Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa ogrody

Mala_Mi 15:23, 01 lut 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
A moje ptaszki buszują w polach.. za mało śniegu i za ciepło ..... niedobitki i niedojdy przylatują. W tym jedna chora sikorka.. jest codziennie ..
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
monteverde 15:31, 01 lut 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
popcarol napisał(a)
U mnie sójki jesienią, podjadają owoce. Najbardziej lubią morwę, tę jeszcze latem podjadają
pozdrawiam!!

Ja sama bardzo lubię morwę kiedyś miałam 3 drzewa czarnej i 1 białej i objadałam się ich owocami
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
ewsyg 19:32, 01 lut 2014


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Wpadłam z rewizytą a tu od razu moje kochane liliowce, jeżówka i inne bylinki, które goszczą również u mnie. Mariola, ja też w tym roku będę zakładała ogród w nowym miejscu. Jeszcze jednego nie skończyłam a drugi muszę zacząć, mamy podobne plany życiowe. Będę do Ciebie zaglądać, musimy się wspierać w zaczynaniu od początku.
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
paniprzyroda 19:48, 01 lut 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Nie zaglądałam do siebie, a tu baardzo miłe wizyty


kraania napisał(a)
Ale ptaszki mają u Ciebie dobrze


kraania staramy się poza tym miejsce sprzyja ich różnorodności
____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 19:58, 01 lut 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Mala_Mi napisał(a)
A moje ptaszki buszują w polach.. za mało śniegu i za ciepło ..... niedobitki i niedojdy przylatują. W tym jedna chora sikorka.. jest codziennie ..


Aniu, doczytałam, że już lepiej się czujesz, ale czasu nie masz tym bardziej cieszę się, że zaglądasz

Piszesz, że mało śniegu u was. Nie brakowało go u nas, ale ostatnie wiatry narobiły sporo zamieszania. Moja droga do miasta jest odśnieżona, ale jeździć da się tylko na mijanego - jeden stoi w zaspie, drugi jedzie i odwrotnie. Natomiast przed wjazdem na A1, w odległości 1 km ode mnie ciężki sprzęt usuwał zwały śniegu, pobocza usypane na 2 metry!
____________________
Dwa ogrody
Anabell 20:06, 01 lut 2014


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Mariola! to jest nas więcej do zakładania od podstaw nowego ogrodu.
U mnie jeszcze gorzej bo przenosić mam do tyłu najstarszy ogród. Z przodu mam zostawić 1000 m pod budowę domu. Do roboty tylko jedna ręka. Pozdrawiam.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
paniprzyroda 20:12, 01 lut 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Ania morwa ma smaczne owoce, tylko trochę sprzątania po nich jest



ewsyg napisał(a)
Wpadłam z rewizytą a tu od razu moje kochane liliowce, jeżówka i inne bylinki, które goszczą również u mnie. Mariola, ja też w tym roku będę zakładała ogród w nowym miejscu. Jeszcze jednego nie skończyłam a drugi muszę zacząć, mamy podobne plany życiowe. Będę do Ciebie zaglądać, musimy się wspierać w zaczynaniu od początku.


Witam Cię, miło że zaglądasz, oczywiście zapraszam
Właśnie borykam się z planowaniem bylinowej rabaty w nowym, muszę już uwzględnić miejsca na pozostałe oczywiste oczywistości: parę krzewów owocowych, jakąś rabatkę warzywną, ale na pewno bez skrzyń i zioła Nie mam ochoty na kolejne zdejmowanie darni. Mus wytyczyć miejsca i przygotowywać powoli glebę, bo glinę mam
Wydawało mi się, że jak będę zaczynać od początku, to wybór roślin, kształtu rabat będzie prosty. A tu nic z tego. I to chcę, i tamto mam, a tego szkoda
Pozdrawiam.
____________________
Dwa ogrody
Bogdzia 20:12, 01 lut 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
paniprzyroda napisał(a)
Karola, morwa to przysmak wielu ptaków Rosło kiedyś u mnie na pierwszej leśniczówce bardzo duże drzewo, owocowało cudnie Jak siewy? Sezon rozpoczęty? U mnie tak Może jutro uda mi się zajrzeć do Tracza, będę przejeżdżać obok, ciekawe, czy coś wypatrzę


Mariolka byłas u Tracza?????
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Gabriela 20:17, 01 lut 2014


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
paniprzyroda napisał(a)
[b]


Właśnie borykam się z planowaniem bylinowej rabaty w nowym, muszę już uwzględnić miejsca na pozostałe oczywiste oczywistości: parę krzewów owocowych, jakąś rabatkę warzywną, ale na pewno bez skrzyń i zioła Nie mam ochoty na kolejne zdejmowanie darni. Mus wytyczyć miejsca i przygotowywać powoli glebę, bo glinę mam
Wydawało mi się, że jak będę zaczynać od początku, to wybór roślin, kształtu rabat będzie prosty. A tu nic z tego. I to chcę, i tamto mam, a tego szkoda
.


"Borykam się", ale to ładnie napisałaś. Jak ja bym chciała tylko tak się borykać, życie byłoby cudowne.
Co nie znaczy, że myślę że nie masz innych problemów. Ale przyznasz, że problemy rabatowe są w gruncie rzeczy... przyjemme. Chyba są jedynymi przyjemnymi problemami, no może jeszcze problemy jaką kieckę włożyć są w gruncie rzeczy przyjemne.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
paniprzyroda 20:18, 01 lut 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Anabell napisał(a)
Mariola! to jest nas więcej do zakładania od podstaw nowego ogrodu.
U mnie jeszcze gorzej bo przenosić mam do tyłu najstarszy ogród. Z przodu mam zostawić 1000 m pod budowę domu. Do roboty tylko jedna ręka. Pozdrawiam.


Haniu, byłam już u Ciebie i doczytałam, ale nie pisałam, bo wstawiałaś śliczne zdjęcia. Twoje hortensje to olbrzymy Przesadzanie dużych okazów bez pomocy lub sprzętu to trudna sprawa.

Cieszę się, że piszesz, będziemy się wspierać, jak nie pomożemy to przynajmniej się wygadamy
____________________
Dwa ogrody
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies