Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w Puszczykowie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w Puszczykowie

iwonaal 13:24, 07 maj 2014


Dołączył: 26 paź 2012
Posty: 3905
Super.
____________________
Zakochana w ogrodach
Gocha 13:43, 07 maj 2014


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
Asiu ja też mam 2 takie choiny- kupowałam 4 ale 2 mi padły, chyba miały za sucho. Nie wiedziałam, że trzeba do nich przywiązywać bambus, ale faktycznie one nie mają przewodnika. To i ja tak zrobię to wtedy będą rosły troche w górę.
____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
wietrzyk 15:04, 07 maj 2014


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
marta_d napisał(a)
piękna jest ta funkia między cisami, nie mogę nigdzie w moich okolicach jej dostać poszperam jeszcze w internecie bardzo ładnie u Ciebie Asiu aha czy trawnik od rabat oddzielony jest ekobordami ?

Marta, szczerze darowana, to i rośnie pięknie
Tu mam jeszcze jedną od Dziewczyn (ta od Ani)


Jeśli chodzio bordy to mam ich dwa rodzaje (oba wkopane były przez panów co zakładali mi nawadnianie):


takie giętkie na falowanych rabatach
oraz klasyczne te czarne, na długich prostych odcinkach

Plusy:
- trawnik jest ograniczony już w momencie wysiewania, łatwiej zaplanować od razu rabaty
Minusy:
- trawa po jakimś czasie i tak przełazi, trzeba ją na bieżąco wyrywać
- po zimie bordy lekko się wypiętrzają, trzeba je upchać z powrotem do ziemi, bo inaczej można zahaczyć kosiarką
- trudniej jest zmieniać kształt rabat
Moje obserwacje dotyczą tylko oddzielania powierzchni trawnika, o żwirku się nie wypowiadam, bo nie wiem.
Na pewno z czasem, jak już wypełnię rabaty i nie będę miała tyle robót ziemnych zacznę powoli usuwać bordy. Elegancko przycięta krawędź trawnika, podoba mi się bardziej
____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
wietrzyk 15:15, 07 maj 2014


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
agatanowa napisał(a)


u mnie też wiszą wywieszki, gdzie były - obiecuję sobie, że wszystko skataloguję w wolnej chwili i wtedy odepnę (bo bardzo nie lubie tych etykiet na roślinach), rodki śliczne, zdrowe


Agata, ja to sobie nawet takie zestawienie zrobiłam w tabelce excelowej
Nazwa, ile sztuk, gdzie kupione, cena (żeby za 15 lat policzyć ile wydałam ) , etykiety wywaliłam. Nie przyszło mi tylko do głowy, żeby zapisać ten dokument, no i... go wcięło. Teraz niektórych odmian już nie pamiętam niestety
____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
wietrzyk 15:38, 07 maj 2014


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
Alu i Iwonko,
dziękuję za uznanie
____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
wietrzyk 15:48, 07 maj 2014


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
MonikaH napisał(a)

zabił mnie wczoraj klon czerwony crimson sentry na Opłotkach - 450 zł (miał ze 3m, ale jednak) może zapoluję w Tarnowie jesienią na coś w tym stylu

PS a u nas - frontowa rabata wzdłuż całego płotu wysypana kamieniem (7ton), niesamowicie zmieniło to look na ogród - uporządkowało się, mam niecny plan zakupu wyrywacza fiskarsa i może uda mi się pozbyć tych mleczy z boku, bo widłami nie daję rady

Gdzież są owe Opłotki? Nie znaju...
Klona, o którym piszesz widziałam w ubiegłym roku, w szkółce u nas, obok szkoły. Nie miał 3 metrów, ale był dość duży i kosztował ok 80pln. Pani poinformowała mnie lojalnie, że ta odmiana często łapie grzyby, więc odpuściłam.
Szkoda, że fotki nie pokazujesz 7 ton kamienia, łoł brzmi imponująco
____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
wietrzyk 15:51, 07 maj 2014


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
Gocha napisał(a)
Asiu ja też mam 2 takie choiny- kupowałam 4 ale 2 mi padły, chyba miały za sucho. Nie wiedziałam, że trzeba do nich przywiązywać bambus, ale faktycznie one nie mają przewodnika. To i ja tak zrobię to wtedy będą rosły troche w górę.


Małgosia,
Większość osób kupuje choiny na żywopłot, wtedy patyczki im niepotrzebne. Chciałabym moje wyprowadzić na drzewa, więc dlatego podwiązuję im przewodniki. Zauważyłam też, że wtedy szybciej rosną. Widziałam w szkólce, gdzie kupowałam, taką wielką choinę - drzewo, piękna! Przy okazji będąc tam, zrobię fotkę
____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
agatanowa 17:02, 07 maj 2014


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
wietrzyk napisał(a)


Agata, ja to sobie nawet takie zestawienie zrobiłam w tabelce excelowej
Nazwa, ile sztuk, gdzie kupione, cena (żeby za 15 lat policzyć ile wydałam ) , etykiety wywaliłam. Nie przyszło mi tylko do głowy, żeby zapisać ten dokument, no i... go wcięło. Teraz niektórych odmian już nie pamiętam niestety


Kurcze, tylko pierwsze zakupy mam w excelu i opisane: odmiana, wymagania, jak rośnie. Ale muszę rozbudować tak, jak Ty to robisz: gdzie kupiona i za ile. Tak zrobię za zacnym przykładem Twoim
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
asiach 17:49, 07 maj 2014


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3468
wietrzyk napisał(a)
Asiu, Halinko, Małgosiu, Marto
Dziękuję
Słoiczki kupiłam w komplecie z tymi cienkimi drucikami co są do nich doczepione. Dekoracje na nich robię sama, zależnie od okoliczności Pręciki wbijane w ziemię kupiłam na videx.com (byli na Gardenii) A do środka najlepiej pasują nieduże wkłady do cmentarnych zniczy Długo się palą i wosk się nie rozlewa.

Dziękuję za info są on słodkie a rododendrony piękne
Pozdrawiam ciepło
Urszulla 18:32, 07 maj 2014


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21838
Asiu, podziałałaś ostro
i idziesz jak burza podoba mi się, ale ogrodnicy muszą być cierpliwi
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies