Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowa przygoda Łukasza :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowa przygoda Łukasza :)

gierczusia 23:16, 24 sie 2014


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Viola napisał(a)


Jak to "Ktoś napisał"?! To ja Viola! Doświadczenie mam w depresji, chociaż wszyscy naokoło mówią, że ja niesamowita optymistka jestem Jak mnie złapie, to najpierw dokonuję analizy: Czy mam jakieś poważne zmartwienia?, jeśli odpowiedź brzmi nie, to analizuję dalej: Jestem w miarę zdrowa, mam w miarę dobrą pracę, dzieci w miarę przyjaźnie nastawione, - znaczy wszystko gra. Czasami jeszcze spojrzę na M. , ale już nie analizuję, bo nie daj boże jeszcze coś odkryję... No i jak tak przeanalizuję wszystko, ta depresja jeszcze trochę jest, a później znika Centra ogrodnicze i całodobowe pomagają zwykle, ale bez uzależnienia

Gorzałka - fe! Są inne trunki - likiery, nalewki, winka

Noo sorry Viola .. Tak to jakoś wkleiłaś ,że się imię straciło ,a post tak mi sie podobał , nawet bezimienny ,że musiałam go skomentować

A my tu o likierach a Łukasz mówi soczek .. I to jest to

Ps...Piękna ta rabata Łukasz
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
LadyR 23:19, 24 sie 2014


Dołączył: 12 lip 2014
Posty: 130
Super ci wychodzą te rabaty żurawkowe. Też kocham żurawki, ale moje nie mają takich energetycznych kolorów. Chyba za dużo nakupowałam ciemno bordowych. No i susza zmaltretowała je w tym roku.
____________________
pozdrawiam Ania Jak to uporządkować?
Viola 23:20, 24 sie 2014


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482



Lece bo chce...



Ta rabata to wzór jak szybko na tle szmaragdowego żywopłotu zrobić coś pięknego - hortensje, trawy i żurawki... och... jeszcze rozchodnik widzę, a po prawej od hortensji co masz? rododendron?
RABATA super, ale ten pies - toż to słodziak jeden, a zdjęcie jak fajnie cyknąłeś
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
Luki 23:38, 24 sie 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Kasiu widzisz, a mnie jak na złośc tylko taki pstrokacizny wychodzą i w sumie to nie takie trudne, wystarczy mieć kilkanaście kolorów i odmian, a później przekładać, przekładać aż się podoba, później posadzić i denerwować się, że znowu tak kolorowo wyszło

Elu soczek samo zdrowie no i dziękuje.

Aniu witam i dziękuje za pochwały. Ja też raz miałęm ten problem z ciemnymi żurawkami, za jednym razem kupiłem 20 fioletowych i borodowych odmian i dopiero w drugim roku udało mi się rozbić tą monotonie. Gdyby mnie nie było prawie czas w domu to też sporo by ucierpiało, tak czuwałem i podlewałem, ale już myśle nad jakimś prymitywnym systemem nawadniającym samych rabat. Zawsze to łątwiej komuś załączyć i iść zrobić coś innego niz stać 2 godziny z wężem
Tak swoją drogą to ja Twój ogród znam bardzo dobrze już od jakiegoś czasu podglądałem wątek na innych forach, nawet miałęm wątk, ale uciekłem

Violu czyli jak z spokojnej zielonej ściany zrobić pstrokaty zakątek
Na prawo od hortensji są właśnie dwa różaneczniki, mają nie rosnąć za szybko, ale już je zrozumiałem i bardzo polubiłem w tym roku i reszta już rosnących przyrasta jak na drożdzach.

To jeszcze raz piesio przesyła pozdrowienia
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
LadyR 23:45, 24 sie 2014


Dołączył: 12 lip 2014
Posty: 130
Pstrokacizna w żurawkach jest świetna, w innych gatunkach roślin tak dobrze nie wygląda, ale w żurawkach idealnie.
____________________
pozdrawiam Ania Jak to uporządkować?
Nallar 23:53, 24 sie 2014


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
Nie miałam wątpliwości i to żadnych, wiedziałam że rabata wyjdzie super. Psiak uroczy, podrap go proszę za uszkiem od Ewy. i podziękuj za pozdrowienia.
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
WilczaGora 09:00, 25 sie 2014


Dołączył: 31 lip 2012
Posty: 5530
tyle już pochwł naskrobanych, to ja tylko powiem, że się dołączam..cichutko podglądam i może nie wygląda na to że się zachwycam...a zachwycam się, zachwycam ...

Wilcza łapa macha
____________________
WIZYTÓWKA Wilcza pozdrawia Wilcza Gora http://wilczagora.blogspot.com
lojalna_ 10:28, 25 sie 2014


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Łukasz jakie u Ciebie szaleństwo ogrodowe nie przeczytałam wszystkiego ale pismo obrazkowe cudne . Dla mnie ogród cudnie cieszy oczy, niestety nie głosowałam nie było mnie ;( ale dla mnie wygrałbys wszystko cudnie pozdrawiam
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
lojalna_ 10:28, 25 sie 2014


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
A i piesa cudna
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
Luki 10:53, 25 sie 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Aniu co fakt to fakt w żurawkach ta mieszanina kolorów tak nie razie, nad resztą roślin mocno pracuje, aby pozbyć się tego wrażenia, a jakie skutki... będzie wiadomo pod koniec przyszłego roku

Ewo bardzo dziękuje, do psiaka musze się wybrać i pomiziać za uszkiem

Wilcza Ewo bardzo mi miło

Jolu nie ma co czytać, a większośc zeszłorocznych zdjęć już nieaktualna dziękuje za komplementy


Słoneczko dzisiaj świeci to trzeba to wykorzystać na pielegnacje, koszenie itd... z rewolucja na azaliowo różanecznikowej musze jeszcze poczekać do pewnych odwiedziń...grrr ale mnie to denerwuje. Jałowie pójdzie won i to mnie cieszy, chcociaż powstanie wielka dziura w żywopłocie sąsiada, ale przeżyje to.
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies