Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Mój wymarzony ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój wymarzony ogród

Magda_ 06:35, 12 lut 2014


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 2833
z tym sianem może być gorzej, ale spoko luzik
ogarniemy temat
____________________
Mój wymarzony ogród - czyli historia pewnej "ogrodniczki"
Magda_ 06:36, 12 lut 2014


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 2833
a póki co byle do wiosny
____________________
Mój wymarzony ogród - czyli historia pewnej "ogrodniczki"
monteverde 10:48, 13 lut 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
agatanowa napisał(a)


Magda, jesli jest tam ziemia pomiedzy gruzem, a nie lity beton, to nie jest źle. Można gruz wybrać, ziemię oczyścić, uzupełnić lepszą i sadzić.

Po pierwsze i wg mnie w tej chwili powinnaś jak najszybciej to zrobić, to zakryć ściany zabudowań gospodarczych. Na te ściany koniecznie puść pnącza. Najlepszy jest wg mnie bluszcz pospolity, bo zimozielony, ale dość wolno rośnie. Szybko rosną i pięknie zakryją starą elewację: winobluszcz trójkalpowy oraz winobluszcz piecioklapowy "Murorum". Oprócz tego mozesz też posadzić trzmielinę Fortune'a 'EMERALD'N' GOLD' (chyba też zimozielona) - będzie się pięła po scianie, ale powoli. Natomiast rozjaśni elewcję, bo jest zółta.

Magda, wg mnie tu nie pasują rabaty w stylu minimalistycznym i uporządkowanym. Ogród bedzie wyglądał nienaturalnie. Wg mnie właściwszy kierunek to styl ogrodu wiejskiego, sielankowego Popatrz np. na wątek: http://www.ogrodowisko.pl/watek/813-ogrod-zapachow-u-jasi

A zrobisz jak zechcesz.

Witaj Magda, żeby nie Gosi wiadomość o targach w Arenie nie wiedziałabym, że jesteś na O., bo rzadko wchodzę na projektowanie Agata dobrze radzi z budynkami ja jeszcze dodam, że pasowały by tam róże pnące nie wiem jaka to strona, ale są i do cienia, a na studni możesz postawić donicę wyższą np ze scewolą która pięknie rośnie do późnej jesieni pozdrawiam
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Magda_ 15:26, 13 lut 2014


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 2833
Witaj Aniu fajnie, że zajrzałaś do mnie. Bluszcz już posadziłam, jednak róże nie bardzo mi pasują, mam nawet jedną czerwoną pnącą - moja teściówka przywiozła mi ją z Niemiec i gdyby nie to, że nie chcę jej podpaść to pewnie bym ją komuś oddała, bo nie pasuje mi ona do żadnej z moich konepcji. Studnia idzie do zakrycia - będzie na niej jakieś ciurkadełko Mimo, iż Agata doradzał mi styl wiejski/sielankowy to jednak jest mi od daaaaaleki, jednak póki co nie mówię nie. Może się okazać, że jak zrobię taki prosty surowy ogród to wtedy będzie go trzeba złagodzić
____________________
Mój wymarzony ogród - czyli historia pewnej "ogrodniczki"
aga_szsz 19:23, 13 lut 2014


Dołączył: 11 lis 2013
Posty: 2924
Oj bo jak teściówka przeczyta ....

Ano jestem, biegam to tu to tam
Normalnie się nie wyrabiam z czytaniem, właściwie przeglądaniem strony, bez większego zagłębiania się!
Za dużo pisma, za mało obrazków
____________________
Minimalizm z odrobiną romantyczności
Magda70 20:48, 13 lut 2014


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
magdalena_brzezinska napisał(a)
Hej Madzia
jak tylko zrobi się ciepło zbieram mojego M do galopu, żeby
1.ogrodzić nasz warzywniak, bo żeby wyrzucić tunel muszę być pewna, że w nowym miejscu nic mu się nie stanie. W warzywniaku zrobimy jeszcze skrzynki na warzywa.
2 zadaszenie schodów schodzących do piwnicy ale takie większe, żeby można było też przy okazji postawić jakiś stolik i w końcu mieć miejsce, żeby sobie wypić herbatkę w ogródku
3. gril + te murowane donice
4. a i jeszcze musimy zdjąć jeden krąg ze studni i czymś ją zasłonić, ale tak, żeby można było na nią stanąć - bo będzie na niej jakieś ciurkadełko
5. malowanie budynków na biało

Międzyczasie jak skrzynki będą gotowe jeszcze sadzenie roślin - jako ekran od sąsiadów pójdą cisy, z boku domu takie 3-4 graby w takiej podłużnej formie, tylko pewnie małe sadzonki
W dalszym ciągu nie wiem co z tą newralgiczną rabatą ale jak już będzie zrobione więcej rzeczy to może pomysł sam wpadnie m do głowy, a nawet wam łatwiej będzie doradzać jak już więcej będzie coś widać. Póki co wyglądam na wiosnę i modlę się, żeby mój mąż nie wyjechał bo będzie lipa


planik masz niezly....
I faktycznie...jak już coś będzie widoczne to latwiej bedzie doradzić.
Trzymam kciuki
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Magda_ 11:28, 14 lut 2014


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 2833
ja też w większości tylko oglądam, a tak to czytam wyrywkowo nie mam czasu

w pracy siedzę po godzinach w domu też się nie wyrabiam. Brakuje mi mocy, żeby się dokładnie zagłębiać
____________________
Mój wymarzony ogród - czyli historia pewnej "ogrodniczki"
bociek 20:07, 15 lut 2014


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
Magda, no i co ja mam Ci poradzic, skoro z projektowania dwoja z wykrzyknikiem
Ja najpierw zastanowilabym sie dobrze nad charakterem ogrodu, chcesz nowoczesny, ale mieszkasz w miejscu, ktore az sie prosi o charakter rustykalny, sielski.
Wejscie do piwnicy. Czy ono bezwglednie musi zostac? Pytam, bo u nas w trakcie budowy domu tez mielismy w planie wejscie do piwnicy, ale ja sie uparlam i kategorycznie zazadalam zamurowania. Oj sie dzialo, a teraz wszyscy przyznaja, ze mialam racje Jezeli nie ma opcji zlikwidowania to prosi sie zmiana pokrycia zadaszenia. A jesli mozna je zamurowac to masz miejsce na piekny taras
Ja u Ciebie widze przede wszystkim kwiaty, szczegolnie malwy i onetki, do tego trawy Lany hortensji lub roz.
Zdaje sobie sprawe, ze wszystko wymaga ogromnych nakladow, ale rosliny mozesz w jakiejs mierze sama produkowac w swojej szklarence

Wiem, ze nie pomoglam, ale sprobuj jeszcze przemyslec charakter ogrodu

Pozdrawiam i zycze powodzenia
____________________
Wiosne trzeba miec przez caly rok w sercu :D Bockowe perypetie ogrodkowe
kaisog1 21:51, 15 lut 2014


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Magdo i ja wtrącę swoje trzy grosze Zgadzam się i z Agatą i Bockiem Do tego otoczenia zupełnie nie pasuje styl nowoczesny. Napisze brutalnie - będzie to pasowało jak pieść do oka..... Pisze to nie ze złośliwości a z powodu takiego, że dopiero zakładasz ogród i możesz jeszcze wszystko zmienić.
Zastanów się dobrze bo może się okazać, że jednak tego nowoczesnego ogrodu nie da sie zmienić nie robiąc ogólnego chaosu.
Piekna jest altana jaką pokazujesz ale jak ona się ma do budynków gospodarczych?
Można zrobić przepiekny ogród romantyczny z elementami geometrycznymi i będzie na prawdę fajnie

Magda to tak na szybko bez jakiegoś przemyślenia.....



____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Magda_ 14:09, 16 lut 2014


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 2833
Małgosiu moja droga jestem przerażona bo czytasz mi w myślach. Wczoraj właśnie patrzyłam na tą rabatę i tak mi przyszło do głowy że jakaś smutna mi wyszła
____________________
Mój wymarzony ogród - czyli historia pewnej "ogrodniczki"
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies