Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Mój wymarzony ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój wymarzony ogród

Magda_ 17:57, 16 lut 2014


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 2833
ja wiem, że może pomyślicie kobiety, że ja się uwzięłam na ten styl nowoczesny i nie słucham żadnych argumentów, jednak tak nie jest. A zawsze dokładnie czytam to co do mnie piszecie i analizuję wasze opinie
Kasiu masz rację - pewnie powstanie u mnie ogród mieszany - z jednej strony prosty z drugiej pełen kwiatów i kolorów. Na zadaszenie też juz dawno zmieniłam koncepcję, jednak jakoś zapomniałam o tym napisać.
____________________
Mój wymarzony ogród - czyli historia pewnej "ogrodniczki"
kaisog1 21:05, 16 lut 2014


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Magda ja Ci proponuje zacząć od podstaw czyli od kartki papieru..... Nie popełniaj błędu większości zaczynających ogrodników Weż kartkę, nanieś wszystko co jest na Twojej działce i narysuj w skali.
Wtedy będzie pełny obraz ogrodu i cześć, które chcesz zaprojektować. Wtedy można pomyśleć gdzie warto i można dodać elementy nowoczesne, nasadzenia nowoczesne - proste w formie i jakos połączyć z resztą.
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Magda_ 21:11, 16 lut 2014


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 2833
mam taką kartkę ale jest tak pomazana, że uśmiać się można. Tyle tylko że i tak ja wszystko muszę zobaczyć w realu i wtedy dopiero jestem pewna że jest ok lub nie
Pewny mam tylko zarys donic i to nowe zadaszenie.
http://sztuka-ogrodowa.pl/portfolio/prywatne/krakowpjs
Nawet kolor pasuje do moich okien, najgorsze są dla mnie nasadzenia
____________________
Mój wymarzony ogród - czyli historia pewnej "ogrodniczki"
Magda_ 21:19, 16 lut 2014


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 2833
bociek napisał(a)
Magda, no i co ja mam Ci poradzic, skoro z projektowania dwoja z wykrzyknikiem
Ja najpierw zastanowilabym sie dobrze nad charakterem ogrodu, chcesz nowoczesny, ale mieszkasz w miejscu, ktore az sie prosi o charakter rustykalny, sielski.
Wejscie do piwnicy. Czy ono bezwglednie musi zostac? Pytam, bo u nas w trakcie budowy domu tez mielismy w planie wejscie do piwnicy, ale ja sie uparlam i kategorycznie zazadalam zamurowania. Oj sie dzialo, a teraz wszyscy przyznaja, ze mialam racje Jezeli nie ma opcji zlikwidowania to prosi sie zmiana pokrycia zadaszenia. A jesli mozna je zamurowac to masz miejsce na piekny taras
Ja u Ciebie widze przede wszystkim kwiaty, szczegolnie malwy i onetki, do tego trawy Lany hortensji lub roz.
Zdaje sobie sprawe, ze wszystko wymaga ogromnych nakladow, ale rosliny mozesz w jakiejs mierze sama produkowac w swojej szklarence

Wiem, ze nie pomoglam, ale sprobuj jeszcze przemyslec charakter ogrodu


Ja też powinnam dostać dwóję za zdolność do łączenia roślin i konsekwencję w działaniu. Wejścia do piwnicy niestety nie można zamurować bo to jest jedyne, nie licząc drzwi garażowych (ale one wychodzą bezpośrednio na ulicę). Ja wiem kochana,że wszystko wymaga dużych nakładów. Wiedziałam to wprowadzając się do tego domu, że będzie potrzeba dużo kasy, żeby to doprowadzić. Ale co roku coś robimy więc pooooowoli nam ubywa
____________________
Mój wymarzony ogród - czyli historia pewnej "ogrodniczki"
Magda_ 21:21, 16 lut 2014


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 2833
w wolnej chwili przerysuję te moje plany
____________________
Mój wymarzony ogród - czyli historia pewnej "ogrodniczki"
aga_szsz 23:07, 16 lut 2014


Dołączył: 11 lis 2013
Posty: 2924
Oj patrzę dajesz po robocie!
J dzisiaj też siedziałam z kartką papieru, ale nic mądrego nie wymyśliłam w swoim przedogródku. Nie potrafię na tym prostokącie 15x4,5m wymyśleć kształtu rabaty!
____________________
Minimalizm z odrobiną romantyczności
Magda_ 06:53, 17 lut 2014


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 2833
nie przejmuj się ja jestem taka mądra z kartką papieru a jak dojdzie co do czego to zobaczymy
____________________
Mój wymarzony ogród - czyli historia pewnej "ogrodniczki"
Nati 21:56, 17 lut 2014


Dołączył: 16 maj 2012
Posty: 1208
kibicuje aby udały sie wymarzone pomysły
____________________
Natalia - Radość dla oczu, pokarm dla duszy ~ Wizytówka ~
Magda_ 06:59, 18 lut 2014


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 2833
dziękuję
____________________
Mój wymarzony ogród - czyli historia pewnej "ogrodniczki"
Magda_ 13:30, 18 lut 2014


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 2833
kurczaki, chyba już wiosna
____________________
Mój wymarzony ogród - czyli historia pewnej "ogrodniczki"
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies