Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mazurkowo

Pokaż wątki Pokaż posty

Mazurkowo

Elik 14:43, 31 sie 2015


Dołączył: 11 sie 2012
Posty: 415
Kasia, nie widziałam u nikogo jak na razie żywopłotu z daglezji, ale chętnie zobaczę. Fajna jest, ale średni przyrost roczny; 70 cm! Szok. Ciekawe czy przy takim tempie da się ją utrzymać w ryzach? Kuszące to, bo szybko by taki żywopłot powstał.
____________________
Pozdrawiam, Ela Mazurkowo
Elik 14:45, 31 sie 2015


Dołączył: 11 sie 2012
Posty: 415
Karol, będę dużo podlewać i jeszcze z nimi rozmawiać, żeby się u mnie dobrze poczuły
____________________
Pozdrawiam, Ela Mazurkowo
wietrzyk 18:58, 04 wrz 2015


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
Elik napisał(a)

Jestem w takiej sytuacji, że wolę kupić małe rośliny a pieniążki wydać na kolejną wywrotkę dobrej ziemi.


Masz całkowitą rację Lepiej zainwestować w ziemię. Szkoda byłoby sadzić drogie rośliny w kiepską ziemię, a jeśli ulepszyć ziemię, to nawet te małe szybko urosną Zresztą Danusia też tak pisała w jednym ze swoich artykułów.
____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
Atena 21:44, 03 paź 2015


Dołączył: 15 mar 2015
Posty: 255
Wpadłam z wizytą a tu gospodyni brak
Pozdrawiam
____________________
Ogród na wzgórzu
Mathildis 22:09, 08 paź 2015


Dołączył: 23 maj 2013
Posty: 4315
A czemu tutaj tak cichutko??? Kolejne wywrotki ziemi rozwozisz po działce?
____________________
Anka Leśne Wzgórze; "Everything we hear is an opinion, not a fact. Everything we see is a perspective, not the truth." Marcus Aurelius
Elik 09:30, 20 kwi 2016


Dołączył: 11 sie 2012
Posty: 415
Wracam z wiosną. Przepraszam za dłuuugą nieobecność tym którzy zaglądali. Dużo się działo, ale życiowo, nie ogrodowo Przyleciały bociany na łąki pobliskie. Z bocianami pojawiła się Córunia. Nie ma czasu na ogród. Nie ma w ogóle czasu Postaram się przy kawie zaglądać.

Parę zaległych zdjęć z Akcji Świerk:


Świerczki malutkie, ale dzielne. Przetrzymały zimę. Rośnijcie Maluchy szybciutko!
____________________
Pozdrawiam, Ela Mazurkowo
Elik 09:57, 20 kwi 2016


Dołączył: 11 sie 2012
Posty: 415
W Mazurkowie też już wiosna, chociaż mamy chyba jakiś mikroklimat szczególny, bo u nas tak jakby zagląda później.
Zakwita pierwszy tulipan:

Kwitną drzewa owocowe:


Grusza dopiero zaczyna, brzoskwinia już kończy. Mam nadzieję, że zdążyłam na czas z opryskami drzew owocowych - ciąglę się uczę. W ubiegłym roku udało się uchronić brzoskwinię przed kędzierzawością liści, ale grusza niestety chorowała - liście były całe w żółtych plamach. Teraz obsypana kwiatami, będzie wyglądała jak panna młoda. Problem w tym, że nie wiem czy będzie jakaś gruszka. Nasza grusza potrzebuje zapylacza - innej gruszy, a niestety jak na razie jest samotna.
Na jabłonkach w tym roku parę zaledwie kwiatuszków - więc nie pokazuję nawet.
____________________
Pozdrawiam, Ela Mazurkowo
GorAna 14:55, 20 kwi 2016


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16100
No jak bociany przyleciały, to sprawa wyjaśniona
Niech Córcia rośnie zdrowo na pociechę Rodzicom
Pozdrawiam
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
malgorzata_s... 14:58, 20 kwi 2016


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33758
No i to najważniejsze że rodzinka się powiększyła Ogród poczeka cierpliwie, wszak co roku wiosna przychodzi a czas poświęcony dzieciom najcenniejszy Eluniu gratulacje i niech się maleństwo chowa zdrowo
Piękne świerki
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Atena 17:52, 20 kwi 2016


Dołączył: 15 mar 2015
Posty: 255
Elunia

Śliczne świerki. Piękna wiosna u Ciebie.
I te bociany, ach znam je dobrze hihihi.
Gratuluję córuni !
____________________
Ogród na wzgórzu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies