Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mazurkowo

Pokaż wątki Pokaż posty

Mazurkowo

ewsyg 22:15, 29 sie 2015


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Ela, teraz zauważyłam, że jesteś z górnego Śląska. Ja to takie Zagłebie przytulone do Jury. Czy jesteśmy sąsiadkami ?
Druga sprawa to te swierki. Dlazcego akurat świerki ? Ty chyba masz piaszczystą glebę ? Ja na swojej działce zostawiłam jednego świerka, żeby miał cień. Jakie on ma ogromne, rozłożyste korzenie. One płytko sie korzenią i wypijają rosliną wodę. Mam pod nim rabatę i ciągle muszę ją podlewać.
Pozdrawiam Elu
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Elik 13:45, 30 sie 2015


Dołączył: 11 sie 2012
Posty: 415
Tadam! To jest mój pas startowy Efekt wczorajszych działań. Jeszcze trzeba go poszerzyć. Potem nawieźć dobrej ziemi, którą mam na kupie w inne części działki, przegrabić, wyrównać..... Myślę, że jak już tak sobie kopię to dorównam do trawnika i to połączę. Wyznaczę kawałek rabaty i dosieję trawy tak żeby miało to ręce i nogi.

____________________
Pozdrawiam, Ela Mazurkowo
Elik 13:53, 30 sie 2015


Dołączył: 11 sie 2012
Posty: 415
Hej Ewa! . Powiedzmy, że jesteśmy daaaaleeeekimi siąsiadkami
Co do ziemi to powiem Ci szczerze, że sama już nie wiem co ja mam. W jednym miejscu mam sam piasek (tu gdzie teraz kopię akurat pas startowy ), ale w drugim miejscu mam samą glinę i to taką, że nie idzie wbić szpadla! Przypuszczam, że były tu góry i doliny i jak gmina szykowała się do sprzedaży działek to je wyrównała i nawiozła czegoś. Generalnie jest nieurodzajna i to wiem. I liczę się z tym, że każdą jedną rabatkę muszę robić dowożąc dobrej ziemi, wybierając ten glino-piach. Teraz mam przywiezioną wywrotkę super czarnej, naprawdę super ziemi. Już ją po części wykorzystałam, ale trochę jeszcze zostało. I nie jest to pierwsza wywrotka i na pewno jeszcze nie ostatnia.
A dlaczego świerki? Bo są fajne. I dlatego jeszcze, że muszę się czymś odgrodzić od sąsiadów, a nie jestem fanką tujek. Mają być w tym miejscu świerki serbskie. Z drugiej strony działki będzie ich kontynuacja + żywopłot grabowy. Tuje też będą, ale nie chcę ich mieć na całości dokoła.
____________________
Pozdrawiam, Ela Mazurkowo
lojalna_ 16:40, 30 sie 2015


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Akcja swierk a jakie bedziesz wysokie kupowala i gdzie masz juz namiar? Swierki sie pieknie prezentuja polecam
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
alinak 00:26, 31 sie 2015


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
W tym roku w każdym wątku czytam słowo reanimacja .ja już nie reanimuje bo nie ma co i nie mam jak zabronili podlewania pod karą grzywny 1500 ...no i masz babo placek .
dobrze że robisz żywopłot różnorodny . kocham serby .
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
Elik 09:08, 31 sie 2015


Dołączył: 11 sie 2012
Posty: 415
Jolu, będę kupować małe świerki tak ok. 80 cm. Na razie potrzebuję ok.11-12 szt. Są w szkółce koło mnie w dużych ilościach, w donicach (po 12 zł). Mam nadzieję, że urosną Niestety nie stać mnie na razie na duże....
Jestem w takiej sytuacji, że wolę kupić małe rośliny a pieniążki wydać na kolejną wywrotkę dobrej ziemi.
____________________
Pozdrawiam, Ela Mazurkowo
Karol99 09:10, 31 sie 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Pewnie, że urosną. Tylko dużo podlewaj to piorunem urosną.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Elik 09:12, 31 sie 2015


Dołączył: 11 sie 2012
Posty: 415
Alinko, witam Cię u mnie bardzo serdecznie. Ja mam na szczęście wodę do podlewania z własnej studni i woda w niej jeszcze jest. Ale nie nadążam z podlewaniem. Zakazów u nas na razie nie ma. Przedwczoraj (chyba to było przedwczoraj?) popadało w nocy, wydawało się że dość intensywnie, ale rano nie było nawet śladu. To tak jakby baaardzo spragnionemu dać tylko pół szklanki wody.
Współczuję suszy, bardzo.
____________________
Pozdrawiam, Ela Mazurkowo
lojalna_ 09:16, 31 sie 2015


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
To wszystko oczywiste tyle potrzeb naraz pewnie , ze urosna gdzie Ty mieszkasz napisz mi na priv jesli to nie tajemnica ()
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
Kindzia 13:41, 31 sie 2015


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Irenka mi jeszcze daglezje jako odgrodzenie się od sąsiadów proponowała...bo kto wie, czy nie będę coś kombinować z osłanianiem się z drugiej strony mojej działki...tylko, że u nas wiąże się to z przeniesieniem bramy i furtki na prawowite moje granice, czyli trochę powiększył by mi się teren...za dobra dla sąsiadów byłam i teraz mam Jeszcze nie wiem, ile to kosztować będzie, dlatego nie wiem czy damy radę żeby się zdecydować...Trochę to enigmatyczne, ale dlatego Irenka te daglezje wymyśliła
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies