ogrodem i cały czas szukam pomysłu, jak urządzić ową przestrzeń. Zatrzymałam się na skrawku czegoś w rodzaju "przykopy" wielkości 5x6 m i nie za bardzo wiem jak dobrze mogłabym ją zagospodarować. Bardzo proszę i liczę na waszą pomoc. Doradźcie, co i jak posadzić? Istnieje tam już wieloletnia sosna, która musi pozostać. W tyle posadzony jest szpaler żywotników, który też oczywiście pozostanie.
Będę wdzięczna za wszelkie sugestie


Hej. Bardzo malo informacji podajesz.... Jakie rośliny lubisz? Jaka kolorystyka? Jak chcesz zeby wygladal caly ogrod?
____________________
Kasia - tu na razie jest...
Zmyslona11 11:08, 18 kwi 2020

Dołączył: 18 kwi 2020
Posty: 2
Witam,
Chciałabym zagospodarować mała przestrzeń wzdłuż polotu. Jak na zdjęciu, od jablonki, mniej wiecej do wiśni.. wiśnia jest blisko płotu więc będzie wchodzić na rabate. Myślałam żeby rabata była najwyższa i najszersza przy jabłonce.
MYśLĘ o trawach ozdobnych ale też kilku iglakach (nie rozlozystych bo mało miejsca) żeby się nieco odsłonić, A gdy trawy się zetnie to zostaje pusta przestrzeń. Do tego marzę o hortensji, piwoni, może zurawki i jakies inne które będą okazałe na wiosnę (zanim wyrosną trawy), może cebulki.
W tym miejscu mam wykopane 4 tabuly- do przeaadzenia, może do wykorzystania na tej rabacie?
Może ma ktoś pomysł? Teren mocno nasloneczniony, tzn od rana do wieczora. Myślę o raczej wąskiej (że względu na malutkie podwórko) ale gęstej rabacie.

Jestem mocno początkująca, jedynie trawy mam 3 sezon w donicach i jestem bardzo zadowolona
Zmyslona11 11:09, 18 kwi 2020

Dołączył: 18 kwi 2020
Posty: 2
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies