Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani

Urszulla 16:41, 17 lis 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21880
Śliczne fotki. Super ogląda się jesieñ u Ciebie
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
nicol21 17:06, 17 lis 2019


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10350
Piękne widoki i dekoracje. Szkoda że jesien nie trwa dłużej żeby się nimi nacieszyć, zwłaszcza w te słoneczne dni.
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Agania 08:18, 18 lis 2019


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
anka_ napisał(a)
Agatko co to za cudowny, krzywy jegomość?


Wspaniałą masz jesień w ogrodzie... ale przecież to wiesz.

Krzywa to jodła pendula...Dziękuję

Róże rabatowe i miniatury nie przestają kwitnąć


Na pergoli róże owocują

____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 08:22, 18 lis 2019


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
vita napisał(a)
Chcemy jeszcze!


Proszę

Smagliczka mała ale jeszcze dzielnie kwitnie


Sadzenie cebul zawsze w towarzystwie
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
vita 08:28, 18 lis 2019


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4130
Świetnie wygląda owocująca róża na pergoli, a smagliczkę widywałam ostatnio w dużych, miejskich nasadzeniach. Dało się wyczuć jej zapach. No i długo kwitnie. Dużo cebul posadziłaś?
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
anka_ 09:06, 18 lis 2019


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
No to mnie zaskoczyłaś tą jodłą.

Ale cudna fotka. Co to za paproć?



____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Anitka 09:16, 18 lis 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Agania napisał(a)

Anitko co do horensji jak przezimuje to będzie rosła,
mam już bujny ogród nie to co na początku puste pole i wietrzne pustkowie dookoła.

Derenia jednak bym okryła, no chyba, że jest do dostania na dzień dobry,
ja kupowałam jakby był nie na sprzedaż, ale właściciel mi go oddał wtedy okrywałam
i traktowałam Venus jak ostatni cud świata




Opatulę, bo to dla mnie cud świata Choć do tej pory nie okrywałam roślin, ale w tym roku kilka takich cudów świata do okrywania Z wiekiem robię się mniej rozważna. Ale i zimy łagodniejsze.

Cudne kadry.
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Agania 09:25, 18 lis 2019


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
mira napisał(a)


Uwielbiam takie kadry.

Co to znaczy okryć derenia, posadziłam w tym roku - całego opatulić czy tylko podsypać


Całego okryć i podsypać ja do tego celu używałam agrowłókniny, ale wcześniej lata wstecz
robiłam chochoły ze słomy...Dawne to czasy były
Acer palmatum Pink Dwarf

Brzoza Joungi jak grzybek

Jeszcze widoczek z szerszych kadrów, tylko nie wiem czy nie powtarzam

Czekają go podstrzyżyny
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 09:36, 18 lis 2019


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
sylwia_slomczewska napisał(a)

Ja opatulałam całego jak był malutki

Maluszki trzeba opatulać


____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 09:50, 18 lis 2019


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Gardener27 napisał(a)

Piękna i kolorowa jesień, to za sprawą drzew liściastych i krzewów, posiadasz imponującą kolekcję. Ja u siebie w ogrodzie zaległości w tym temacie nie nadrobię bo już nie mam miejsca ale w sadzie mogę poszaleć, dziś wsadziłem dwa grujeczniki a wiosną będą kontynuował nasadzenia.

Szklarnia świetna, pozytywnie zazdroszczę, wiosną będziesz mogła zaszaleć z rozsadami.

Słonecznie jeszcze u Ciebie, można z mebli korzystać, kawę wypić w plenerze.

Drzew mi nie brakuje i fazy ich przebarwień mnie też zaskakują i cieszą, bo
większość drzew już prawie bez liści.

W sadzie faktycznie możesz poszaleć z drzewami ja polecam derenie

Szklarnia już spełnia role przechowalni ciekawa jestem jak rośliny przezimują...a wiosna
będzie cieszyć już się nastawiam na wysiewanko
Ta sobota była zjawiskowa mimo późnej pory w końcu listopad,
ale cudny i ciepły dzień na tarasie można było poleżakować
i słoneczkiem się delektować

____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies