Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Na Łowieckiej

Pokaż wątki Pokaż posty

Na Łowieckiej

elzbieta_g 19:26, 19 lis 2013


Dołączył: 18 wrz 2013
Posty: 4785
inag napisał(a)
Miałam wkleić zdjęcia z dnia więc dotrzymuję słowa Co prawda taras wymaga sprzątania ale pominąwszy ten szczegół w dzień wygląda to tak:

]

dla mnie po prostu bosko, mogę tylko pomarzyć
____________________
Ela-Ogród Eli, / Wizytówka
inag 21:19, 19 lis 2013


Dołączył: 09 kwi 2013
Posty: 6357
Po milionie przeróbek cieszę się, że się podoba
A materiały naprawdę nie wyniosły nas dużo. Więcej robocizna a to można spokojnie zrobić samemu bo żadnej filozofii w tym nie ma...
____________________
Ilona - Na Łowieckiej *** Wizytówka
inag 21:21, 19 lis 2013


Dołączył: 09 kwi 2013
Posty: 6357
jambosana napisał(a)
Ilonko, a pokaż tego klona którego chcesz podsadzić miskantami i jak możesz to tego świerka, którego panujesz z rozchodnikami też.


Jasne, że tak Jutro zrobię zdjęcia i od razu wkleję, bo nie mam teraz na dysku niestety tak żeby było dobrze widać...
Do jutra
____________________
Ilona - Na Łowieckiej *** Wizytówka
inag 17:59, 20 lis 2013


Dołączył: 09 kwi 2013
Posty: 6357
Nie popisałam się zdolnościami plastycznymi ale widać mniej więcej o czym myślałam... I jak? Tylko szczerze Jest ok czy nie? Moze lepiej wybrać Jakieś większe krzaki?
Tutaj miałyby być rozchodniki z rozplenicami:


Z przodu P.Danusia zaproponowała kule z bukszpanu i bardzo mi się ten pomysł podoba;-D Tylko miejsca jest za mało... W piątek przychodzi brukarz powiększać - W ogrodzie działam szybko;-D
____________________
Ilona - Na Łowieckiej *** Wizytówka
jambosana 21:58, 20 lis 2013


Dołączył: 26 sie 2011
Posty: 585
Bardzo masz zadbany ogródek, zazdroszczę... Zupełnie inaczej sobie wyobrażałam do miejsce z klonem, myślałam, że to jakiś środek działki. Fajnie będzie z tymi kulami i koniecznie dodaj do nich trawki. A co do tych świerków, to nie wiem... To znaczy świerki super, tylko nie wiem, czy te rozchodniki i rozplenice tak blisko ścieżki, widoczne stale dla oka będą cieszyć. No wiesz one jednak zdobią później. Ja tą rabatę mam jednak tak z daleka, dosadziłam tam też żywotniki wschodnie Aurea Nana, żeby było co oglądać wczesną wiosną po ścięciu trawy i rozchodników.
Ale widziałaś to, piękne. http://www.ogrodowisko.pl/watek/2616-roztoczanskie-klimaty?page=535

A co tam masz za liściaste koło tych świerków ?



____________________
Pozdrawiam Beata http://www.ogrodowisko.pl/watek/3676-gdzies-wsrod-lak
inag 22:08, 20 lis 2013


Dołączył: 09 kwi 2013
Posty: 6357
Ten ogród, który mi pokazałaś jest rewelacyjny! A te rozchodniki i trawy - cud miód!
Czyli mam rozumieć, że Ty nie sadziłabyś tam rozchodników? Muszę zapełnić czyms to miejsce bo jest pusto i mdło;-( Myśłałam, ze to dobry pomysł.. Co polecasz jeśli mogę spytać?
Koło świerków są Ogniki kolumnowe.

Poza tym to nie wiem kto tu komu może zazdrościć... Chyba bardziej ja
____________________
Ilona - Na Łowieckiej *** Wizytówka
Gardenarium 11:30, 21 lis 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
inag napisał(a)





Tutaj jest główne wejście?

Marz piekne donice z cegły. One są tytaj "gwiazdami i to co w nich rośnie. Ogniki bym przesadziła, albo cięła je w kule, takie roztrzepane nie dają dobrego widoku, a raczej psują efekt. Kule przybliż może do kompozycji trzech, czyli świerku, kolumnowego drzewa. Blisko donicy ogniki nie mogą być, albo wcale albo przesadź gdzie indziej a tu dosadź duże kule po jednej.

Rabata z prawej nie obejmowała u Ciebie drzew, zostawiona tak na skraju nie wiadomo czego nie będą łądnie wyglądały: jak tu kosić, nie ma idealnej linii trawnika.

Moi m zdaniem nie rób tutaj tej rabaty z rozchodników.






____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 11:34, 21 lis 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jeśli byś się uparła na rabatę to może tak?


____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 11:36, 21 lis 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
1 to żywopłocik z bukszpanu lub trzmieliny strzyżony idealnie, z prawej oplatający ceglany murek
2 to kule duże z czegokolwiek, ale idealne.

Z lewej zywopłocik też może być przy chodniku, ale taka zamierzona asymetria wydaje mi się ciekawa.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 11:39, 21 lis 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tak po prawdzie to te świerki i drzewa odwracają uwagę od cegły, może wcale nie powinno ich tu być? Nie wiem bo nie znam Twojego ogrodu w całości

Nasadzenia w cegle bym poprawiła, niepotrzebne te czarne kije tam są, za mało strukturalnych, mocnych roślin.

Moim zdaniem w pierwszej kolejności powinnaś zadbać o stan trawnika Chociaż jak na tę porę roku jest nawet niczego sobie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies