Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nasz przydomowy ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasz przydomowy ogródek

zbigniew_gazda 07:30, 22 kwi 2011


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11162
Ewa napisał(a)
Kuknęłam .co tam słychać w Iwoniczu? Ależ wypieki p. Krysi mniam, mniam . Żałuję, ze wyjątkowo nie jadę na święta do Zarszyna, bo zaraz skręciłabym do Iwonicza


Ewo zapraszamy Jak pojedziesz w innym terminie to zaglądnij.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Ewa 08:33, 22 kwi 2011


Dołączył: 09 kwi 2011
Posty: 6417


Dziękuję pięknie ! Skorzystam na pewno z zaproszenia, w czasie wakacji będę w Zarszynie
Życzę spokojnych i bardzo radosnych świat.
____________________
Moja pierwsza hortensja w ogródku
zbigniew_gazda 08:57, 22 kwi 2011


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11162
gardenarium napisał(a)
Zbyszku teraz zastanawiam się nad tym wykarczowaniem kulistego jałowca, a może się z tym przespać? Może zostawić?


Danusiu przespałem się ale z Krysią. I po śnie mi powiedziała tak : nie wycinaj bo tyle czekałeś aż zrobi się kula . A to że to tylko jałowiec - nie szkodzi. To jak tak to zostaje. Opryskam żółte igły od dolu i troszkę powiększę planowaną rabatkę . Przedstawię następną przymiarkę.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
isia33 09:10, 22 kwi 2011


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 1451
Dowcipniś Krysia dobrze radzi, szkoda wycinać.
____________________
Iwona Raczkujący ogród Iwony
Gardenarium 09:33, 22 kwi 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
No widzisz? Dobrze, że napisałam, tyle się nacięłam z Witkiem Ha.ha....

No to cudownie, że zgadzacie się. Czyli różaneczniki przesadzamy, pamiętamy o dobrej, kwaśnej ziemi dla nich i potem po 2 tyg. magicznej sile do różaneczników i będzie super.
Listeczki brązowe trzeba poskubać i będzie od razu ładniejszy.

Te linię od świerka prowadzimy łagodnie i jeszcze mieliśmy pomysła na żurawki Citronelle.. prawda?
Byłoby ładnie je poprowadzić od hortensji podświerkowych do różaneczników. Co o tym myślicie?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
zbigniew_gazda 10:17, 22 kwi 2011


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11162
gardenarium napisał(a)
No widzisz? Dobrze, że napisałam, tyle się nacięłam z Witkiem Ha.ha....

No to cudownie, że zgadzacie się z moją zmianą. Czyli różanzeczniki przesadzamy, pamiętamy o dobrej, kwaśnej ziemi dla nich i potem po 2 tyg. magicznej sile do różaneczników i będzie super.
Listeczki brązowe trzeba poskubać i będzie od razu ładniejszy.

Te linię od świerka prowadzimy łagodnie i jeszcze mieliśmy pomysła na żurawki Citronelle.. prawda?
Byłoby ładnie je poprowadzić od hortensji podświerkowych do różaneczników. Co o tym myślicie?

No właśnie . A nawet sekator nie chciał ciąć.Danusiu - pomiędzy rabatą okrągłą po świerkiem a tą z jałowcem co zostaje pozostawiłem trochę trawy z myślą aby było lepiej kosić i zobaczyć co tam rośnie od strony żywopłotu. A może połączyć te rabaty w jedną całość ? Będzie więcej miejsca na rośliny. Co o tym myślisz?
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
anetawi 10:38, 22 kwi 2011


Dołączył: 17 mar 2011
Posty: 471
Zbyszku pytałeś o żwirek. Białe kamyki wyeksponują ładny odcień zieleni jałowca. Kamyki, żeby się nie rozsypywały z czasem po rabacie, możesz odgrodzić od reszty rabaty karmnikiem ościstym-fajny mech. Co do kamieni. To ich ułożenie w ogrodzie podlega ścisłym zasadom. Wszystkie kamienie muszą leżeć w ogrodzie dokładnie w takiej samej pozycji, w jakiej leżały w naturze. Nie mogą być one także układane w proste linie, muszą spoczywać w naturalny sposób. Wielkość, kształt i kolor kamieni także mają znaczenie. Powinny być duże, posiadać naturalne kolory i ciekawą teksturę. Ich ilość w kompozycji może być równa dwóm – ułożonym po przekątnej, trzem lub stanowić skupisko uzyskane z nieparzystej ich liczby. Można je także układać w kształt łuku lub półkola.

____________________
Aneta - Japoński ogródek Anety
Michael 10:55, 22 kwi 2011


Dołączył: 05 mar 2011
Posty: 1112



najlepsze życzenia Wielkanocne
przesyła Michał z rodziną
____________________
Ogród to moja pasja... Michael my Garden Wiosna w ogrodzie Michaela Spring Michael Garden
zbigniew_gazda 14:35, 22 kwi 2011


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11162
Dziękuję Anetko za porady i wyjaśnienia . Muszę pewnie skoczyć do kamieniołomu pobliskiego .
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
zbigniew_gazda 14:52, 22 kwi 2011


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11162
Michael napisał(a)



najlepsze życzenia Wielkanocne
przesyła Michał z rodziną


Dziękujemy i przekazujemy również życzenia Zdrowych i Wesołych Świąt.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies