Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w Puszczykowie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w Puszczykowie

wietrzyk 01:10, 07 maj 2014


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
malgorzata_szewczyk napisał(a)
Asiu a gdzie ty znów zaginęłaś??? Gdzie latasz??


Małgosiu,
bo ja taka polatana z natury jestem
Podobno mam to po mojej Babci. Ponieważ zabierała mnie wszędzie ze sobą, to już mi tak zostało
____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
wietrzyk 01:18, 07 maj 2014


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
Dziś, żeby odrobić majówkę, szalałam w ogrodzie.
Trawa skoszona, nawóz rozsypany.
Żywotniki Yellow Ribon wetkane przy oczku. Małe trochę, ale mam nadzieję porosną

Kompost z pryzmy (mój pierwszy ) przewieziony do szklarni

Facelię zaczęłam przekopywać, bo już roślin nie było zza niej widać


I inne pierdoły, tu przyciąć, tam przegrabić i tak w kółko... Końca nie widać, tyle jeszcze zostało... Ale jak ja to lubię
____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
wietrzyk 01:26, 07 maj 2014


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
Aha, jeszcze ambrowiec posadzony, ale to jeszcze przed majówką
Myślę teraz, co by mu w nogi posadzić?

I 2 klony Princeton Gold, co je z Kasikiem kupowałam w Przytoku są już na swoim stałym miejscu i jaśnieją pięknie


Jeżyny przyczepiłam do drucików

I jeszcze próbny graft z trawy zrobiłam, zobaczymy czy się uda...
____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
wietrzyk 01:36, 07 maj 2014


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
Poza tym jeszcze:
Okazało się, że moja sosna chyba jednak przyjęła się, ma sporo "młodych"

Graby po podsypaniu nawozem idą jak szalone

Na jednej z hortensji pnących, posadzonych w ubiegłym roku wypatrzyłam pączki

Funkie - prezenty od Gosi i Ani z dnia na dzień piękniejsze

Na różance coś drgnęło. Wierzcie mi na słowo, róż jest tam więcej niż widać, tylko niektóre cienkie patyczki na razie Hiacynty zostaną wykopane, a tam gdzie zaznaczone sznurkiem marzy mi się obwódka z bukszpanu...
____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
wietrzyk 01:41, 07 maj 2014


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
Wyobrażcie sobie, że ta biedna jodła dopóki rosła na agrowłókninie nie wypuściła ani jednego nowego pędu. Jesienią wyciapałam włókninę i popatrzcie sami...



Kalina koreańska, to samo. Dopiero tej wiosny pięknie zakwitła.
____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
wietrzyk 09:39, 07 maj 2014


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
Monika,
dla porównania choiny. Ta po lewej jest ze Szczepankowa, ta po prawej przywieziona z gór. Też dam im patyczki, podwiążę przewodniki, będę przycinać tylko boczki, mam nadzieję, że nabiorą formy

____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
marta_d 10:17, 07 maj 2014


Dołączył: 07 lut 2014
Posty: 2195
piękna jest ta funkia między cisami, nie mogę nigdzie w moich okolicach jej dostać poszperam jeszcze w internecie bardzo ładnie u Ciebie Asiu aha czy trawnik od rabat oddzielony jest ekobordami ?
____________________
marta_d - Kwiaty z ogródka Marty
agatanowa 10:30, 07 maj 2014


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
wietrzyk napisał(a)

Asiula, nazwy znam, dlatego bo wszystkie moje rododendrony to tegoroczny nabytek Etykietki z nazwami jeszcze wiszą ...
Po tym jak wysiałam facelię, trochę wiał wiatr, teraz mam ją prawie wszędzie



wietrzyku, jak sama nazwa wskazuje - Ty hulałaś po ogrodzie, taki nick zobowiazuje

u mnie też wiszą wywieszki, gdzie były - obiecuję sobie, że wszystko skataloguję w wolnej chwili i wtedy odepnę (bo bardzo nie lubie tych etykiet na roślinach), rodki śliczne, zdrowe
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
Alisonek 11:37, 07 maj 2014


Dołączył: 05 lis 2013
Posty: 2771
Asieńko wszystko super pieknie wygląda!!!!
____________________
w Oborze też mogą być ogrody :)
MonikaH 13:07, 07 maj 2014


Dołączył: 17 sty 2012
Posty: 171
wietrzyk napisał(a)
Monika,
dla porównania choiny. Ta po lewej jest ze Szczepankowa, ta po prawej przywieziona z gór. Też dam im patyczki, podwiążę przewodniki, będę przycinać tylko boczki, mam nadzieję, że nabiorą formy


bardzo mi się widzą te choiny, tylko gdzie ja mam taką wetknąć, a najlepiej kilka... ceny lokalne a górskie podobne? tak sobie myślę że jakbym się miała porównać do rośliny - to taka choina byłaby w sam raz

zabił mnie wczoraj klon czerwony crimson sentry na Opłotkach - 450 zł (miał ze 3m, ale jednak) może zapoluję w Tarnowie jesienią na coś w tym stylu

PS a u nas - frontowa rabata wzdłuż całego płotu wysypana kamieniem (7ton), niesamowicie zmieniło to look na ogród - uporządkowało się, mam niecny plan zakupu wyrywacza fiskarsa i może uda mi się pozbyć tych mleczy z boku, bo widłami nie daję rady
____________________
Monika - Bez linijki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies