Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowa przygoda Łukasza :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowa przygoda Łukasza :)

Luki 21:41, 13 lip 2016


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Tereso ja cały czas na mikro zapleczu produkuję sobie kulki i stożki z małych bukszpanów, dwa lata temu kupiłem mikre sadzonki za grosze, a w tym roku 7 kulek wysadziłem do ogrodu siostry, zostały jeszcze 3 i 4 stożki na przyszłość, warto

Bożenko dziękuję

Sebek tak też można na to spojrzeć

Elu muszę no zobaczyć tą Twoją bylinową

____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Luki 21:44, 13 lip 2016


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Troszkę liliowców zapodam.
Tricked Out


Custom Styled


Sweet Tranquality


Canadian Border Patrol

____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Iwk4 21:46, 13 lip 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Luki napisał(a)
No i w rejon bylinowej


A ja się nie pytam, tylko stwierdzam, ze twoja bylinowa jest nie do przebicia. Koniecznie przyjedź do mnie i zaplanuj mi to samo na prostokącie. A jak nie chcesz przyjechać, to chociaż zaplanuj . Tylko u mnie jest mniej miejsca ...
Ciągle wzdycham do twojej rabaty. I nie masz pojęcia, ile razy już ją pinowałam

Tak swoją drogą, pamiętasz łuki twoje plany tej rabaty? Jak się mają obecne nasadzenia do tych planów? Co to jest to niebieskie przed pysznogłówką?
____________________
Ogródek Iwony II
Luki 21:47, 13 lip 2016


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Deszczowe
Lady Betty Fretz


Edge of Your Seat


Heavenly Pink Fang


The Joy of Beaty
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Luki 21:53, 13 lip 2016


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Lori Goldstone


French Lingerie


Straszna żarówa Gaudy Gaudy


Fire and Fog


I to na razie tyle, chociaż co chwile zakwitają nowe, a przy moich ilościach wszystkiego pokazywać nie będę, bo miałem na nie focha, a w lipcu zawsze nachodzi mnie chęć na nowe, a teraz musiałbym je chyba w pokoju na szafie trzymać
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Luki 22:02, 13 lip 2016


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Iwonko ja to bym i z chęcią przyjechał, ale daleko pomijając już moje obecne ograniczenia.

Podaj wymiar i gdzie ma być, żaden problem akurat rośliny z mojej rabaty znam dobrze to łatwiej zaplanować, ale wiadomo trzeba ilość gatunków ograniczyć wraz z zmniejszeniem rabaty.

Co do planów, pamiętasz, że był schematyczny i wyznaczał strefy, jest tak nadal, jedynie hortensje zmieniły miejsce i w ich miejsce poszły ostróżki, kilka drobnych zmian było, coś dosadziłem, ale ogólnie zamysł i dobór roślin z mojej pierwotnej listy zachowany gdzieś w 75% bo później powiększyłem rabatę i dokupiłem zachcianki, które bardzo dobrze się wpasowały, a kilka miejsc od początku założyłem, że obsadzę tym co znajdę i mi się spodoba. W tym roku nie ma traw bo wszystkie wypadły łącznie 11, 3 miskanty już dosadziłęm, ale małe. Dosadzę niedługo tylko rozplenice i traw będzie mniej niż pierwotnie bo pysznogłówki mi się zbyt rozszalały

Przed pysznogłówką jest kocimiętka, kwitnie nadal, ale gdy zakwitną floksy które są między pysznogłówką a kocimiętką ta pójdzie do częściowego wycięcia, bo robię to stopniowo by nie robić wielkiej dziury w rabacie.

Gosiu a ja tylko co chwilę chodzę i coś podcinam by mi zbyt buksów nie zaciskało bo później nie przyrastają w tych miejscach, ale coś za coś
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Bogdzia 22:25, 13 lip 2016


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Piękne liliowce , moje w większosci tak piekne nie są ale jak kupowałam to jeszcze tych wymyślnych nie było.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Gardenarium 10:14, 14 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Przysłam zobaczyć jak te 50 litrów/m2 wygląda, busz po prostu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Kasik 10:37, 14 lip 2016


Dołączył: 16 paź 2013
Posty: 7183
Piękne masz tą kolekcję. Zachwyca każdy kwiat, no a bylinowa pokazowa.

Chciałoby się i liliowce mieć u siebie, ale nie można mieć każdej rośliny. Musiałabym kolejną rabatę robić. A tego nie chcę. Będę oglądać u Ciebie.
____________________
Kasia Ogród hortensjowo brzoskwiniowy
kamila66 10:46, 14 lip 2016


Dołączył: 03 wrz 2015
Posty: 5539
Fajny pokaz liliowców foch Ci minął, ale pogoda nie sprzyja zakupom ogrodowym więc może się uchronisz od nowych nabytków
____________________
Kamila-W oflisowym ogrodzie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies