Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Na Łowieckiej

Pokaż wątki Pokaż posty

Na Łowieckiej

inag 12:08, 21 lis 2013


Dołączył: 09 kwi 2013
Posty: 6357
Nie wiem jak ja się odwdzięcze za te wszystkie rady.
To jest ogród z tyłu - od tarasu. Ta rabata, którą brukarze mają przerobić jest pod płotem, który widać z oddali i to ona jest przy wejściu do domu.
- Ogniki wyrzucę stąd na pewno.
-Ta obwódka z bukszpanów taka asymetryczna wygląda świetnie!!! Już na zdjęciu wg mnie robi furorę
- kształt rabat zostawiam wg Pani pomysłu.
Na wiosnę robię "kulkowe zakupy.
- "zawartość" tych donic poprawię jak już uporam się z powyższym, ale znając miją niecierpliwość...
Te czarne kije to taka prowizorka na zimę bo nasz pies nie lubił tego miejsca ... Wiosną znikają na szczęście
Wszystko wprowadzę w życie jak najszybciej. Może mój ogród będzie kiedyś ładny...
Jeszcze raz DZIĘKUJĘ za czas, cierpliwość i wyczerpujące wyjaśnienia
____________________
Ilona - Na Łowieckiej *** Wizytówka
elzbieta_g 13:32, 21 lis 2013


Dołączył: 18 wrz 2013
Posty: 4785
super rady Danusi... Twój ogród już jest piękny
te donice z cegły śliczne , teraz dopiero je zauważyłam po prostu gapa jestem
____________________
Ela-Ogród Eli, / Wizytówka
malgorzata_s... 15:42, 21 lis 2013


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33758
Super rady. Będzie pięknie. Już się cieszę z Tobą na te zmiany
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
inag 16:32, 21 lis 2013


Dołączył: 09 kwi 2013
Posty: 6357
Ja również! Właśnie wróciłam ze szkółki i kupiłam 3 bukszpany - 1 kula potężna (mąż sam nie mógł jej wyciągnąć z samochodu) i dwie mniejsze (co nie znaczy małe)
Jeszcze nie wie ile wydałam
Pozdrawiam!
____________________
Ilona - Na Łowieckiej *** Wizytówka
inag 19:23, 21 lis 2013


Dołączył: 09 kwi 2013
Posty: 6357
elzbieta_g napisał(a)
super rady Danusi... Twój ogród już jest piękny
te donice z cegły śliczne , teraz dopiero je zauważyłam po prostu gapa jestem
'

Witam i dziękuję!
Oj, piękne to są Wasze ogrody - gdzie ja tam do Was... Jeszcze mi daleko, ale mam motywację
Spokojnego wieczoru życzę ja i mój synek, który właśnie wciska na klawiaturze wszystko co jest w jego zasięgu!
____________________
Ilona - Na Łowieckiej *** Wizytówka
inag 19:27, 21 lis 2013


Dołączył: 09 kwi 2013
Posty: 6357
____________________
Ilona - Na Łowieckiej *** Wizytówka
jambosana 21:20, 21 lis 2013


Dołączył: 26 sie 2011
Posty: 585
inag napisał(a)
Ja również! Właśnie wróciłam ze szkółki i kupiłam 3 bukszpany - 1 kula potężna (mąż sam nie mógł jej wyciągnąć z samochodu) i dwie mniejsze (co nie znaczy małe)
Jeszcze nie wie ile wydałam
Pozdrawiam!


O rany jak ty szybko działasz?! Decyzja! Wykonanie !
Co do tej rabaty z rozplenicami i rozchodnikami, to oczywiście nie widziałam tego, o czym pisała Danusia, że królową tego miejsca są donice, że to je trzeba wyeksponować itd. To widzi ekspert. Ja po prostu obawiałam się, że skoro to jest jednak miejsca dość blisko domu, eksponowane, przy ścieżce, to powinno być atrakcyjne cały rok. A rozplenice z rozchodnikami takie niestety nie są. One dają spektakularny efekt głównie w II połowie lata i wczesną jesienią. Z tych kul i obwódek na pewno będziesz zadowolona - będą ozdobne cały rok, a jednocześnie, z uwagi na swój spokojny neutralny charakter nie ukradną show donicom. Kule mogą być też cisowe, są równie piękne jak bukszpanowe. Moim zdaniem oczywiście.

Poprzednio pytałam się nie o ognika, tego rozpoznałam, tylko te drzewka liściaste przed świerkiem, one teraz bez liści i nie wiedziałam co to jest.

Koniecznie daj foty tych kul.
____________________
Pozdrawiam Beata http://www.ogrodowisko.pl/watek/3676-gdzies-wsrod-lak
inag 21:35, 21 lis 2013


Dołączył: 09 kwi 2013
Posty: 6357
Oj, ale się popisałam)) - To wiśnia amanogawa. Cudownie kwitnie.
Widzisz, każda z Was zwróciła uwagę na coś innego ale obie sugerowałyście to samo - że rozchodniki nie będą tu pasowały.
Ja posłuchałam i teraz będę miała ładnie;-D Dzięki!
Jutro, jak tylko skończę przeróbki od razu wkleję zdjęcia Sama jestem ciekawa...
- Ja zawsze tak na wariata Jak coś zaplanuję to tylko koniec świata mnie powstrzyma
____________________
Ilona - Na Łowieckiej *** Wizytówka
inag 21:37, 21 lis 2013


Dołączył: 09 kwi 2013
Posty: 6357
Ale te kule na razie to na front pod klona Carnivala. Pod świerki w nastepnej kolejności
Chodzi o to:
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3358-pojedyncze-pytania-na-temat-projektowania-rabat?page=19
____________________
Ilona - Na Łowieckiej *** Wizytówka
jambosana 21:45, 21 lis 2013


Dołączył: 26 sie 2011
Posty: 585
inag napisał(a)
Ale te kule na razie to na front pod klona Carnivala. Pod świerki w nastepnej kolejności


Domyśliłam się, przecież pod świerkami nie masz jeszcze ściągniętej darni...
Amanogawa? Śliczne są i wiesz co? Do nich chyba bardziej pasują zielone kule niż rozchodniki. Dla tych ostatnich gdzie indziej może znajdziesz miejsce.
____________________
Pozdrawiam Beata http://www.ogrodowisko.pl/watek/3676-gdzies-wsrod-lak
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies