Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowa przygoda Łukasza :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowa przygoda Łukasza :)

anna_g 22:17, 22 kwi 2014


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
Przyszłam na te obiecany fotki Bardzo ładnie u tego Żurka i tyle już kolorów, tyle już kwitnie I zakupy widze zrobiłeś O moich wiem że już poczytałeś. Łukasz - kupiłam sobie red rocket berberys - on jest dosyć ciemny - chciałam przed niego dać rozchodnik okazały - jaki byś poradził - myślałam pierwotnie o takim o ciemnych liściach ale to się zleje - chyba że ciemne liście a jasne kwiaty - co sądzisz? Red Rocket dorasta do jakichś 1,5 m.
Z deszczu to ja się tak realnie cieszę, ale nie cieszę się, że nie mogę pracować w ogrodzie - dzisiaj jednak się udało więc "wybaczam" pogodzie i mam nadzieję teraz codziennie tak - w domu się wypracowałam i wysiedziałam przed świętami i przez święta
A jak będziesz zwiedzał rejony Kapiasa i okolice - to ja Cię zapraszam bo ode mnie do Kapiasa to rzut beretem
____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
Madzenka 22:17, 22 kwi 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Piękne miejsce, żachwycające magnolie
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Edyta10 23:23, 22 kwi 2014


Dołączył: 30 kwi 2013
Posty: 1277
Cześć Łukasz
podglądam Twój ogród od dawna i nie mogę się nadziwić ! mój brat - Twój imennik i wiekowo chyba podobnie - jakoś nie podziela mojej pasji ogrodniczej, czego żałuję bardzo; może kiedyś odmieni mu się..
jestem pod wrażeniem Twojego pięknego ogrodu, wspaniałe masz bukszpany pięknie zaaranżowane, a już Twoja znajomość żurawek mnie powala-w ubiegłym sezonie kupiłam dwie NN ciemny kolor (Ty jesteś winien ) chciałam sprawdzić czy będą u mnie rosły- melduję że żyją i mają nowe listki posadziłam je na hostowisku pod sosenkami północna strona działki za altaną , praktycznie cały czas cień, tylko około godziny słońca w samo południe, chciałam kupić jakieś jasno zielone, a odmian tyle, że tylko twoja głowa to ogarnia
coś doradzisz?
____________________
Ogródek nad jeziorem
Luki 09:26, 23 kwi 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Mileno mój rozchodnik w sąsiedztwie ma liliowce, żurawki, i trawki, ale jeszcze nie wszystko posadzone to i fotek na razie nie będzie Wymieszane rozchodniki mogą ciekawie wyglądać, ale lepiej gdyby miały podobną wysokość

Aniu wszystkie odmiany rozchodników o bordowych liściach słabo rosną, są dostępne 2 nowe, ale zanim będą gdzieś dostępne... Myśle, że dobrym wyborem byłby rozchodnik Matrona, którego ja też kupiłem. Dorasta do 50cm ma ciemniejsze liście od tych jasnozielonych i ładnie kwitnie na taki delikatny róż. Powinien łądnie zasłonić stópki berberysa
Ten ogród od żurka z chęcia przeniósłbym do siebie prawie w całości, bo są fragmenty, które dla mnie są niełade, ale te założenie ma już prawie 10 lat, więc wszystko rozrośnięte. Wieczorkiem kilka fotek jeszcze wrzuce.

Marzenko wieczorem będzie jeszcze kilka fotek, ale nie za dużo, żeby nie zanudzać

Edyto witaj i bardzo mi miło. Cieszy fakt, że ktoś podgląda z zainteresowaniem
Moja 'pasja' zaczęło się dośc dawno bo już na początku gimnazjum miałem swoje debiuty, bardzo marne, ale z czasem i wiekiem człowiek się nauczył, ale swojego konkretnego stylu jeszcze nie znalazłem
Bardzo mnie cieszy fakt, że z mojego powodu kupiłaś żurawki. Rosną praktycznie wszędzie, chociaż zawsze jakiś wyjąte może się znaleźć. Z świeżo zielonyc limonkowych żurawek polecam. Lime, Marmelade (również do słońca), Lime Rickey, ładne są również Kira Emerald Green i Kira Green Tea.
Ładne są również z plamkami. Żuraweczka Stoplight, Solar Eclipse, Solar Power i żurawki Gaugin, Delta Dawn(ta koniecznie w półcieniu lub cieniu).
Jak będziesz miała jeszcze jakieś pytania to śmiało pytaj
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Tusiala 09:28, 23 kwi 2014


Dołączył: 14 paź 2013
Posty: 3937
Mimo niesprzyjających warunków zdjęcia nader udane
anna_g 09:30, 23 kwi 2014


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
Luki dzięki za info o rozchodnikach - w sobotę jedziemy do szkółki może będą... Nawet lepiej jakby nie szalały ze wzrostem bo na razie ten mój berberys to potwór nie jest Wkleiłam fotki wczoraj kupionych trzmielinek.
A powiedz mi jeszcze proszę - czy świeżo zakupioną Marmelade mogę podzielić? bo są bardzo duże, no ale kupiłam tylko dwie a dobrze byłoby żeby to były cztery... Pozdrawiam
____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
Edyta10 12:50, 23 kwi 2014


Dołączył: 30 kwi 2013
Posty: 1277


Edyto witaj i bardzo mi miło. Cieszy fakt, że ktoś podgląda z zainteresowaniem
Moja 'pasja' zaczęło się dośc dawno bo już na początku gimnazjum miałem swoje debiuty, bardzo marne, ale z czasem i wiekiem człowiek się nauczył, ale swojego konkretnego stylu jeszcze nie znalazłem
Bardzo mnie cieszy fakt, że z mojego powodu kupiłaś żurawki. Rosną praktycznie wszędzie, chociaż zawsze jakiś wyjąte może się znaleźć. Z świeżo zielonyc limonkowych żurawek polecam. Lime, Marmelade (również do słońca), Lime Rickey, ładne są również Kira Emerald Green i Kira Green Tea.
Ładne są również z plamkami. Żuraweczka Stoplight, Solar Eclipse, Solar Power i żurawki Gaugin, Delta Dawn(ta koniecznie w półcieniu lub cieniu).
Jak będziesz miała jeszcze jakieś pytania to śmiało pytaj


dzięki Łukasz, nazwy spisałam, w weekend jadę na łowy
____________________
Ogródek nad jeziorem
admete 20:25, 23 kwi 2014


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Łukasz widzę że zapał wrócił - super
Cudna fotorelacja!!!! i zakupy

Pozdrowionka zostawiam
____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
Luki 22:43, 23 kwi 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Aniu trzmielinki widziałęm i taka mi potrzebna Rozchodnik w pierwszym roku nię będzie wielkoludem, a barberys też powinien szybko podrosnąć. Zawsze można teraz coś niższego wybrać, później dać wyższego. DLa mnie rozchodników nigdy za mało, uwielbiam je... niestety nornice rónież
Żurawke możesz podzielić jeżeli ma więcej pędów, a mówiśz, że duża to na pewno jest wielopędowa .

Edyto proszę i udanych zakupów.

admete zapał wrócił i od piątku znowu będzie się działo Po tych ciepłych dniach z deszczem wszytsko cudnie ruszyło i cieszy oczy. Nawet pozostałości na zjedzonej rabacie łądnie wyglądają .
Nie ma wyścia trzeba działąć i zapełniać pustki, a rabata z nornicą musi być przekopana, aby zlikwidować tunele
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
malgorzata_s... 22:46, 23 kwi 2014


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33765
Łukasz byłam wczoraj, fotorelację widziałam, zakupy piękne Dzięki za wsparcie a w sobotę jadę z dziewczynami po nowe zakupy Pozdrowienia zostawiam
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies