Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Rudka 16:18, 17 cze 2020

Dołączył: 14 lip 2019
Posty: 9
A jakby nie kombinować za wiele i po prostu zrobić dookoła obwódkę z bukszpanu? A między obwódką a studzienką posadzić szałwie, lawendy albo perowskie? Przy chodniku do domu mam posadzone bukszpany na zmianę z lawendą, byłoby powtórzenie. Mam też 2 malutkie jeszcze tamaryszki w donicach, widziałam gdzieś że one tak się pokładają, może gdyby poszerzyć tą obwódkę to dałoby się je tam dosadzić? Czy to już za dużo? Spać mi nie daje ta studzienka...
Rudka 16:20, 17 cze 2020

Dołączył: 14 lip 2019
Posty: 9
BASIA8 napisał(a)


Czy wokół studzienki jest beton?


Tak. Jest tam beton. Nie wiem po co, nie wiem dlaczego aż tyle i dlaczego tak krzywo?
BASIA8 16:42, 17 cze 2020


Dołączył: 21 sty 2013
Posty: 4612
Beton można usunąć? Czy musi być?
____________________
Basia- W Dolinie Muminków ***
Rudka 16:52, 17 cze 2020

Dołączył: 14 lip 2019
Posty: 9
BASIA8 napisał(a)
Beton można usunąć? Czy musi być?

Szczerze mówiąc nie wiem. Jak mąż wróci z pracy to go spytam.
atena13 17:57, 17 cze 2020


Dołączył: 02 mar 2014
Posty: 123
Proszę o pomoc , mam taki wjazd do garażu długości ok 11m i chciałabym posadzić tam 4 drzewka,po 2 z każdej strony,a także liczę na to zasłoniłyby choć trochę niezbyt atrakcyjny widok na stodołę z domu.
Oto moje pytanie w pobliskiej szkłóce mają do wyboru takie drzewka:
-Katalpa
-klon Globosum
-klon Drumondii
-klon Priceton Gold
jest jeszcze opcja zamówić przez internet klon Globosum Gold.
Co byście doradzili? Co wybrać?


____________________
atena - Mój ogródeczek
Rudka 18:28, 17 cze 2020

Dołączył: 14 lip 2019
Posty: 9
BASIA8 napisał(a)
Beton można usunąć? Czy musi być?


Już wiem. Ten beton to betonowa pokrywa do studzienki, na jej środku jest metalowy właz. Tak więc, nic się nie da z nim zrobić, musi zostać.
aneczka_a 13:28, 18 cze 2020


Dołączył: 27 sie 2015
Posty: 53
Potrzebuję rady:
mam 5 hortensji Limelight i tydzień po posadzeniu liście 3 z nich robią się takie srebrne, blaknące mam nadzieje, że widać to na zdjęciach. Czy to normalne czy dopadła je jakaś choroba??
____________________
Iustina 14:28, 20 cze 2020

Dołączył: 20 cze 2020
Posty: 1
Mam taki oto widok z tarasu Jakie mielibyście pomysły na zasłonięcie tej urodziwej ściany? W tym roku wsadziłam wiśnię kanzan, ale teraz się zastanawiam czy to wystarczy, może dwie brzozy byłyby lepsze, tylko czy nie za blisko tuj? Ogródek w tej części ma wymiary 20x20, rosną już w nim trzy amanogawy w szpalerze i dwie śliwy wiśniowe i wierzba mandżurska.
A_gawa 19:23, 20 cze 2020


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1467
Iustina napisał(a)
Mam taki oto widok z tarasu Jakie mielibyście pomysły na zasłonięcie tej urodziwej ściany? W tym roku wsadziłam wiśnię kanzan, ale teraz się zastanawiam czy to wystarczy, może dwie brzozy byłyby lepsze, tylko czy nie za blisko tuj? Ogródek w tej części ma wymiary 20x20, rosną już w nim trzy amanogawy w szpalerze i dwie śliwy wiśniowe i wierzba mandżurska.


Moim skromnym zdaniem ściana wygląda interesująco - chyba, że to akurat magia zdjęcia. Jeśli chcesz ją zasłonić, to może zaczekaj - jeszcze z 4 lata i tuje wyrosną naprawdę wysoko albo poproś sąsiada o zasadzenie bluszczu.

Kazany są piękne - widziałam w Krakowie przy Wawelu jak wielkie potrafią wyrosnąć - po prostu olbrzymy. Twoja jest bardzo nisko szczepiona i nie wiem czy spełni swoją rolę (bo to jest to drzewko przed tujami?).

Ja tam bym nic nie dawała, aby zasłaniać ścianę, tylko powiększyłabym rabatę przed tujami i wsadziła więcej roślin ozdobnych kwitnący, miskanty i jakieś byliny.
Wydaje mi się, że masz tam naprawdę ciasno - rododendrony między tujami?

Wg mnie powinny być przynajmniej 1,5 od tuj.
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
A_gawa 19:30, 20 cze 2020


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1467
Rudka napisał(a)
A jakby nie kombinować za wiele i po prostu zrobić dookoła obwódkę z bukszpanu? A między obwódką a studzienką posadzić szałwie, lawendy albo perowskie? Przy chodniku do domu mam posadzone bukszpany na zmianę z lawendą, byłoby powtórzenie. Mam też 2 malutkie jeszcze tamaryszki w donicach, widziałam gdzieś że one tak się pokładają, może gdyby poszerzyć tą obwódkę to dałoby się je tam dosadzić? Czy to już za dużo? Spać mi nie daje ta studzienka...


Masz bardzo dobry pomysł i go zrealizuj. Ściągnij trawnik i zasadź to, co planujesz, wysyp żwirem lub nie.

ALBO

Możesz też zrobić obwódkę z cisa, a w środku na studzience postawić wysoką, glinianą donicę (np. niebieską) i co roku wsadzać do niej inne kwiaty. Też będzie pięknie. Widzisz to już?

Pionowym żywopłotem z cisa zasłoń też tę szarą skrzynię w rogu.

Do drzewa po lewej dosadź dwóch braci lub siostry, żeby nie stało takie samotne (co to za drzewo?) - daj mu w skarpetki roślinę z obwódki studni lub seslerię jesienną i plamę szałwii omszonej Caradonna (kolor nawiąże d donicy).


____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies