Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Magda70 09:23, 22 cze 2020


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Magara napisał(a)



Magda, myślałam Ale:
primo: brzóz mam już trochę dużo
secundo: duże doorenbosy kosztują, u mnie stacjonarnie brak, a do tego podobno łapią paskudztwa
tertio: tam już rośnie tulipanowiec (patyczek póki co) i dąbek, który odbił z pnia bo zeszłorocznym wycięciu (jakoś sobie radzi )
Tam jest uskok, spadek terenu, jak zwał tak zwał - mi chodzi o przesłonę na takiej wysokości jak te dwie kulki nabazgrałam (zanim te tyły za parę lat nie urosną) - muszę coś zadziałać bo za płotem czai się ZŁOOOO

No coś tam rosnąć musi, kminię aż mi mózg paruje,
dzięki Dziewczyny za pomysły


a widzisz. Tego nie wiedzialam....
Z gruszką zgadzam się w 100%

Klon ginnala jeszcze rośnie wielopniowo. A koszt jego to nie majątek bo już za 20 zł można kupić
Nad jeziorem mam ich kilka (10)
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Magara 22:45, 22 cze 2020


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6594
Bardzo Wam dziękuję za podpowiedzi
Obejrzałam i ognika i derenia - bardzo ładne
Przy okazji też obejrzałam ponownie swoją twórczość w paincie i nie wiem czy w moim pytaniu nie doszło do przekłamania
Nie chcę sadzić nic pod płotem widocznym na zdjęciu (tam już rośnie), chcę coś posadzić w rabacie, a raczej jej "nowej" części czyli w miejscu, które zostanie wydarte trawnikowi Tak posadzić, żeby się przesłonić, ale tylko "górą" (czyli widok powyżej linii płotu)
Widoczne na zdjęciu naparstnice z towarzystwem są "rabatą", a jednocześnie wyższą częscią skarpy, która w tym miejscu akurat jest (na zdjęciu zrobionym z tej perspektywy tego faktycznie totalnie nie widać ale w realu płot i to co za nim zaczyna są dobry metr niżej)
Z tych też względów nie brałam pierwotnie do głowy pomysłu, żeby na tej "nowej" części rabaty sadzić krzewy - krzewy i owszem przesłonią, ale też przesłonią mi widok na to co na obecnej rabacie jest czyli np. na kwitnące naparstnice - a tego bym nie chciała

Mam nadzieję, że się wytłumaczyłam i nie skomplikowałam jeszcze bardziej "wizualizacji"
EDIT: odnośnie moich pierwotnych zamiarów - oczywiście te klony by nie były cięte w kulki ani nic podobnego - miałyby raczej sobie swobodnie rosnąć
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Johanka77 22:54, 22 cze 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Magara napisał(a)




Pendula brzoza ma drugą dziurę przesłonić




Ale ona zasłoni ją tylko od dołu...
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Magara 23:37, 22 cze 2020


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6594
Johanka77 napisał(a)


Ale ona zasłoni ją tylko od dołu...

Na miejsca, które chcę zasłonić (=nie widzieć ich) patrzę z perspektywy, z której je widzę w realu...
Ale ciężko strasznie przy tak nierównym terenie coś na zdjęciach pokazać
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Izaluna 23:45, 23 cze 2020

Dołączył: 21 cze 2020
Posty: 24
Witam
Jestem tu nowa Dopiero założyłam swój wątek i nikt mnie jeszcze nie zna
Chciałabym zasłonić dziurę powstałą po podkrzesaniu świerków.
Czy pasowałby z prawej strony dereń sibirica?
A może świdośliwa jako drzewko wielopniowe na środku a pod nią tawuła japońska Goldflame i funkie (akurat tam rosną)
Albo jaśminowiec wonny.

Więcej zdjęć ogródka u mnie w wątku Zapraszam serdecznie

____________________
Iza Ogródek Izy-mój Rodos
A_gawa 00:03, 25 cze 2020


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1468
Burza złamała mi młodą brzózkę, kompletnie pozbawiając korony. Czy jest szansa, że jakiś pęd wyrośnie z pnia, który pozostał? Macie jakieś doświadczenia?
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
BASIA8 01:20, 25 cze 2020


Dołączył: 21 sty 2013
Posty: 4630
Izaluna napisał(a)
Witam
Jestem tu nowa Dopiero założyłam swój wątek i nikt mnie jeszcze nie zna
Chciałabym zasłonić dziurę powstałą po podkrzesaniu świerków.
Czy pasowałby z prawej strony dereń sibirica?
A może świdośliwa jako drzewko wielopniowe na środku a pod nią tawuła japońska Goldflame i funkie (akurat tam rosną)
Albo jaśminowiec wonny.

Więcej zdjęć ogródka u mnie w wątku Zapraszam serdecznie



Może pod świerkami posadzić rododendrony? O wrzosach myślałaś?
____________________
Basia- W Dolinie Muminków ***
Ivo 07:13, 25 cze 2020


Dołączył: 20 kwi 2020
Posty: 258
A_gawa - u nas na wsi, przy działce sąsiadów tak było. Odbiła i to mocno, aż sama jestem zdziwiona. I nie jeszcze "szczupła" tylko poszła bardziej na bok.
____________________
Iwona - Lepiej późno niż wcale - dojrzewanie ogrodowe
Roocika 09:09, 25 cze 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
A_gawa napisał(a)
Burza złamała mi młodą brzózkę, kompletnie pozbawiając korony. Czy jest szansa, że jakiś pęd wyrośnie z pnia, który pozostał? Macie jakieś doświadczenia?

U sąsiada za płotem cięli brzozy, bo są posadzone pod linią 15 kV i większość żyje, puściły sobie gałęzie na boki. Jest szansa
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
sylwik69 22:30, 28 cze 2020


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Basia_KRK napisał(a)

Sylwia, werbena patagońska zimuje Ci w gruncie?

Tak od 3 lat mieszkam w zachodniej części i zimy są bardzo łagodne
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies