Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Szmaragdowy Zakątek

Pokaż wątki Pokaż posty

Szmaragdowy Zakątek

jankosia 11:20, 23 kwi 2015


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3124
Nikitko, ile średnio kosztuje system nawadniania na działce? Tak za metr kwadratowy. Myślę o koszcie razem z ułożeniem bo projekt to słyszałam że to symboliczna kwota jest.
____________________
Monika. Gdybym tylko mogła nie wychodzić z ogrodu...
siakowa 11:35, 23 kwi 2015


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
Dziękuje za odp
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
Nikita 11:45, 23 kwi 2015


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
jankosia - Monia, jeśli instalację robi Ci firma zajmującej się systemami nawadniającymi to projekt nasz gratis. Ja robiłam tylko linią kroplującą (czyli nawodnienie bez zraszaczy), dwie sekwencje o łącznej długości niecałe 200 metrów ze sterowaniem manualnym. Przy robociźnie we własnym zakresie, koszt był minimalny…500zł.
Osobiście bardzo polecam…duża wygoda. Nie musisz biegać po całym ogrodzie z konewką, woda dostarczana jest bezpośrednio pod roślinę, a na dodatek straty wody (czytaj: parowanie) są śladowe.

siakowa - Kasiu, nie ma sprawy...polecam się
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
jankosia 11:57, 23 kwi 2015


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3124
Aha, dzięki. A pamiętasz jaki miał być koszt robocizny? Ja niestety nie dla siebie pytam A chciałabym bardzo. A powiedz mi jeszcze, można te dziureczki zatkać przy roślinach które nie chcą albo nie potrzebują nawadniania a linię trzeba położyć koło nich bo na przykład dalej jest coś co wody potrzebuje? To nie orientujesz się jak to w tej twojej znajomej firmie wychodzi za metr kw ale kompleksowo? Tj. Za projekt, wykonanie i materiały? Myślę tu i o nawadniającej i zraszaczach?
____________________
Monika. Gdybym tylko mogła nie wychodzić z ogrodu...
Nikita 19:57, 23 kwi 2015


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
jankosia – kosztów robocizny niestety nie pamiętam.
Dziurek nie da się pozatykać. Można natomiast linię kroplującą (czyli rurkę „ z dziurkami”) dowolnie łączyć za pomocą złączek przelotowych z linią doprowadzającą (rurką „bez dziurek”). Zrobiłam prowizoryczny szkic, żeby było bardziej czytelnie:

1. linia kroplująca (rurka „z dziurkami”)
2. złączka przelotowa
3. linia doprowadzająca (rurka „bez dziurek”)

W sprawie całościowego kosztorysu musisz jednak zapytać w profesjonalnej firmie…niestety nie pomogę.
Jakbyś jeszcze miała jakieś pytania to śmiało.
Pozdrawiam i buziaki przesyłam
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
popcorn 20:15, 23 kwi 2015


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
wow, "*prowizoryczny szkic*!! dawajcie dalej, doszkolé sié
____________________
Mój nowy ogródek
jankosia 20:58, 23 kwi 2015


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3124
Dziękuję ci jak nie wiem co. Jutro jadę obejrzeć jakiś ogród który potrzebuje troski więc jakby właściciel chciał nawadnianie to poproszę cię o namiary. No chyba że skończy się na przycięciu i nawiezieniu paru krzaków to wtedy nie
Do soboty
____________________
Monika. Gdybym tylko mogła nie wychodzić z ogrodu...
malgorzata_s... 21:02, 23 kwi 2015


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33765
Miło zobaczyć śliczne ogrodniczki Buziol
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Margaret_ka 21:39, 23 kwi 2015


Dołączył: 21 paź 2013
Posty: 558
Fajne spotkanie za Wami. Piękna wiosna w ogrodzie.
____________________
Ogród Margaret-ki
Margaret_ka 21:42, 23 kwi 2015


Dołączył: 21 paź 2013
Posty: 558
Nikita napisał(a)
Margaret_ka – Gosiu, powiem szczerze, że ja też pierwszy raz widzę kwitnącego bukszpana

A żeby było śmiesznie, dziś na moim tez zobaczyłam kwiatuszki. to już taki stary egzemplarz, ale nie wiem co z nim dalej, bo mi psina go załatwiła. Fajnie to się zlożyło - miałam okazje zobaczyć na żywo u siebie.
____________________
Ogród Margaret-ki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies