Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Odnowa, regeneracja (wertykulacja, aeracja) trawnika

Pokaż wątki Pokaż posty

Odnowa, regeneracja (wertykulacja, aeracja) trawnika

MariuszM 12:27, 23 mar 2018

Dołączył: 22 mar 2018
Posty: 3
Kasya napisał(a)


A czy tobie jest potrzebne boisko ?
Bo jesli nie to aż się prosi o założenie rabat np tam gdzie placki, a ukorzenioną darń zrywa się potem ciężko...


Witam

Tak, mini boisko będzie mi potrzebne, bo mam dwóch malców w wieku 4 i 6 lat i będziemy razem pogrywać -
Planujemy też miejsce dla dzieciaków tzn jakiś domek drewniany, zjeżdżalnia, huśtawki, piaskownica itp. Generalnie będzie posadzone "coś" kolorowego w rabatach, które już powstały. Jeszcze nie wiemy dokładnie co, ale może w tym roku się uda. Dodatkowo jakaś fikuśna, drewniana rabata dla moich małych pasjonatów ogrodnictwa. Na pewno kilka drzew owocowych i innych dających cień. Z pewnością jednak nie będziemy przesadzali z nadmiarem roślin. To jeszcze nie jest skończone. Na razie jesteśmy na etapie zamknięcia tematu trawnika. I stąd moje pytania o dosiewanie, nawożenie i prawidłową kolejność działań.
MariuszM 12:41, 23 mar 2018

Dołączył: 22 mar 2018
Posty: 3
Cwieku napisał(a)

Odpuść sobie ten siewnik do sypania nawozów. Będziesz miał pasy. Najlepiej ręcznie, a jeśli nie potrafisz to użyj siewnik ręczny.




Dzięki za info. Z sianiem trawy jakoś sobie poradził. Podobno przy sianiu nawozu też miał dać rade...
A jaki ręczny polecasz. Coś konkretnego czy wszystko jedno?
Piotr_K 13:32, 23 mar 2018

Dołączył: 18 mar 2018
Posty: 166
Pani Danuta poleca siewnik ręczny Scotts.
Piotr_K 16:17, 25 mar 2018

Dołączył: 18 mar 2018
Posty: 166
Zdjęcia "trawnika" z piątku.



I takie coś rośnie w kilku miejscach.

katel 19:39, 25 mar 2018


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Piotr_K "takie coś" z 3 pierwszych zdjęć musisz usuwać ręcznie i najlepiej jak najszybciej bo się rozłazi.
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
Piotr_K 07:40, 26 mar 2018

Dołączył: 18 mar 2018
Posty: 166
Wiesz może jak się nazywa ten chwast? Poszukam więcej informacji na jego temat. Na chwasty kupiłem już "wyrwichwast" tylko muszę się w nim wprawić .
maciejxs 12:47, 28 mar 2018

Dołączył: 01 sie 2017
Posty: 9
Gardenarium napisał(a)
Sianko być musi. Na młodym trawniku nie rób żadnych zabiegów maszyną mechaniczną. Skoś nisko, przegrab grabiami i koniec drapania. Żadnych aeratorów.. Wyrwiesz siewki z korzeniami i tyle poprawisz że będzie znacznie gorzej. Musisz tak szaleć z tym trawnikiem? Jest po zimie, ma prawo być sianko.



Poniżej przedstawiam zdjęcia trawnika z wczoraj. Niektóre miejsca muszę dosiać. Próbowałem wykonać zdjęcia "kupek ziemi", które powstają na trawniku i czuć je pod stopami (jakby twarda mała kępka trawy), ale niestety na zdjęciu gubi przestrzeń.
Gardenarium 15:47, 28 mar 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie panikuj, nie tragizuj. Skoś, przegrab, dosyp ziemi, dosiej, potem nawóz i woda. Ciepło jest potrzebne i więcej nic, bo bez ciepła trawa będzie stała w miejscu. Nic tu się nie dzieje, chyba że jakieś szkodniki glebowe, ale mogą to być kaprolity dżdżownic.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mp_krk 11:44, 29 mar 2018

Dołączył: 28 kwi 2014
Posty: 280
Witajcie,

wiecie może gdzie można kupić ten aerator rurkowy? Bo wujek google nic nie podpowiada i pozostaje chyba spawanie

M
____________________
Marcin - Mały ogród pod Krakowem
Piotr_K 20:03, 29 mar 2018

Dołączył: 18 mar 2018
Posty: 166
Również szukałem i nie znalazłem. I dzisiaj było spawanie. Powstały dwa nożne aeratory (z tego co znalezione w garażu) wyglądają tragicznie hehe, ale działają (był test).

Jednak dziury robi na 20mm. Czy taka średnica też może być? Nie zaszkodzi to trawnikowi założonemu rok temu w sierpniu?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies