Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moje "Ranczo Akapulko"

Pokaż wątki Pokaż posty

Moje "Ranczo Akapulko"

hanka_andrus 07:08, 29 wrz 2013


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Poradzisz! Jesteś zaprawiona w bojach!
Na zwyżkę sił - kwiatek ode mnie.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
malgorzata_s... 09:27, 29 wrz 2013


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33765
Pewno że dasz radę. Nie wszystko jednak musisx zrobić w tym sezonie . Nie od razu ranczo zbudowano przecie .
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Joanna___ 14:51, 30 wrz 2013

Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 452
Dasz radę,dasz.Ty po prostu chciałabyś ogarnąc wszystko na już.Skąd my to znamy

Proponuję poprawic scieżkę,bo za chwilę ziemia i chwasty pochłoną Ci kamyki a szkoda.Zgrab je,pryśnij "randapem"chwasty,poczekaj dobę aż wchłoną,przykryj folią i sypnij grubiej kamyków.Jeden odcinek będziesz miała z głowy.Nic się nie przebije baaardzo długo.

Truskawki super pomysł,tez szybko się rozrosną i zagłuszają chwaściory.

Zazdraszczam sterty kamienimój mąż zbiera na polu i przerzuca mi przez płotStale się pyta czy wystarczy a ja :zbieraj.... o tam jest ładny
____________________
kachat 14:00, 01 paź 2013


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
AkapulkoBialystok napisał(a)
Czasami wydaje mi sie że ja sobie z tym nie poradzę.

Poradzisz sobie Ja mam takie myśli przynajmniej raz dziennie, plus depresja wieczorna gdy jednak jestem niezadowolona z tego, co cały dzień zrobiłam.. Ale jakoś powoli idzie do przodu ku pięknemu
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
AgnieszkaW 14:12, 01 paź 2013

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Poradzisz, poradzisz, tylko nie wszystko na raz. Może dobrym pomysłem na dno altanki byłoby wyłożenie folią EPDM, taką do oczek wodnych? Myślę, że myszy i inne robactwo by się przez nią nie przedarły (najlepiej to ulożyć na piasku, boki jakoś wywinąć do góry wewnątrz altanki, zabezpieczyć i powinno być dobrze). Od razu mówię, nie robiłam tego, ale jakoś tak na myśl mi przyszło, że gdybym musiała, to pewnie bym tak zrobiła. Pozdrawiam Cię serdecznie
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Joanna___ 17:28, 01 paź 2013

Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 452
Aga,ja też nie uzywałam tej folii ale znajomy właśnie się "chwalił",że mu nornice wyżarły dziurę w oczku
Może to też zależy od jej jakości,nie wiem.
____________________
AkapulkoBial... 19:47, 01 paź 2013


Dołączył: 14 lip 2013
Posty: 185
hanka_andrus napisał(a)
Poradzisz! Jesteś zaprawiona w bojach!
Na zwyżkę sił - kwiatek ode mnie.



Witaj hanka_andrus Dziękuję za słowa otuchy i z apiękne lilie które bardzo lubię.
____________________
Ranczo Akapulko
AgnieszkaW 19:53, 01 paź 2013

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Joanna___ napisał(a)
Aga,ja też nie uzywałam tej folii ale znajomy właśnie się "chwalił",że mu nornice wyżarły dziurę w oczku
Może to też zależy od jej jakości,nie wiem.

Ta folia, o której mówię EPDM nawet korzeni drzew podobno nie przepuści, ale nie przekonałam się o tym, bo nie mam oczka wodnego (tylko naturalną rzekę)
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
AkapulkoBial... 19:55, 01 paź 2013


Dołączył: 14 lip 2013
Posty: 185

Wtorek, 1 października 2013


Odpoczynek

Witajcie dziękuję wszystkim za wsparcie i Pozdrawiam Was , wiem że czas nieubłaganie ucieka, kopiąc to pole zastanawiałam się ile teraz mam wybierania tego perzu,tak jak przy truskawkach, ale tam musiałam szybko to skopać i zrobić, bo truskaweczki czekały i marniały z dnia na dzien. Więc do nocy darłam ten perz i sadziłam te truskaweczki ze smakiem ze będę je jadła na wiosnę . Ale teraz z tym drugim polem to mnie przerosło.Jest już zimno ubrałam kilka swetrów i spodni i kopię, kopię a pot mi po gaciach wylatuje jak w saunie. Skończyłam w końcu to badziewie kopać, trzeba grządki uformować i po woli znów przecedzać ten perz , wybierać trawkę po trawce. Była sobota kiedy skończyłam.
Niedzielę całą przespałam z nerwów, ze jeszcze przede mną tyle pracy a czas nagli.
W poniedziałek zajęłam się przydomowym ogródkiem i piłowaniem drzewa do składu na zimę,trociny dały się we znaki , nałykałam się ich zdrowo, miałam ich pełno w nosie , oczach i na włosach a ubranie do prania , później kąpiel. Kiedy tak odpoczywałam,poszłam szperać w ogłoszeniach na tablicy i znalazłam cudeńko mebel do altanki , no i jak zwykle , telefony poszły w ruch , gdzie co i za ile ?
– No i oczywiście kupiłam ,bo jak tego nie kupić kiedy wspomnienia z dzieciństwa wróciły i nie wyobrażałam sobie altanki bez tego mebla.





Cały wtorek przesiedziałam w domu , bo czułam się wyładowana emocjionalnie, więc go przespałam dla dobra organizmu, robiłam tylko przerwy i ukradkiem biegałam do garażu oglądać mój nowy nabytek. Jutro wybieram się od rana na Ranczo , bo ma być słonecznie więc wypowiem wojnę chwastom. Do jutra życzę i wam odpoczynku. Kiedyś lubiłam kreciki a dziś mam ich dość zryły mi sałatę , mój koperek, co za wstrętne zwierzę właśnie tam wybrały miejsce do rycia.




Och te krety, krety juz ich nie lubię.A gdyby tak mogły te perze pozjadac do bym miałą mnie do pracy.



Kiedy na to patrzę , to niedobrze mi się robi. Przecież ja jutro to wszystko muszę doprowadzić do porządku. Choć powiem wam że może nie to mnie przerasta sam widok, bo to już mam za sobą, czeka mnie jeszcze dużo pracy, a najważniejsze jest to że lubię patrzeć na piękną puszystą ziemię, dla tego wypowiadam walkę chwastom. Jutro wybierając perz będę do tego używała motyczki wideł, i małej gracki z pazurkami by to rozdrobnić i powyciągać co tylko się da. Na koniec grabki i to by było wszystko w walce z perzem. Ostatnio kupiłam takie super grabie które wam też polecam są niezawodne do wygrabiania perzu.Są niezawodne do grabienia na koniec wybierają resztki pozostałosci trawy perzu. Nawt nie drogie kosztują tylko 33zł. kupiłam je na allegro.






____________________
Ranczo Akapulko
hanka_andrus 21:16, 01 paź 2013


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Kredensik jak u mojej babci! Fajny nabytek!
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies