Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

MEGI 23:58, 28 cze 2020

Dołączył: 18 sie 2019
Posty: 7
[imgsize=640x360]https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/207/2072557/original.jpg[/img] Dzień dobry Zrobiłam rabatę z buczkami pendula ale teraz się zastanawiam czy wybrałam dla nich dobre miejsce, czy za kilka lat nie będzie im zaciasno. Całą rabatę chcę obsadzić ostrokrzewem Golden gem , nie wiem czy to dobry pomysł. Może ktoś miły jest mi w stanie doradzić. Będę bardzo wdzięczna. Pozdrawiam Ewa
atena13 21:57, 29 cze 2020


Dołączył: 02 mar 2014
Posty: 123
Witam, co mogłabym posadzić pod 4 klonami globosum w kwadracie 1m na 1m?
Myślę żeby zrobić obwódkę z zielono-żółtej trzmieliny ale czy mogłoby się jeszcze coś tam zmieścić?
Podpowiedzcie coś
____________________
atena - Mój ogródeczek
atena13 22:11, 29 cze 2020


Dołączył: 02 mar 2014
Posty: 123
Dodam jeszcze,że miejsce słoneczne prawie przez cały dzień.
____________________
atena - Mój ogródeczek
popcorn 14:50, 03 lip 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
A_gawa napisał(a)
Chciałam Was zapytać jakie macie doświadczenia z uprawą host w donicach - czy trzeba je na zimę dawać do piwnicy? Jak wielka musi być donica? Czy trzeba znać jakieś kruczki uprawowe?

spokojnie dają radę na zimę w donicach, donica wielkości dopasowanej do sadzonki, za dwa lata pewnie będziesz przesadzać do większej. Ustaw w cieniu/półcieniu, podlewaj, będziesz zadowolona Do garażu nie chowaj za nic, bardoz łatwo tak hostę zabić (zasuszyć).
Nawet jak zima jest prawdziwa dają radę u mnie. Aha, donice najlepiej ceramiczne nie plastikowe. powodzenia!
____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 14:51, 03 lip 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
atena13 napisał(a)
Witam, co mogłabym posadzić pod 4 klonami globosum w kwadracie 1m na 1m?
Myślę żeby zrobić obwódkę z zielono-żółtej trzmieliny ale czy mogłoby się jeszcze coś tam zmieścić?
Podpowiedzcie coś


w prostocie siła. 1x1 metr to niewiele. Trzmielina może być. Jak cokolwiek dodasz do niej to po roku dwóch trzmielina i tak to zeżre
____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 14:53, 03 lip 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
MEGI napisał(a)
Dzień dobry Zrobiłam rabatę z buczkami pendula ale teraz się zastanawiam czy wybrałam dla nich dobre miejsce, czy za kilka lat nie będzie im zaciasno. Całą rabatę chcę obsadzić ostrokrzewem Golden gem , nie wiem czy to dobry pomysł. Może ktoś miły jest mi w stanie doradzić. Będę bardzo wdzięczna. Pozdrawiam Ewa


witaj, za kilka lat bedziesz miała tam tylko buki pendula wtedy stopniowo wysadzisz wszystok inne. Ostrokrzewy golden gem trudno kupić i jak będzie prawdziwa zima to stracisz przynajmniej część.
Mi się podoba jak jest, wygląda dobrze, cokolwiek tam posadzisz i tak beziesz musiała usuwać ze względu na buki Ale to potrwa 10 i więcej lat pozdro
____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 14:59, 03 lip 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
aneczka_a napisał(a)
Potrzebuję rady:
mam 5 hortensji Limelight i tydzień po posadzeniu liście 3 z nich robią się takie srebrne, blaknące mam nadzieje, że widać to na zdjęciach. Czy to normalne czy dopadła je jakaś choroba??

wyglądają jakby słońce je sparzyło, zostawiłabym, podlewała i obserwowala? Zwłaszcza że swieżo sadzone... powodzenia
____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 15:02, 03 lip 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Ivo napisał(a)
W jakiej odległości posadzić rozplenicę japońską Hameln od jeżówki oraz hortensji Vanilla Fraise?

A jeżówki od siebie?


jeżówki od siebie co ok pół metra, zależy jaki efekt chcesz osiągnąć? One się sieją zwłaszcza te zwykłe więc jak nie dopilnujesz to bedziesz mieć poletko po paru latach

Rozplenica hameln bedzie miała docelowo z metr średnicy, może więcej
Hortka vanilka rośnie duża, też zależy w jakim miejscu ją masz i jak ją tniesz. Ale może to być potwór 2x5 na 2x5 metra
____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 15:05, 03 lip 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Eleeri napisał(a)
Witam, co posadzić przed liliowcami?


a za nimi masz hortensje? bo narazie liliowce sa wielkie a te krzewy między nimi a tujami powinny być większe a nie są Dorzuciłabym jakieś trawy, ale nie wiem czy tak w rządku, bardzo porządnie, może za bardzo jak na mój gust w sensie rośliny tak nie rosną Naturalniej wyglądają sadzone grupami w nieparzystych ilościach - np po 5 czy 7. Chyba w tę stronę bym poszła, skoro tam demolkę robisz i darń zdjęta Już tujki rosną równo w szeregu na pewno dodałabym trawki plus coś zimozielonego?? Kępami posadziłabym kosodrzewinę pumilio, kępami miskanty, blisko tujek, no i kępami w odstępach to co już masz
____________________
Mój nowy ogródek
deszczowymaj 15:13, 03 lip 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Magara napisał(a)
I ja mam prośbę o radę. Jedno z miejsc w moim ogrodzie wygląda obecnie tak:




No nareszcie widzę ogród Magary jejciu jejciu jak Ty masz tam pięknie ..mmmm
Z wszystkich stron masz las/drzewa ?
Maga te lizaki to odpadają całkowicie ..tak jak pisały dziewczyny ..musisz dopasować się do otoczenia a otoczenie masz piękne więc ..
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies