Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pomarancza 22:22, 02 cze 2020


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 292
Mam hakone aureola i nicholas. Z tych dwóch na słońcu bujniej rośnie nicholas.
____________________
Czy ten plan ma sens? Zmienić pobojowisko w ogród...
Gardenarium 23:21, 02 cze 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
A_gawa napisał(a)
Którą z Hakonechloa można sadzić na słońcu? Ciągle szukam czegoś do kosodrzewiny. Wiem, że nie jest popularna na Ogrodowisku, ale moje piachy ją kochają.



Weźcie coś poradźcie kobiecie na rozdrożu... Miejcie litość! Dzień Dziecka za 29 minut... Haha!


Zwykły gatunek Hakonechloa macra, bez żadnej odmiany.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
MartaP 21:46, 03 cze 2020

Dołączył: 03 cze 2020
Posty: 1
Witam. Chciałabym zrobić podobną rabaę. Możecie pomóc w identyfikacji roślin między brzozami?
Wiaan 13:30, 04 cze 2020


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5183
Mam w kolekcji nielubianą przez Danusię wierzbę i tak jak kiedyś pisała posadziłam jako niedoświadczony ogrodnik , ale ją lubię, tnę kilka razy w sezonie i ładnie rośnie. Chciałam wyciąć część trawnika w większy kwadrat i czymś podsadzić. Dużo słońca jest do południa a później przez większość dnia tylko w połowie tak jak na zdjęciu. Taki cień jest od 13.00 Podoba mi się zestawienie z szałwią, ale czy ona da radę jak taka słońcolubna? Potrzebuję coś dla złamania jednolitej zieleni, posadzone dużo blisko siebie.
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Ewab26 21:10, 04 cze 2020

Dołączył: 04 wrz 2019
Posty: 65
MartaP napisał(a)
Witam. Chciałabym zrobić podobną rabaę. Możecie pomóc w identyfikacji roślin między brzozami?


Witam.

Podbijam pytanie.
Widzę tylko że jest stipa,bukszpan,jeżówki. Chyba lawenda.
A co z resztą.
Gardenarium 21:15, 04 cze 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To prawie "kopia" z ogrodu z lustrem, wiele takich podobnych lasków brzozowych powstało po emisji tego ogrodu link do nasadzeń:
https://www.ogrodowisko.pl/watek/1033-ogrod-z-lustrem?page=25
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 21:18, 04 cze 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tutaj z lotu ptaka https://www.ogrodowisko.pl/watek/1033-ogrod-z-lustrem?page=52
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
karolccia 02:37, 05 cze 2020


Dołączył: 14 kwi 2020
Posty: 15
Witam ponownie. Danusiu zajrzyj proszę na str. 951. Rośliny z koła zabrane, tak jak radziła mi Alina. Chciałabym posadzić tam drzewo liściaste z ładną koroną, o ciekawym pokroju, bo planuję drzewo podświetlić od dołu. Średnica koła 6 m. Zmieszczą się tam jeszcze inne rośliny ale chciałabym w tym miejscu zachować minimalizm. Może na obwódki kostrzewa sina? Wystawa południowa. Patrząc od strony wjazdu za tym kołem są trzy brzozy, obsadzone trawami, żurawkami. Patrząc od strony ogrodu za domem, rośnie tam klon Crimzon King, który będzie dawał mu tło. Szukam drzewa o liściach zielonych. Wydaje się, że mogłaby być Glediczja trójcierniowa Sunburst ale czy to drzewo może być na miejsce eksponowane, najbardziej widoczne w ogrodzie? Myślałam o zielonym buku ale czy słońce nie przypali mu liści? Na koło planuje wysypać tłuczeń lub granitowy grys. Obwódka jest już zrobiona z grafitowej kostki. Proszę o poradę. Może Ty widzisz to całkiem inaczej?
MonikA 07:50, 05 cze 2020


Dołączył: 09 lis 2019
Posty: 144
MartaP napisał(a)
Witam. Chciałabym zrobić podobną rabaę. Możecie pomóc w identyfikacji roślin między brzozami?

To jest ogród Syli
____________________
Monika - Moje ogrodowe rozterki, radości i spełnienie marzeń :)
koculka 20:16, 05 cze 2020


Dołączył: 31 sie 2016
Posty: 125
Jeszcze przy żywopłocie miskanty Morning light i rozplenice, przy brzegu wrzosy,


Ewab26 napisał(a)


Witam.

Podbijam pytanie.
Widzę tylko że jest stipa,bukszpan,jeżówki. Chyba lawenda.
A co z resztą.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies