Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja "przyziemna" :) pasja

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja "przyziemna" :) pasja

UlaB 12:53, 24 sie 2020

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
Jagoda, trudny wybór a ile tam jest miejsca? Wiosną masz tam cebule? W pierwszym odruchu pomyslalam hammeln ale skoro tam ciemnawo to moze rzeczywiscie hakone -zielona. Sesleria - sama nie wiem, przy kosaccach jakos fajniej chyba wygladalaby jakas przewieszająca sie trawa.
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
Jagodaa 13:14, 24 sie 2020


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Miałam nadzieję, że nie będę musiała kupować nowych sadzonek :/ akurat hacone nie mam .

Tym bardziej, że czeka mnie zakup 200 buksow na żywopłot .
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
UlaB 13:38, 24 sie 2020

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
To sprobuj z hameln skoro je masz - moze wcale nie bedzie im zle? U mnie rozplenice nie mają wcale tak duzo slonca i kwitną. Nawet w okolicy swierku i ze sloncem do 14 rosnie jedna i radzi sobie bardzo dobrze.

Idziesz w buksy? Kurcze, ja na dzialke wpisalam buksa na listę "nie" - chociaz wokol domu dają rade to jednak cma mi je sukcesywnie podgryza i tak sobie mysle ze juz wiecej bym w nie chyba nie poszla. No ale ponad 10 lat temu nie bylo mowy o takim perfidnym robalu.
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
Jagodaa 14:23, 24 sie 2020


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Rabata z brzozami ma 4,5m długości i 3m szerokości. Brzozy rosną 130cm od trawnika.

Ten bukszpanowy żywopłot planuje już od kilku lat i czasu nie było, żeby się nim zająć. też miałam ostatnio różne fazy decyzyjne... Ale tak mi one tam pasują... Zrobię rysunek później.
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
UlaB 14:55, 24 sie 2020

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
Jagoda, czy ciemniej jest za linią pni brzóz? Jak pokombinujesz jakoś w mijankę, żeby nie sadzić głębiej niż pnie, a dalej juz tylko te kosaćce to przecież ta rozplenica powinna rosnąć.
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
Makao_J 14:59, 24 sie 2020


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
200 bukszpanów?

A nie myślałaś o cisach albo bukach? W Mai w ogrodzie były teraz bukowe żywopłoty.

Przecież te bukszpany to teraz takie niepewne są przez tą ćmę itp.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Jagodaa 15:01, 24 sie 2020


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Tak, ciemniej jest za pniami. Myślę, że będzie rosnąć, mniej słońca ma na przeciwko pod Anabell, ale ciała bym dwa rzędy dać, a drugi już wypada za pniami. Jeden rząd przed brzozami będzie mnie drażnił i nie o taki efekt mi chodzi. Pomyślę jeszcze, czekam na odpowiedź w sprawie sadzonek hakone .

Nikt nie zagłosował na seslerie, a na koniec zaczęłam się do niej skłaniać .

Miałam dziś ogromnego pluskwiaka na wnęce okiennej .
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Jagodaa 15:03, 24 sie 2020


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Makao_J napisał(a)
200 bukszpanów?

A nie myślałaś o cisach albo bukach? W Mai w ogrodzie były teraz bukowe żywopłoty.

Przecież te bukszpany to teraz takie niepewne są przez tą ćmę itp.


Ale chcę taki dywanik z buksa, jak przy berberys ach, mam w planie L-ke jakby włączająca lawendę do placyku wypoczynkowego.

____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Jagodaa 15:11, 24 sie 2020


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Takie coś



dlatego ta rabata taka niedokończona ciągle i o dziwnych wymiarach .

tu widać też kontynuację

____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Juzia 15:20, 24 sie 2020


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38691
Jedyne ale jakie mam dla rozplenic pod brzozami....to że będzie im za sucho po jakimś czasie.
Moje rozplenice na brzozowej przestały kwitnąć i liście mają pozwijane i suche.

I jak nie rozplenice....to chyba hakone, bo ciagle ciemna zieleń mi tam bardziej pasuje niż limonka.
ALe sesleria by nie miała problemu tam rosnąć.
Więc myśl

Ćmy się nie boisz???

____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies