Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowa przygoda Łukasza :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowa przygoda Łukasza :)

Gocha 13:27, 10 kwi 2014


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
Witaj Łukaszu. Przepiękne te Twoje żurawki i nie tylko one. Pozdrawiam i zaznaczam Twój wątek
____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
Mala_Mi 22:34, 10 kwi 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Suplement diety koniecznie........ u mnie też zdały egzamin
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Luki 09:38, 11 kwi 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Iwono dziękuje bardzo

Marta cichutko nie mam Citronelki, jakoś jeszcze nie wpadła mi w ręcę

Aniu taki oryginalny zwrot musi się przyjąć przecież 'suplementy diety' dla zjadaczy naszych roślin to najpotrzebniejsze pożywienie

Gosiu witam Cię w moich skromnych progach zapraszam do odwiedzania.

Aniu jak na złość suplementy wszędzie wykupione, dzisiaj kolejna próba uzupełnienia diety nornicy

____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
agam 09:54, 11 kwi 2014


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 2252
Zakochałam się w Twoich nowych rabatach, zwłaszcza tej przy wejściu do domu. Trochę musiałam się cofnąć żeby nadrobić relacje z projektowania, zakupów i sadzenia, ale warto było.

Możesz mi orientacyjnie napisać jak duża jest ta rabata przed wejściem, jakiej średnicy sadziłeś bukszpany? Chyba zrobię coś podobnego na mojej frontowej, na razie mam problem jak rozmieścić na niej kulki.
____________________
Aga i Ogródek Agam
Tusiala 09:55, 11 kwi 2014


Dołączył: 14 paź 2013
Posty: 3937
Cóż.... myślałam, że wszystki masz
agam 09:55, 11 kwi 2014


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 2252
Aha i jako że jesteś znawcą żurawek to powiedz mi jaka jest różnica między żurawką "Sparkling Burgundy" i "Berry Smoothie:? Dzięki .
____________________
Aga i Ogródek Agam
Luki 10:45, 11 kwi 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Agnieszko na szybko wykroiłem część rysunku i dodałem wymiary. Myśle, że tak będzie najłątwiej to zobrazować Wymiary rabaty w rzeczywistości odrobine się różnią, jak to bywa przy wykonywaniu, czasem trzeba coś zmienić lub jakiś kabel jest nie w tym miejscu co powinien.
Takie z grubsza są wymiary na rabacie. Na początku duża kula miała być mniejsza, ale źle zmierzyłem i okazała się większa, a rosła w innej części ogrodu.


Co do żurawek. Są zbliżonych rozmiarów, czyli duże zdrowe liście i ładne kępy. Sparkling Burgundy jest ciemniejsza i ma troszeczke bardzie powycinane liście, a kolor to takie wymieszane brązy z różem (oj trudno mi te kolor wytłumaczyć ) bynajmniej jest ciemniejsza od Berry Smothie i nie jest tak wyraziście różowa wiosną. Berry smothie z biegem czasu traci bardzo wyrazisty kolor i zostaje takim przytłumionym ciemnym różem.
Obie dobrze radzą sobie na słońcu.
No i jeszcze bardzo dziękuje za miłe słowa, na rabatach dojdzie jeszcze bardzo dużo 'smaczkó w postaci traw, turzyc, trzmielin, żurawek i innych


Marto do posiadania wszystkich żurawek jeszcze baaardzo dużo mi brakuje. Znam osoby, które mają po 300-400 odmian, ale nie planuje takiej kolekcji i sprowadzania z zagranicy drogich odmian, nie mam takiej potrzeby, a z roku na rok wchodzi tyle nowych odmian, że to dla mnie wystarczające. W tym roku i tak dobije do 150 odmian
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
agam 11:31, 11 kwi 2014


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 2252
Dziękuję za rysunek i opis żurawek, biorę się za studiowanie. Na zdjęciach żurawki różnie wyglądają. Mam "Sparkling Burgundy" i rzeczywiście określić jej kolor to wyższa szkoła jazdy. Zamówiłam sobie 10 sztuk tych drugich i widzę że dobrze zrobiłam .
____________________
Aga i Ogródek Agam
Mala_Mi 10:31, 12 kwi 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Widać jest pora na dokarmianie myszowatych
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Piotr_ 11:45, 12 kwi 2014


Dołączył: 13 sty 2014
Posty: 2987
Ładny ogród super kompozycje kwiatowe na rabatach ciekawie tu u ciebie
____________________
Egzotyczna wyspa na Podkarpaciu / Wizytówka-Egzotyczna wyspa na Podkarpaciu Pozdrawiam Piotrek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies