Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowa przygoda Łukasza :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowa przygoda Łukasza :)

Luki 21:49, 17 kwi 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Iwonko informacje na pw

Karolino pisałem do nich wczoraj, jeszcze nei odpisali, mam nadzieję, że też po świętach dostane przesyłke
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Luki 21:59, 17 kwi 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Teraz strasznie sobie pomarudze, zachciało mi się zmian na już i teraz nie mam bladego pojęcia co zrobić.
Mam olbrzymie dwa problemy. Pierwszy to zastąpienie skalniaka 'czymś' tylko właśnie czym.
Liliowce, hortensje, berberysy, rozplenice, miskanty, carexy, liliowce, derenie, runianka... okropny mętlik w głowie i zero pomysłów. Oczywiście te iglaczki też czeka przeprowadzka.




Drugi duży problem to rabata po akcji nornicy. O tej porze był tam przynajmniej niski dywanik różnych bylin, teraz nie ma prawie nic, a rabata miała być zmieniana na przyszłą wiosne. Najbardziej rozpaczam nad moimi cudownymi liliami z tej rabaty, które na 90% zostały zjedzone
Teraz poza buksiakmi i rabatą w przedogródku nic mnie nie cieszy... Może ktoś ma jakieś koncepcje lub wizje. Winoblusz, który miał zasłonić płot jest martwy......


I straszą teraz u mnie wszędzie takie łyse placki
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Jagodaa 22:37, 17 kwi 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Luki, a może rh dodaj jeszcze pod tuje? w tę dziurę miedzy rh, a kulką.

Na płot przydałoby się coś zielonego, na zimozielony bluszcz to miejsce się nie nadaje?
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
AgnieszkaW 22:55, 17 kwi 2014

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Zaglądam, a tu takie wypasione buksiki - pięknie się zrobiło Dlaczego chcesz zlikwidować skalniak?
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
admete 07:29, 18 kwi 2014


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Hej .
Nie wiedziałam że gdzieniegdzie grad przeszedł .
Buksiki cudne som

Bardzo współczuję strat po nornicach

A z rabatami poradzisz sobie bez zarzutu - zobaczysz !!! .
Chciałabym coś podsunąć ale mam teraz jakąś pustkę w głowie i zamiast siedzieć nad swoim projektem to tkwię w jakimś zawieszeniu twórczym i zajmuję się np szukaniem dziwnych prymulek po świecie - coś mi się wydaje że łapie mnie zdenerwowanie przed akcją ogrodową .

Miłego dnia!!!!
____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
Kindzia 09:20, 18 kwi 2014


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Zdrowych, Pogodnych Świąt Wielkanocnych,
przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością.
Radosnego, wiosennego nastroju,
serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół
oraz wesołego "Alleluja"
życzy Kasia.

____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
anna_g 09:48, 18 kwi 2014


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
Luki - spokojnie Święta będą teraz - daj sobie i czas i luz - i tak nic nie zrobisz przez te kilka dni Odpocznij i fizycznie i emocjonalnie od ogrodu a tylko patrz i podziwiaj co już udało Ci się dokonać własnymi ręcami

Luki - ja w doradzaniu to jestem kiepska bo wyobraźnia taka przestrzenna to u mnie nie ten teges za bardzo a i wiadomo, że każdy co innego lubi... Ale - przyłączam się do pytanie Agi - dlaczego Ty chcesz zlikwidowac ten skalniak???? Jak patrzę na te zdjęcia to mnie się on podoba... Więc? czy Ty go chcesz zlikwidowac całkiem czy też przenieść w inne miejsce.... a może jednak wkomponować go w tą rabatę i zostawić - jest ładny i oryginalny więc chyba trochę szkoda... Tak sobie ja myślę.

Druga sprawa - tutaj może mnie "zakrzyczą" ale albo masz bardzo fajny aparat co bardzo fajne zdjęcia robi - albo... ten płot nie straszy aż tak... wiem że betonowy itp., ale jak patrzę na to zdjęcie to on w tym miejscu nawet pasuje - nie mówię, że musi być ale nie ma ciśnieniania coby go natychmiast zakrywać... Winobluszcz martwy to daj kolejny. Rabaty i lilii i wszelkiego innego dobra w tym miejscu szkoda bardzo... żal serducho ściska to na pewno, ale co zrobimy - możesz tylko nornicę suplementem diety poczęstować na święta... Ja bym dała w tym miejscu na razie coś - w tym momencie nie wiem co - co niekoniecznie ma tam być na stałe i co nie będzie Ci szkoda przesadzić lub oddać... I na spokojnie przemyślała co tam ma być... Choćby to miały być jakieś jednoroczne...

To tak na szybko wymyśliłam - oczywiście wiem, że to niewiele, ale może coś Ci się rozjaśni

Pozdrawiam Luki - wszystkiego dobrego na Święta
____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
Luki 12:28, 18 kwi 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Jagoda myślałem na kolejnym Rh w tym miejscu, ale jestem obecnie w konkretnym konflikcie z tymi kwasolubami Nie chcą u mnie kwitnąć.
Z tym bluszczem chyba tak zrobie, mam kika ukorzenionych to posadze przynajmniej na słupkach.

Agnieszko za buksiki dziękuje. Co do skalniaka tylko na zdjęciu wygląda jak barwna plama, na żywo już nie robi szału, to już moje 4 podejście do skalniaka i poddaje się. Chce go przenieść na zaplecze i rośliny skomponować z miniaturowymi iglakami, może to będzie łądniej wyglądać.

admete będę musiał coś wymyśleć bo znie zniose tego widoku a czasu mam coraz mniej bo najlepsza okazja na zmiany to majówka. Mam wolną chatę i nikt nie będzie mi marudził. Po powrocie 'właściciele' nie cofną zmian

Kasiu bardzo dziękuje za życzenia

Aniu dla mnie święta nigdy nie są odpoczynkiem i za nimi nie przedam, ale nic nie zrobie i będę musiał odpoczywać, co oczywiście lubie robić
Skalniak ma zmienić miejsce, dużo roślin tylko dobrze wygląda na zdjęciach jak z resztą cały skalniak. Nie przepadam za tą formą rabat, ale 3 lata temu jeszcze tego nie wiedziałem. Nie pasuje mi w tym miejscu za bardzo, ale jak nic nie wymyśle dosadze kilka roślin i na razie go zostawie, nic na siłe.
Płot to taka moja zmora, gdyby był widoczny częściami ine ma problemu, ale w tym miejscu zbyt mocno wskakuje w pierwszy plan, chyba pozostane przy bluszczu, w końcu najładniejszy i całoroczny.
Rozpaczam najbardziej nad tym, że już tego widoku nie będzie. wyszło tylko kilka przybyszowych cebulek i wątpie, że duże cebule tak dużo czasu potrzebują tym bardziej, że nie były posadzone głęboko
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
anna_g 12:50, 18 kwi 2014


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
Noooo to akurat nie dziwię się Twojej rozpaczy... Piękne były...
Na płot bluszcz będzie fajny - co prawda nie rośnie za szybko, ale jak go częsciowo przykryje i oplecie to myślę, że już będzie bardziej ok.
____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
Katkak 20:14, 18 kwi 2014


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Łukaszek zdrowych, radosnych i rodzinnych Świąt Ci życzę pełnych inspiracji, bo widzę, że potrzebujesz Ja niestety nie pomogę bo jeszcze za cienka w uszach jestem
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies