Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowa przygoda Łukasza :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowa przygoda Łukasza :)

tabliczkazna... 19:27, 24 sie 2014


Dołączył: 07 mar 2014
Posty: 777
Łukasz, obejrzyj sobie jeszcze skecz STRAJK tej samej ekipy… popłakałam się
____________________
Marta
Iwk4 19:41, 24 sie 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Łukasz, najpierw pochwała rabaty. Fajnie wyszła.
Teraz pytanie: chciałabym skomponować żurawkę ze złotą tują w donicy przy tarasie, tak jak u Danusi:


U mnie jest to strona południowa.
Podpowiedz mi, jaka żurawka tam przeżyje?
U mnie jest to ta wysoka donica:
https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/68/689305/original.JPG
na tej stronie (kratek nie będzie):
http://www.ogrodowisko.pl/watek/4579-ogrodek-iwony?page=88
____________________
Ogródek Iwony II
Magda70 19:49, 24 sie 2014


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Luki napisał(a)
Donia a niech się rozłazi o to mi chodzi, a gdy będzie zbyt szaleć to użyje łopaty na pewno nie jest mocno ekspansywna... odpowiadając na pytanie to sadziłem wprost do gruntu bez doniczek.


Z takiego samego założenia wychodzę
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
iwonaal 21:01, 24 sie 2014


Dołączył: 26 paź 2012
Posty: 3905
Fajnie wyszło.
____________________
Zakochana w ogrodach
tabliczkazna... 21:14, 24 sie 2014


Dołączył: 07 mar 2014
Posty: 777
A wiesz Łukasz, ze z Red Baronami jest jakaś szeroko zakrojona akcja?
Tez mam i jak kupowałam to znajoma szkółkarka mnie oswiecila, ze mozna trafić na egzemplarze, które nigdy sie nie wybarwia na czerwono. Ponoć tak maja te z in vitro. Trawa fajna, chodliwa, ale długo sie rozmnaża naturalnie. Wiec na rynek weszły szybciej pozyskane z próbowek, ale bez cech właściwych odmianie.
Ciekawe jakie mam, na razie dwukolorowe, tak jak Ty. Ale maja jeszcze czas
____________________
Marta
Krys 22:27, 24 sie 2014


Dołączył: 16 lis 2011
Posty: 8145
Łukasz trochę mnie u Ciebie nie było a tu takie zmiany ,imponujące nowe rabaty super wyglądają dzisiaj chodziłyśmy po naszej wystawie z listą od Ciebie poleconych żurawek na odpowiednie stanowiska dzięki i pozdrawiam
____________________
Krystyna - Hirutkowy raj:))
Luki 22:40, 24 sie 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Marta też fajne Co do Red Barona to dośc częste zjawisko, ale można to dośc łatwo zauważyć kupując bo teraz te zielone są dużo wyzsze od tych prawidłowych czerwonych, często niestety w tych roślinach z in vitro tak jest, albo słabe, albo pomylone, czasem się uwsteczniają i tracą cechy, tak podobno jest z niektórymi jezówkami. Doweidziałęm sięteż, że jeden z większych producentów takich sadzonek w Polsce, ćżesto wysyła do szkółek wymieszane odmiany i to coraz częściej.

Iwonko już odpowiedziałem

Magda lepiej pozbywać się nadmiaru z rozrośniętych kęp niż narzekać, że rosnąć nie chce

Iwono dziękuje

Krysiu bardzo mi miło, że moje rady się przydają a kupiłyście jakieś żurawki?

____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Madzenka 23:04, 24 sie 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Obejrzałam zurawki! Cuuuuuudo!
Mój redbaron w trzecim roku słabo czerwony jest... Ma dużo słońca o co kaman?
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Luki 23:13, 24 sie 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Marzenko ja widze dla ciebie Georgia Plum chociaż Ty bardziej w purpure niż fiolety, ale muszę się poprzyglądać czy jakaś żurawka nie ma w sobie dużo z purpury

Co do Red Barona. Masz dużo całych zielonych źdzbeł? bo jeżeli są całkowicie zielone to może właśnie ta zwykła Imperata opanowała czerwoną, jeżeli nie masz tej zielonej to nie wiem. W bylinowym mają posadzony wielki łan Red Barona 3 rok i z roku na rok jest go coraz więcej, a jak byłem ostatnio to aż płonął czerwienią.
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Kasik 23:14, 24 sie 2014


Dołączył: 16 paź 2013
Posty: 7183
Łukasz- rabatka przesympatyczna, a piesio- uroczy.
Tylko Tobie wychodzą takie ładne połączenia tych Żurawek. Ja jak mieszam, to nigdy mi się nie podoba i wracam do ciągu jednolitych, a u Ciebie efekt powala.

____________________
Kasia Ogród hortensjowo brzoskwiniowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies