Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Odnowa, regeneracja (wertykulacja, aeracja) trawnika

Pokaż wątki Pokaż posty

Odnowa, regeneracja (wertykulacja, aeracja) trawnika

neverland 12:11, 02 kwi 2018


Dołączył: 11 wrz 2016
Posty: 32
Czy nóż do wertykulacji trzeba ostrzyć. Zakupiłem wertykulator, ale te noże to są takie kawałki metalu tępe. Wydaje mi się że ostre miętko wchodziłyby w darń.
Gardenarium 12:17, 02 kwi 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie, nie trzeba ostrzyć. I nie rób tego.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
katel 18:03, 02 kwi 2018


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Piotr_K napisał(a)
Wiesz może jak się nazywa ten chwast? Poszukam więcej informacji na jego temat. Na chwasty kupiłem już "wyrwichwast" tylko muszę się w nim wprawić .

To może być chwastnica. Dwuliścienne możesz w trawniku zwalczać herbicydem (zobacz ostatni post Danusi na 118 str) ale jednoliścienne tylko recznie.
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
Piotr_K 19:05, 03 kwi 2018

Dołączył: 18 mar 2018
Posty: 166
Dzisiaj skończyłem wyrywać chwasty. Trawnik został przegrabiony i na koniec zwalcowany. Jak trawa się podniesie to koszę nisko i aeracja.

Forsycje u sąsiada jeszcze nie kwitną, ale w czwartek/piątek będę musiał zacząć kłucie trawnika. Czy dziury muszą być w tym samym dniu zasypane piaskiem? Na pewno będę musiał podzielić pracę na dwa - trzy dni.

Takie miejsca też dosiewać trawą? Czy wystarczy sypnąć po wszystkim nawozem i ładnie się zagęszcza?



Czy tylko tę gdzie jest więcej "łysego pola"


PS. Yara Mila Complex (HydroComplex) też zakwasza trochę ziemię?
Saletra amonowa 34% N to nie za dużo N na start?
jason 07:39, 04 kwi 2018

Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 130
Piotr_K, zasypuj w tym samym dniu bo nazajutrz dziury będą miały mniejszą średnicę.

Ja już po wertykulacji i już dziurkuję:

KasiaBawaria 08:40, 04 kwi 2018


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Ja czekam az zacznie rosnac, bo jakbym teraz zaczela wertykulacje to bym wyrwala caly trawnik.
____________________
Zapraszam na kawe
anka8420 09:31, 04 kwi 2018

Dołączył: 04 kwi 2018
Posty: 12
Witam, mam trawnik z rolki ułożony w sierpniu 2017r. (500m2) Po zimie na trawie jest w połowie sianko, jakie zabiegi pielęgnacyjne powinnam wykonać?
Wygrabiane czy wertykulacja?
Gardenarium 09:44, 04 kwi 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ewentualne skoszenie, jeśli jest za wysoki, wygrabianie lub wertykulacja, jeśli trawnik jest gęsty i dobrze się trzyma podłoża. Wertykulacja delikatna, nie od razu na krzyż i najniżej. Raczej najwyższy poziom.

Potem nawóz i rozpuszczenie poprzez lanie wody na trawnik.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
bartek_s1992 18:28, 04 kwi 2018

Dołączył: 11 mar 2015
Posty: 108
Trawnik się już zieleni ... nie za wcześnie na wertykulacje ? Nie chcę powyrywać młodych pędów trawy ...
mtup 20:58, 04 kwi 2018

Dołączył: 04 kwi 2018
Posty: 1
Witam przeczytałam chyba wszystkie wątki o trawniku ale chyba sama już nie wiem od czego zacząć. Generalnie ogarnięcie trawnika po zimie. Trawa położona z rolki w 2015r. Dzisiaj badałam pH jest ok 7-8. Czyli co....najpierw wertykulacja, aeracji i czym posypać? Saletra amonowa/potasowa? A może coś innego? I czym najlepiej potraktować trawnik aby pozbyć się chwastów jeszcze zanim się rozbujają? Za wszelkie rady bardzo dziękuję
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies