Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowa przygoda Łukasza :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowa przygoda Łukasza :)

Luki 21:30, 13 kwi 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Znów szafirki



i dwa portrety żurawek by nie zanudzać.


____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
baraga1904 21:31, 13 kwi 2014


Dołączył: 22 lip 2010
Posty: 6854
...te robale takie podobne do siebie...brrrr.... trudno rozpoznac...
AlKa 21:33, 13 kwi 2014


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 2416
Przepraszam podreptałam już do Anki z pytaniem. Cudne tulipki u mnie póki co tylko pączki, a czekam na przekwitnięcie jak nigdy bo rosną obok róż, które chce wykopać
____________________
pora na zmiany
Luki 21:39, 13 kwi 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Wczoraj była akcja kostka i kostka i jeszcze raz kostka w przedogródku.
Wywaliłem wspomnianą 'kostke' z przedogródka całkowicie, przewiozłem i poukładałem do umycia. Przy okazji wyciągnięcia myjki zaraz zrobiłą się kolejka i drabina dwa dywaniki, kratka z grila i felgi musiałem umyć. Przeniosłem w miejce przyszłego wbudowania na zapleczu, ale nasłuchałem się, że przeszkadza i znowu musiałem ją przewozić w inne miejsce.
Tymczasowo powstał kancik na trawniku (który docelowo ma całkowicie zniknąć.
Kilka żurawek doszło, inne przesadzone. Rh musi zniknąć bo brzydki się zrobił


Lilie, liliowce i żurawki czyli to co lubie prawie najbardziej


Też musze stawiać zasieki przeciw pieskom, ale zrobie chyba jakiś gustowny płotek na początku rabaty, żeby psy nie miały wstępu.

____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Krys 21:40, 13 kwi 2014


Dołączył: 16 lis 2011
Posty: 8145
Łukasz bardzo dziękuję za cenne informację dzięki ,że jesteś Gratki na 200
____________________
Krystyna - Hirutkowy raj:))
Piotr_ 21:42, 13 kwi 2014


Dołączył: 13 sty 2014
Posty: 2987
Witam ciekwy ogród i szafirki i inne kwiaty cudnie zrobione rabaty
____________________
Egzotyczna wyspa na Podkarpaciu / Wizytówka-Egzotyczna wyspa na Podkarpaciu Pozdrawiam Piotrek
Luki 21:45, 13 kwi 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Aniu po pierwsze dziękuje za odzew.
Nie zaprzecze i nie potwierdze tego czy to pędraki majowego czy kruszczycy, ale wydało mi się logiczne, że jeżeli w dwóch miejscach mam zjadany trawnik prze pędraki chrabąszcza majowego i latają w maju jak szalone na drzewach owocowych sąsiada (które są najbliżej mojego kompostu) to powiązałem jedno z drugim.
Jeżeli to nie są chrabąszcze majowe to chyba troszke moge się cieszyć, ale mimo wszystko pozostawiać tego nie będę. Nadal zastanawia mnie jednak zjedzony trawnik przez to samo stworzenie.
Okropne są te robale.
Będę się nadal przyglądał tym co siedzi w ziemi i kompoście.
Jeszcze raz dziękuje za odzew, znów człowiek mądrzejszy bo o kruszczycy nie miałem bladego pojęcia.
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Gocha 21:50, 13 kwi 2014


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
Nie wiem czy dobrze zrozumiałam, czy usunąłeś obrzeże z kostki z trawnika? i co tam będzie , czy tylko kancikowany trawnik?
____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
Luki 21:55, 13 kwi 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Milena bardzo dziękuje Z robalami wyszedł jednak problem, ale analizuje i czytam. Trzeba się dokształcić.

Paweł kompostownik mam od 4 lat to już ałdny jest co roku, najdłużej trzeba czekać na te pierwszy.
Darń na komost się nadaje, ale najlepiej przełożyć z inną materią roślinną. Przy kompoście 'tworze' mieszanki i odkładam warstwami, aby było różnorodnie. Zdjęcia obecne

Gosiu dziękuje za gratulacje
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Luki 22:03, 13 kwi 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Alka nic nie szkodzi ja też mam jeszcze wiele tulipanów w pąkach, ale nie wiem czy słowo wiele jest odpowiednie przy ogrodowiskowych rekordzistach powiedzmy, że garstka czeka na kwitnienie.
Ja swoje wykopywałem prawie kwitnące, co zrobić przeszkadzały mi

Agnieszko strasznie podobne, okropieństwo. Najgorsze jest to, że kruszczyca w kompoście jest pożyteczna, ale to że jest tak podobna do pędraków mnie odstrasza od tej pożyteczności.

Krysiuproszę bardzo i dziękuje. Pytaj do woli jak będę znał odpowiedź zawsze napisze

Piotrze bardzo mi miło, dziękuje

Małgosiu(Gocha) kostki już nie będzie. Była tam zwykła brukowa i na dodatek żółta co nie pasowało. Będę ją miał w drugiej 'gorszej' części ogrodu. Trawnik jest tam niewielki i praktycznie niepotrzebny, chcę go całkowicie usunąć i wysypać kore. Na chwile obecną zostaje jako pokarm dla pędraków, które jesienią go podjadały. Chcę być pewny, że całkowicie je wytępiłem, a lepiej żeby jadły sobie trawnik niż rośliny. Do momentu zwalczenia pędraków, będzie kancik
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies