Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowa przygoda Łukasza :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowa przygoda Łukasza :)

Mille 00:35, 29 sie 2014


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 433
Jak zwykle wiosna u Ciebie, nawet w sierpniu. Piękna ta trzmielina na pniu, pamiętasz może ile ma lat (doczytalam tylko ze wiekowa)?

I co to za borodowa roślina z prawej, pod jeżówką, obok rozchodnika?


I jeszcze co to za obłędna lilia?!

Reszty to już nawet nie chwalę, co by nie być 'monotematycznym' Ale tak sobie myślę, że bardzo chciałabym zobaczyć jakąś większą rabatę bylinową z dużą ilością kwiatów, w Twoim wydaniu...
____________________
Milena - Ogród pod starym modrzewiem
Luki 09:42, 29 sie 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Donia tak to ta sama trawka, uwielbiam ją i mam nadzieję, że nie będzie z nią żadnych problemów

Łukasz na niedosyt kolorów fakt narzekac nie można czasem aż za bardzo, ale w pewnym stopniu staram się to ograniczać. Warto posadzić jakieś byliny kwitnące u schyłku lata.

Mileno trzmielina rośnie u mnie 6-7 lat, tak dokaładnie nie pamiętam kiedy ją posadziłem. Byłaby większa, gdyby nie moje zaniedbanie w początkowym czasie. Pomijam fakt, że bardzo trudno było ją wyciągnąć na kulke bo rosła jak jakieś ufo

Bordowa roślina to Berberys Autropurpurea Nana przesadzany w tym roku troszke ucierpiał, a czeka go kolejne przesadzenie

Lilia na pewno pochodi z grupy orientpet i w zeszłym roku miała 130cm ale była wykopana wiosną i wstyd się przyznać zapomniałem wsadzić posadziłem dośc późno do donicy, a ona postanowiła od razu pójść w kwiaty, pracuje jako statysta w rabacie

Co do większej rabaty, w planach jest rabata czerwono różowo fioletowa i jak na moje warunki terenowe będzie bardzo duża 10m^2 co najmniej. Jak dobrze pójdzie powstanie w przyszłym roku, ale jednak na efekt będzie trzeba poczekać do kolejnego.
Planowałem zakupić już w tym roku kilka żelaznych bylin, którym nic by się w doniczkach przez zime nie stało, a byłyby większe na kolejny rok, ale stoje nad wyborem cebule czy byliny
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
LadyR 10:07, 29 sie 2014


Dołączył: 12 lip 2014
Posty: 130
Byliny dłużej kwitną z czerwoności to polecam takie rośliny jak sadziec chocolate i penstemon, kwitną nie na czerwono, ale liście cały sezon bordowe. Z żelaznych bylin to mam liliowca o drobnych czerwonych kwiatach, ale kwitnie bardzo długo.
____________________
pozdrawiam Ania Jak to uporządkować?
Katkak 17:00, 29 sie 2014


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Łukasz Twój ogród to dzieło sztuki dosłownie. Ja też tak chcem Tobie to z taką łatwością przychodzi (dobieranie roślin, komponowanie nasadzeń itd, itp.)Pozdrawiam
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
gierczusia 19:07, 29 sie 2014


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Łukasz .. Mam pytanie co do Twoich rodków...

Wydaje mi się ,że one są :bardzo kuliste , gęste , nie łyse od spodu i niezbyt wielkiej średnicy..( naprostuj mnie jeśli coś się nie zgadza z realem plizz ).. Ale jeśli to wszytsko prawda to napisz mi plizz jaki to gatunek .. Mam farmę rodkową w okolicy i właśnie chcę tam się wybrać by wykończyć tą moja rabatę ..szukam odpowiednich rodków

Twoje mi sie bardzo podobają
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
snaa 19:54, 29 sie 2014

Dołączył: 27 sie 2014
Posty: 3
Witam!

Lukasz dziekuje bardzo za odzew.Podsylam pare fotek swojej nieszczesnej skarpy.



A wiec tak sie prezentuje obecnie moja skarpa ze dwa zdjecia sa z kwietnia jak jeszcze rosliny nie byly posadzone ale chcialam pokazac jak w w calosci wyglada ta skarpa.Bardzo mi zalezalo na wrozsach i narazie wieksszosc sie przyjela ale te kilka uschlo i niestety w ich miejsce musze posadzic cos innego?tylko naprawde juz niewiem co na tej skarpie przezyje???
Na dwoch ostatnich zdjeciach chcialam pokazac moje zmagania z przodu domu posadzilam narazie dwie choinki a pomiedyz nimi krzew czeremcha ale jakos nie bardzo mi sie widzi ten zestaw chcialabym tam cos zmienic ozywic moze masz jakies pomysly?to samo tyczy sie ostaniego zdjecia znajduje sie tam tylko jedna choinka z przodu chce posadzic tuje a zamiast tej choinki to niewiem moze np magnolia?cos bardziej reprezentacyjnego?
Bogdzia 20:40, 30 sie 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Twoje zurawki mają tak piękne kolory że az sie nie chce wierzyc że sa prawdziwe a nie sztuczne.Odwaznie zestawiasz kolory i dobrze Ci to wychodzi , własciwie bardzo dobrze. Miłej niedzieli.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
anita_kazmie... 20:59, 30 sie 2014


Dołączył: 03 lip 2013
Posty: 123
Łukaszu przepraszam Cię bardzo,że zawracam głowę ale szybciutko chciałąm zapytać czy coś dolega mojej żurawce bo najwyraźniej coś ją boli bo jest jakaś taka zdechnięta możesz looknąć i coś mi podpowiedzieć???

____________________
Anitka Ostrów Wlkp Czas na zmiany czyli totalna demolka ogrodu
Luki 23:04, 30 sie 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Jutro odpowiem na wiadomości, miałem w sumie wstawić zdjęcia z pewnych prac ale aparat gdzieś w innym pomieszczeniu, a mnie nie chce się ruszać z pod kołderki
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Luki 11:18, 31 sie 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Aniu ten sadziec już 3 razy był w moim 'koszyku' będąc w bylinowym, ale za każdym razem rezygnowałem, w końcu jednak sobie go kupie Liliowców to mam obecnie i wiele za dużo, a w tym tygodniu przyszło kolejnych 12 i nie mam pojęcia gdzie je upchać

Kasiu nie pozostaje nic innego jak wybierać miejsce na nową rabate, przez zime coś wymyślimy, a wiosną z pomocą nowego członka rodziny będziesz działać chcociaż może to być troszke utrudnione, ale całą rodzinką na pewno się uda.

Elu ty mi mów gdzie na śląsku jest jakaś farma rodkowa
Jeżeli chodzi o moje różaneczniki to ja stosuje bardzo szprytny sposób pielęgnacji
Jako, że mam ograniczone miejsce, a rosną dośc gęsto co roku je formuje przez odłamywanie nowych i starych przyrostów. Oczywiście nie biore szpalerówek i ciacham na kulke, ale patrze na krzew i np ta gałązka wychodzi za daleko, ta za wysoko. Tak co roku kilka wyłamuje i utrzymuje się ładny regularny pokrój.
Rh za skalniakiem nietety nie mają nazw, jedyny znany to cunnigham. Staram też kupować się foremne krzewy.

Anito oczywiścei pytaj, zawsze można też wstawić zdjęcia do wątku żurawkowego, aby informacje dotarły do szerszego grona Wracając do twojej żurawki to cięzko stwierdić co może być przyczyną, jeżeli mocno siedzi w ziemi i nic nie podgryza korzeni, to może być to niedobór skłądników odrzywczych, przesuszenie lub mocne zalanie, ale najbardziej wygląda mi to na przesuszenia bo tak odmiana Apple Crisp na to reaguje. Chociaz mamy okropny rok dla naszych ogrodów i równie dobrze może to być jakaś choroba grzybowa, ale żurawki nie mają tendencji do łąpania takich chorób, a powiedziałbym nawet, że podczas deszczowej pogody o wiele lepiej rosną i łądniej się wybarwiają. Obserwuj co się będzie dalej działo i ewentualnie możesz jej dać świeżego podłoża.

Bogdziu żurawki to moje oczka w głowie i staram się mocno o nie dbać, chociaż wiele czasu im nie poświęcam, podlewam, nawoże, obrywam kwiaty i przy okazji tej czynności jakieś brzydkie litki. Zestawienia kolorystyczne wychodzą zazwyczaj przypadkie i bez większego zastanawiania się nad tym. Patrze i ma się mi podobać
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies