Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Aneczkowe marzenia

Pokaż wątki Pokaż posty

Aneczkowe marzenia

viva 00:52, 11 cze 2014


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 3851
Tak myślę, że mogłaby być wyższa róża niż Bonica ale jeśli Ty jesteś w niej zakochana
Jeśli masz urodzajną ziemię (nie pamiętam) to Bonica tez potrafi urosnąć wysoka a jeśli słabą to może być zbyt mała różnica w wysokości między nią a Aspirin.
____________________
Pozdrawiam Viva Kolorowy ogród na piasku ".....aby życie mi nie było obojętne, abym zawsze kochał to co piękne i na czyjejś dłoni pozostawił ciepły ślad" (autor nieznany)
Aneczka 00:58, 11 cze 2014


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 851
To może bonicę lepiej dam tak jak na początku planowałam pod okna tylko co dać między szmaragdy a white fairy?
____________________
Ania - Aneczkowe marzenia
viva 01:04, 11 cze 2014


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 3851
Aniu, żeby nie mieć kłopotów przeglądnij sobie róże z ADR, ważne aby były zdrowe, wtedy będą urodziwe
____________________
Pozdrawiam Viva Kolorowy ogród na piasku ".....aby życie mi nie było obojętne, abym zawsze kochał to co piękne i na czyjejś dłoni pozostawił ciepły ślad" (autor nieznany)
Aneczka 01:10, 11 cze 2014


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 851
Z różowych to kupiłam jeszcze Loise Odier, Jacques Cartier, Camelot. Może Jacques Cartier, tylko czy ona da radę na takim słońcu, póki szmaragdy nie podrosną? I czy kwitnie tak obficie i ciągle i do końca jesieni?
____________________
Ania - Aneczkowe marzenia
Aneczka 02:50, 11 cze 2014


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 851
A powiedz masz może white fairy? Będzie ona dobra na pierwszy plan wzdłuż wjazdu?
viva napisał(a)


Aniu, nie mam tej róży. Myślę, że rośnie podobnie jak The fairy a ta byłaby dobra.


____________________
Ania - Aneczkowe marzenia
Aneczka 02:50, 11 cze 2014


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 851
Może róża Uetersens Rosenprinzessin nadawała by się w drugim rzędzie? Masz ją może?
____________________
Ania - Aneczkowe marzenia
Monic 06:18, 11 cze 2014


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 1764
Uetersens Rosenprinzessin to dobry wybór! Na przodzie daabym Whire Cover, Swany lub Whie Fairy. Aspiryn Rose ładna, ale nieładnie przebarwia się po deszczu, sama mam jej kilkanaście szt., ale myślę o zastąpieniu White Cover - godna polecenia, naprawdę.
Do tego daj jarzmianki w dużej ilości, fioletowe szałwie omszone i lawendy - będzie pięknie.
____________________
mój ogród Monika
Monic 06:20, 11 cze 2014


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 1764
White Fairy też b.ładna. Swany jest fajna, ale ma tendencje do wypuszczania długich 2metrowych, kolczastych batów i na obrzeżach rabaty może to być kłopotliwe.
____________________
mój ogród Monika
Aneczka 06:55, 11 cze 2014


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 851
Moniko bardzo ci dziękuję za pomoc, dopiero zaczynam z różami i nie znam się na nich za bardzo, a takie rady są dla mnie bardzo cenne, bo nie stać mnie na chwilowe kupowanie róż. Kupiłam kilkanaście szt- po jednej z najbardziej pożądanych przeze mnie róż, tylko bonicy wzięłam 5 szt, żeby pod oknami już jakoś wyglądało, a resztę będę próbowała rozmnożyć. Podobno np seria fairy dobrze się ukorzenia, więc przygiełam już parę gałązek do ziemi i zobaczymy czy się uda. A w jakiej odległości radziłabyś sadzić white fairy od siebie i od krawężnika, żeby nie wdzierały się potem na drogę, ale żeby ładnie doszły do krawężnika? Droga będzie miała 3,2m z krawężnikami, więc nie będzie wiele miejsca między samochodem a krawężnikiem gdy wysiądę z samochodu, żeby zamknąć bramę.
Uetersens Rosenprinzessin to nie wiem czy uda mi się tak łatwo rozmnożyć, ale może spróbuję. Może miałabyś jakieś jej zdjęcia i przybliżyła mi troszkę, czy ona kwitnie praktycznie cały czas od czerwca do końca października, czy raczej ma długie przerwy w kwitnieniu? Przepraszam że tyle pytań, ale mi zależy
____________________
Ania - Aneczkowe marzenia
Bogdzia 23:28, 11 cze 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Widzę że pokaźna różanka sie szykuje , piękne gatunki wybrałas i dobre rady otrzymujesz więc sukces murowany. Miłego czwartku zyczę.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies